Back to Top
Granule lisované za studena pro štěňata

Granule lisované za studena PRO ŠTĚŇATA

Když pořizujete štěně, budete pravděpodobně řešit otázku “Jak a čím ho co nejlépe a zdravě krmit”. V dnešní době, víc než kdy jindy, je aktuální kvalitní potrava i podpora imunity v jednom. Granule lisované za studena pro štěňata jsou vyrobeny tak, aby se jejich výživové vlastnosti i stravitelnost blížily co nejvíce kvalitě potravy z přírody. A právě proto jsou vyrobeny nejšetrnějšími metodami sušení a lisováním za studena.

Granule lisované za studena pro štěňata

Kvalitní farmářské suroviny

S probiotiky

Bez obilovin

Bez chemie

Hypoalergenní

Pro správné zažívání

Správný vývoj kloubů

Pro krásnou srst

Jaké krmivo zvolit pro štěňata?

Kvalitní farmářské suroviny i jejich zpracování dělají z granulí skvělé přírodní krmivo bez chemie pro vaše štěně. Unikátní a nejšetrnější proces výroby pak dovolí, aby v granulích byly také probiotika. Díky tomu dáte svému štěněti kvalitní potravu a podpoříte jeho imunitní systém i celkový vývoj. Štěně pak bude skvěle prospívat, zajistíte mu přirozený vývoj jeho kloubního a kosterního aparátu mj. díky vitamínu K3, který se tvoří při zdravé imunitě ve střevech. Vaše štěně pak bude odolnější proti průjmovým onemocněním, parazitům, alergiím a třeba i mnoha závažnějším nemocem. Jako granule lisované pro štěňata doporučujeme primárně Yoggies Active.

Granule lisované za studena pro štěňata

Granule lisované za studena pro štěňata Yoggies Active zajistí vašemu štěněti zdravý růst i celkový vývoj hned od chvíle, kdy je odstaveno od kojící feny a přichází k Vám domů jako Váš nový nejlepší přítel.Pomůžete mu se vyhnout i nepříjemnosti s oslabenou imunitou s názvem “Imunitní okno”

Ihned po “odstavu” od feny můžete začít krmit štěně granulemi lisovanými za studena pro štěňata. Granule lisované za studena pro štěňata jsou lisované za studena a proto jsou tvrdší. To psi ocení později až budou chroupat a tím si nejen čistit zuby, ale i vyplavovat endorfin (hormon štěstí, který se chroupáním vyplavuje).

Ze začátku je dobré granule (na začátku doporučujeme vybrat MINIGRANULE Yoggies) mírně postříkat vlažnou vodou, např.rozprašovačem na květiny. Granulky za pár minut mírně zvlhnou a změknou (granule Yoggies NEBOBTNAJÍ). Můžete z nich udělat na začátek i kašičku a vody postupně s každým krmením ubírat. Štěňata si pak lépe navyknou na mírný a lepší skus, chuť i vůni potravy a nebudou muset hned ztěžka chroupat.

Granule Yoggies i postupy krmení jsou vyvíjeny s předními chovateli a veterináři.

Máte-li štěně středních a větších plemen jako např. Německý ovčák, Labradorský retrívr, Borderkolie, Stafordšírský teriér, Sibiřský Husky, Ruský strážní pes nebo třeba aktivní buldoček, zvolte Yoggies ACTIVE minigranule lisované za studena. Obsahují 28,6% kvalitních proteinů z masa kachny Barbarie a jeleního masa + 12% přírodního a skvěle stravitelného tuku z těchto masa. .

Pokud je vaše štěně třeba jezevčík, Ruský toy, Coton de Tullear apod. doporučujeme vybrat  Yoggies minigranule lisované za studena KUŘECÍ a HOVĚZÍ MASO. Obsahují 26 % kvalitních proteinů a 10 % přírodního a skvěle stravitelného tuku z těchto masa a za studena lisovaného oleje z bílé ryby. Pro tato plemena je obsah tuků a proteinů dostačující. Obavy nemusíte mít ani z obsahu kuřecího masa. To pochází ze švýcarské a německé farmy a neobsahuje žádné růstové hormony ani chemii a antibiotika. Díky tomu je mnoho dospělých psů, kteří měly alergii na kuřecí maso, krmených granulemi Yoggies Kuře a hovězí bez potíží. 

Pokud by se vám zdál obsah tuku v granulích pro štěně nedostatečný, je to omyl. Granule lisované za studena pro štěňata Yoggies obsahují výhradně přírodní tuk získaný přímo z masa. To je totiž zdroj lehce stravitelných a maximálně využitelných tuků. Klasické granule mají obsah tuku sice vyšší, ale jsou obohacovány o tuk rafinovaný (tepelně upravený a tudíž i hůře stravitelný – ke všemu ve většině případů ještě “kuřecí tuk”). Ten se štěňatům hůře tráví, může způsobovat průjmování i k dalším potížím.

Jednou z obtíží díky přidávanému “rafinovanému” tuku a používání nekvalitních surovin pro výrobu granulí může být horší průchodnost živin střevní stěnou do krevního oběhu. Ta pak může mít na svědomí mnoho potravinových i dalších alergií organismu psa. Nekvalitní potrava tak může v důsledku znamenat i poruchy imunitního systému štěněte. Proto je vhodné krmit štěňata kvalitními granulemi lisovanými za studena pro štěňata s probiotiky.

TIP: IMUNITNÍ “OKNO” – štěňata se rodí s velmi nízkou imunitou. Od feny v čase kojení získávají jen málo protilátek. A postupem času množství těchto protilátek v mateřském mléce klesá až do ca 6 týdne věku štěněte. Toto období nazýváme IMUNITNÍ OKNO ŠTĚŇAT. Je to čas, kdy je zdraví štěněte ohroženo víc, než po jeho celý následující život. Proto by chovatelé už v tuto dobu měli pamatovat na zdraví a podporu imunity štěňat a zajistit jim dostatečný přísun probiotik a prebiotik v potravě. 

Pamatujte na to, že vaše štěně je imunitně nejvíce ohroženo v momentě, kdy si jej přivezete domů. Pro jeho imunitní systém je vaše domácnost zcela nové mikrobiální a virové prostředí. Myslete hned od počátku na zdraví svého psa nejlépe tak, že už chovatele který chová štěňata budete informovat o “imunitním okně”. Nejpozději u vás doma pak pro štěně připravte kvalitní krmiva a doplňky s probiotiky: jogurty pro psygranule pro štěňata Yoggies s probiotiky a probiotickou kůru DogProBio.

Přečtěte si více o imunitním okně i o tom, jak mu předejít.

TIP: Všechny granule pro štěňata, stejně jako krmiva, doplňky potravy i pamlsky Yoggies® jsou bez jakékoliv chemie, konzervantů, obilí, sóji. Vyrobené z nejkvalitnějších zdrojů mas z farmových chovů v Německu, Holandsku, Belgii a Švýcarsku, ovoce, zeleniny i dalších přírodních zdrojů surovin v potravinářské kvalitě.

Náš TIP

Imunitní „OKNO“ a granule pro štěňata

Imunita štěňat: nejdůležitější věc o které byste měli vědět!

Imunitu štěňat i dospělých psů je třeba neustále posilovat. Je prokázáno, že probiotiky posilovaný organismus je odolnější proti alergiím, virům, infekcím, vnějším i vnitřním parazitům, nebudou trpět průjmy, budou lépe trávit potravu i se lépe hojit při zraněních, po operacích apod.

Imunitní systém u psa, stejně jako u lidí, je po mozku druhý nejdůležitější orgán v těle.

Pokud je psí imunita v pořádku, je pes veselý, zdravý, plný elánu a strávíte spolu spoustu krásných chvil po celý jeho život. Když ale má psí imunita potíže, může se stát, že váš pes bude apatický, málo výkonný, bude náchylný na mnoho civilizačních chorob jako alergie, záněty, trávicí potíže, průjmy apod.

Nezanedbávejte nastavení imunity svých štěňat!

Myslete na to, že Zdraví začíná v misce®

Ihned po “odstavu” od feny lze začít krmit štěně granulemi. Granule pro štěňata Yoggies obsahují probiotika. Existuje však mnoho probiotických kmenů, které mohou pomoci s podporou imunity psa (štěně i jeho matka). Proto je dobré už v průběhu kojení podávat jogurty pro psy, navykat na granule lisované za studena Yoggies s probiotiky a feně lze podávat probiotickou kůru DogProBio.

Díky těmto krokům se u feny můžete vyhnou zažívacím potížím i vyčerpání organismu a ta štěňatům “na oplátku” předá dostatek kvalitního a o probiotika bohatšího mléka. U štěňat se díky krmivu s probiotiky i nasazení probiotické kůry DogProBio můžete vyhnout tzv. “imunitnímu oknu”. Celkově tak posílíte zdraví feny i štěňat.

Imunitní systém štěněte je takový boj v zažívacím traktu zdraví prospěšných s těmi méně prospěšnými bakteriemi (mikrobiom – dříve mikroflóra). Dlouho dobu nikdo z výrobců krmiv na toto nebral ohled a i díky tomu dnes psi trpí průjmy, civilizačními chorobami jako my, lidé, i rakovinami. A proto i u psů, zvláště pak u štěňat musí platit, že základem pevného zdraví je kvalitní a zdravá potrava bez chemie a silná imunita vznikající ve střevním mikrobiomu. Pokud je střevo štěněte neporušené a  dobře vstřebává živiny, pak lze očekávat, že bude odolné proti mnoha zdravotním obtížím. 

Pokud štěňata dostávají potravu s obsahem probiotik již od štěněčího věku, dokáží z nich chovatelé vychovat zdravé psy se silnou imunitou proti mnoha chorobám. 

Všichni veterináři i chovatelé se dnes shodují, že potrava a doplňky s probiotiky jsou základem zdraví každého štěněte i dospělého psa.

TIP: Kvalitní granule pro štěňata lisované za studena s probiotiky Yoggies Active byly vyvinuty tak, aby poskytly štěňatům i dospělým psům dostatečnou výživu pro jejich vývoj, podporu kloubům i imunity díky obsahu probiotik přímo v granulích. Granule lisované za studena Yoggies se liší od zbytku trhu tím, že obsahují směs probiotik i prebiotik.

TIP: Na co si dát pozor při krmení štěňat především středních a velkých plemen? Aby váš pes nevyrostl příliš rychle a v dospělosti neměl potíže s klouby i kosterním aparátem. Hlídejte množství a vyváženost následujících živin v potravě:

  • Proteiny – dostatečný, ale ne příliš vysoký obsah z kvalitních mas. Pokud jich má pes nadbytek, rychleji přibývá na váze, ale také rychleji roste a nestačí se vyvíjet kosterní i kloubní aparát. Nedostatek zase znamená, že se pes nemusí správně vyvíjet, strádá, je apatický apod.
  • Tuky – dostatečný, ale vyvážený přísun kvalitních tuků nejlépe přímo z masa (ne přidávaný a už vůbec ne rafinovaný kuřecí ruk apod.!!) je základem pro dostatek energie i každodenní aktivitu. Spolu s proteiny je to základní stavební látka buněk.
  • Vápník, fosfor, vitamín “D”, hořčík, vitamín ”K” – to jsou nezbytné živiny pro zdravý vývoj a růst kostí, pohybového aparátu, zubů, fungování srdce, svalů i  nervové soustavy psa. Optimální přísun zaručí dokonalý vývoj psa. Nadbytek zase ukládání nespotřebovaného množství do tepen a třeba kornatění cév. Nedostatek živin má na svědomí nedostatečný vývoj štěněte a např. tzv.gumovou čelist, prošlapování apod.
  • Probiotika – Díky vyváženému a dobře fungujícímu střevnímu mikrobiomu si tělo umí vyrábět např. vitamín “K” který je nezbytný pro vývoj kosterního a pohybového aparátu. Silná imunita zase zajistí odolnost psa proti vnějším i vnitřním vlivům jako např. alergie, parazité apod.

Náš TIP

Kvalitní granule lisované za studena s probiotiky

Co znamená
“All Life Stages” granule

Krmiva “All Life Stages” jsou obrazem přírody. Všechny druhy granulí Yoggies jaou “All Life Stages”. Tento název znamená “pro všechny věkové kategorie psa” stejně jak to vymyslela Příroda – jen jeden druh kořisti.

Představte si, že by v přírodě běhala kořist s nápisem “já jsem jen pro štěně”. To si jen vymyslel člověk, aby prodal víc granulí pro Labradory, víc granulí pro “Jokšíry” apod. My v Yoggies vyvíjíme potravu, která se vrací k podstatě přírody. Jedno krmivo pro všechna věková stádia psa. Stačí jen nastavit velikost krmné dávky podle potřeb a věku psa – a je to. Je to logické? Jako příroda, že?

 

 

Granule lisované za studena pro štěňata
 

MINI Active Kachní maso & zvěřina s probiotiky

Granule určené pro štěňata středních a větších plemen s vyšší aktivitou či ve sportovní zátěži.

MINI Kuřecí & hovězí maso s probiotiky

Granule určené pro štěňátka menších plemen ve střední a nižší zátěži.

Jogurty pro psy a kočky


Doplněk potravy plný probiotik pro posílení imunity vašeho štěňátka.

Yoggies Krůtí výcvikové pamlsky 50g

Pamlsky jsou skvělou pomůckou při výcviku psa.

Mrazem sušené (lyofilizované) krůtí maso