Stále více chovatelů přechází díky alergiím u psů na zdravá krmiva bez chemie.

Nejeden majitel psa zná situaci, kdy se pejsek začne víc, než je obvyklé, drbat, vykousávat si srst, zarudne mu kůže okolo očí, nebo je jeho kůže zarůžovělá a může i „nezdravě“ zapáchat. Jakmile se u psa objeví tyto potíže, nebo dokonce vyrážka mezi prsty, kolem čenichu může být zaděláno na pořádný problém.

Jenže co může být příčinou alergií u psů i koček?

Někteří chovatelé přisuzují alergie kuřecímu masu, někteří nechávají provádět náročné i drahé testy krve a někteří v domnění, že to vyřeší přecházejí z krmiva na krmivo a věří, že reklamy, nebo doporučení známých jim pomohou vyřešit zdravotní problém svého mazlíčka.

Základní potíž s alergiemi u psů a následné řešení problému může spočívat v něčem mnohem jednodušším

Pokud chcete alergiím předcházet, nebo se jich u vašeho čtyřnohého přítele zbavit, či zmírnit, měli by jste si přečíst následující řádky a případně se podívat na další články pod odkazy v tomto článku.

Kde jsou možné příčiny a spouštěče alergií u psů

Vezměme zdravý rozum do hrsti a pojďme se zamyslet nad otázkou. Kdo vlastní obří podniky na výrobu krmiv pro psy. Jsou to nadnárodní společnosti, kde rozhodují finance a zisk. Proto je ve složení krmiv na prvních pozicích nízkonákladové obilí, nebo nekvalitní „odpad“ z živočišné produkce.

 Nekvalitní suroviny mohou být spouštěčem alergií č.1

Systém výroby „extrudací“ kvalitě krmiv neprospěje. Každý zkušený veterinář potvrdí, že pro psa je stále nejlepším krmivem vyvážený syrový B.A.R.F. K trávení syrové potravy byl pes přírodou stvořen. A proti přírodě nezmohou nic ani nadnárodní řetězce i když vás budou přesvědčovat, že jejich krmivo je pro vašeho nejlepšího přítele to nejlepší. Pokud je tedy krmivo vyráběno formou extruze za velkého tlaku a teploty, co zůstane z přírodních živin jako vitamíny, tuky a proteiny? Vitamíny budou zničeny a tuk vyteče. Zákonitě musí být tyto živiny nahrazeny chemií.

 Technologie výroby, která nezaručí zachování přirozených výživových hodnot krmiva může být při trávení potravy dalším spouštěčem alergií .

Náhražky surovin i konzervanty nemají v krmivech co dělat. Dlouhodobě je známo, že pes neumí soju trávit a ta dokonce poškozuje štítnou žlázu. To může být spouštěčem nejen alergií, ale i dalších závažných onemocnění. I přesto se stále ještě i u superpémiových krmiv setkáváme se sójou a obilím ve velkém množství. Přidáme-li k tomu systém konzervace krmiv v lepším případě nasycenými tuky (nasycené tuky jsou za běžné teploty „ztuhlé“ a mohou být pro zdraví psa škodlivé), pak máme možný další spouštěč alergií.

 Levné náhražky kvalitních surovin mohou velmi ohrozit zdraví zvířete a být i spouštěčem alergií a nemocí.

Absence některých důležitých složek potravy, jako přírodní bílkoviny, tuky, vitamíny a především probiotika mohou mít za následek oslabení imunity psa. Slabá imunita pak neodolá venkovním, ale i vnitřním vlivům ani atakům mikroorganismů a podlehne. To pak spustí nepřiměřené obranné reakce a alergie, průjmová onemocnění, vypadávání srsti, drbání se, nebo vykusování srsti jsou už jen důsledkem.

 Dostatek probiotik (laktobacily – zdravé bakterie) v krmivu pomáhá udržovat zdravou střevní mikroflóru a imunitu psa. Ta je zárukou vyšší odolnosti proti okolním vlivům.

Jak tedy „zatočit“ s alergiemi u psů a na co si dávat pozor

Alergie u psů, stejně jako u člověka, mohou mít svůj původ především v kvalitě života a potravy. Zaměříme se tedy na body, týkající se kvalitní potravy, která může omezit alergické reakce, nebo být prevencí proti alergiím psů.

Jak vybírat potravu pro psa:

  • Čtěte složení krmiva.
  • Nekupujte krmivo kde ve „Složení“ figurují obilí, sója, nebo je nejasný původ krmiva.
  • Nekupujte nápadně levná, supermarketová krmiva a čtěte jejich složení. Z levných surovin se kvalitní krmivo nedá vyrobit.
  • Vybírejte krmivo, kde je na prvním místě ve složení jasně deklarované, kvalitní maso.

Co by při krmení psa nemělo chybět a co pomůže předcházet alergiím:

  • Hlavní složkou kvalitního krmiva by mělo být kvalitní maso (ve „Složení“ na prvním místě). Jako např. u krmiv Yoggies. Krmiva Yoggies jsou takové Zdraví v misce®.
  • Krmivo by nemělo obsahovat obilí, ale dobře stravitelné obiloviny (zdroj uhlohydrátů-energie) jako např.rýžové vločky v přiměřené míře nevadí.
  • Krmivo by mělo obsahovat dostatek přírodních vitamínů, minerálů, vlákniny (prebiotik) pro zdravé trávení potravy a čistý trávicí trakt
  • Probiotika (laktobacily) v krmivu, nebo jako doplněk potravy jsou jedním z nejdůležitějších benefitů, které mohou velmi omezit vznik, nebo potlačovat alergie psa

Firma Yoggies s.r.o. byla první, kdo se začal v ČR věnovat výhradně zdravému krmení psů bez chemie, obilí a sóji…

…a protože milujeme psy, jsme rádi, že se nás snaží konkurence napodobovat ve výrobě stále zdravějších krmiv pro psy.

My v Yoggies vyvíjíme taková krmiva, která se vrací zpět k přírodě, aby se co nejvíce přiblížila přirozené potravě psa. Proto v žádném z krmiv Yoggies, ať to jsou granule, konzervy, či pamlsky pro psy nemá místo sója, chemie, ani masokostní moučky a geneticky upravené suroviny.

Pokud nastavíte svému psovi takovou životosprávu, která obsahuje kvalitní granule bez obsahu nebezpečných chemikálií, můžete si být jisti, že jste objevili způsob, jak odstranit hlavní možné spouštěče alergií u svého psa.

Pokud již doma máte alergického psa…

.. a chcete podpořit jeho imunitní systém, vyčistit jeho zažívací trakt od škodlivin a tím výrazným způsobem omezit „spouštěče“ jeho alergických reakcí, můžete vyzkoušet první z vyzkoušených kombinací a přejít na granule lisované za studena Yoggies vyrobené z jehněčího masa a bílé ryby v kombinaci s prebiotickými jogurty pro psy (podávat jako svačinu mezi jídly – ne s granulemi současně). Tato kombinace spolehlivě „vyčistí“ zažívací trakt i případné negativní látky v krmi a tím může omezit „spouštěče“ jeho alegrických reakcí

Pokud chcete předcházet vzniku alergií u psa…

.. pak můžete podpořit jeho imunitní systém jogurty pro psy které byly vyvinuty nejen jako pochoutka, ale hlavně i jako podpora imunity a docela spolehlivě umí také zastavovat průjmy a větry psa Můžete také kompletně přejít na krmiva Yoggies, která jsou bez jakékoliv chemie, vyrobena výhradně z nejkvalitnějších surovin a s přidáním probiotik i prebiotik. Takové krmivo zajistí čistý trávicí trakt, silnou imunitu a především skvělou výživu pro Vašeho čtyřnohého nejlepšího přítele.


► Fakta o soje v krmivech pro psy. Z pohledu výrobců zlevňuje výrobu, protože zvyšuje obsah bílkovin i tuků, čímž zvyšuje prodejní cenu a zvyšuje jejich zisk. Z pohledu spotřebitele, míněno toho lidského, zvedá obsah bílkovin i tuků. Díky tomu je spotřebitel ochoten zaplatit za „kvalitní krmivo“ více. Z pohledu spotřebitele, míněno psa a nejlepšího přítele člověka, ho může pomalu zabíjet, protože pes neumí soju strávit a to může vést i k onemocnění ledvin a štítné žlázy? Sója v krmivech může snížit funkci štítné žlázy, což je u psů jedno z nejčastějších endokrinních onemocnění. Také může vyvolat metabolické změny, letargie, infekce i přibývání na váze – nervosvalové problémy, slabost, zatuhlost a visící oční víčka – kožní onemocnění jako suchá, šupinatá kůže, zapáchající kůže, vypadávající srst – srdeční abnormality jako srdeční arytmie, nebo kardiomyopatie – gastrointestinální problémy a poruchy jater, zvracení, zácpy, průjmy, plynatost – krevní onemocnění, krvácení až po onemocnění kostní dřeně – poruchy zraku i chování jako úzkost, strach, či agrese.