Back to Top
Příběh yoggies

Náš
PŘÍBĚH

Náš příběh Yoggies je o tom, jak jsme pro jedno, po otravě, zachráněné štěně vymysleli jogurt pro psy i krmiva bez chemie.
Protože věříme, že “Zdraví začíná v misce®“

Našemu štěněti bylo něco přes rok, když se na procházce v lese otrávilo… Nesl jsem ho v náručí „polomrtvého“ na veterinu a cítil čiré zoufalství a bezmoc. O to větší štěstí jsme zažívali, když po několika dnech boje o jeho život a nocí, kdy se u něj střídala celá rodina, byl náš milovaný Roxy zachráněn! V ten moment jsme ještě netušil, co všechno nás čeká a kam nás to zavede.

Naše psí „dítě“

Tenkrát prostě sežralo něco na procházce lesem, co nemělo, a pravděpodobně nějaký jed mu silně poškodil celý zažívací trakt a dlouhodobě rozhodil trávicí a imunitní systém. Takže cokoliv Roxy pozřel, šlo ven předem nebo zadem – zkrátka zvracel a trpěl silnými průjmy, neskutečným nadýmáním a větry. Proto jsme kupovali, měnili ta „nejlepší“ krmiva, vařili i zkoušeli syrovou potravu. Bohužel, nic nepomohlo na delší dobu než pouhý týden.

Když jsem poprvé viděl výrobu „granulí“

Jako bývalý „gastronom“ jsem si řekl, že to prostě musím vyřešit. Začal jsem číst o psech, jejich původu, DNA, zdraví, i o tom, jak funguje zažívací trakt psa. Šel jsem až ke kořenu věci a podrobně studoval trávicí systém psa. Díky známému jsem měl možnost vidět výrobu granulí pro psy. Byla to ovšem výroba granulí extrudovaných. Tam jsem si uvědomil, že masokostní moučka, ani umělé vitamíny a už vůbec postřik „nějakým“ tukem nejen pro konzervaci nejsou pro Roxyho to pravé.

A vznikl jogurt pro psy!

Takže zpět. Musel jsem vymyslet něco jiného. Zaujal mě článek o jogurtech. A nápad byl tady! Jogurt pro psy by Roxymu mohl srovnat zažívání a imunitu. Začal jsem vymýšlet, zkoušet, chystat. Po dvou měsících byl první jogurt pro psa na světě. Roxymu pomohl s trávením, postupně mu zastavoval průjmy i „prdíky“. A dokonce mu i chutnal.

Po čase, i když už byl Roxy relativně v pohodě, bylo jasné, že samotný jogurt nebude pro jeho zdraví stačit. Stále občas zvracel a měl průjmy. Extrudované granule, domácí vaření ani B.A.R.F. nebyly pro nás řešením. Spolu s vývojem jogurtu jsem získával stále více informací o původu psů, jejich předcích i DNA.

Tímto bych chtěl poděkovat třem veterinářům, kteří nám zachránili psa, a mě v začátcích naučili mnoho o zdraví psů. Byli to: MVDr. Daniela Králová z Prahy, MVDr. Markéta Reinert z Kutné Hory a MVDr. Jan Herčík z Prahy. Díky!

Věděl jsem už také o B.A.R.F.u i o tom, že syrová potrava je pro psa a jeho trávení to nejlepší krmivo. Jenže Roxymu moc nezabíral a ke všemu – jak sestavit vyvážený a správný B.A.R.F.? Tak nás s veterinářkou napadlo ho zkusit usušit a udělat z něj granule. Tady se poprvé objevila myšlenka na granule lisované za studena, při jejichž výrobě se syrové suroviny ve správných poměrech jen suší, melou a lisují do tvaru granulí. Bez vysokých teplot, bez chemie.

Pane policisto, opravdu vezu hovno…

Z té doby mám docela úsměvný zážitek – vezl jsem na testy psí výkaly na jistou nejmenovanou univerzitu, chtěli jsme zjistit účinky prebiotik a probiotik v potravě. Zastavila mne policie za rychlou jízdu a ptali se: „Copak to vezete v té lednici?“. A protože mám rád legraci, odpověděl jsem po pravdě a s úsměvem: „hovno“. Trochu jsem se pak zapotil, než jsem policistovi vysvětlil, že v té lednici vedle sebe opravdu vezu psí exkrementy a proč.

Jak jsem doma sušil první granule

Protože výsledky testů dopadaly čím dál lépe, já jsem velmi umíněný člověk, a k tomu jsem ještě chtěl pro svého psa to nejlepší i nejzdravější krmivo, začal jsem to sám zkoušet. Postupně jsem míchal, mlel na domácím robotu, sušil v domácí sušičce na ovoce, lisoval na předělaném lisu na nabíjení patron. A tak jsme jednoho dne měli doma cosi jako granule lisované za studena.

Roxy je dostával jako první. Pak naše granule vyzkoušeli i sousedé a kamarádi, rozvážel jsem je po známých i veterinářích. Pro větší výrobu, když se osvědčily a ohlasy byly pozitivní, jsme ale samozřejmě museli najít kvalitního výrobce, abychom nakonec 23. ledna 2016 prodali náš úplně první pytel granulí Yoggies.

Předtím jsem ale projel Evropu, obvolal nebo navštívil snad všechny fabriky, až jsem konečně objevil tu pravou – v Německu, s více než 50letou zkušeností a stejným přístupem ke psům, jako jsem měl a mám já. Teprve tam jsem pochopil, že sice můžete mít skvělou recepturu, ale nemusí být snadné ji vyrobit. Naštěstí špičková receptura a ještě lepší výrobní technologie spolu s velkou zkušeností technologa mi velmi pomohli a stále pomáhají zdokonalovat naše receptury dodnes. Proto také naši i vaši psi dostávají dodnes to nejlepší a nejzdravější krmivo, které dokážeme vymyslet a vyrobit.

Garance Yoggies: V krmivech Yoggies nikdy nebude žádná chemie, obilí, ani sója!

Važme si nezištného přátelství našich psích přátel, radujme se z každého okamžiku, ať je při procházce venku jaro, déšť nebo mráz. Opětujme jim jejich lásku a oddanost.

My v Yoggies se o to snažíme tím, že se snažíme vymýšlet a dopřávat jim kvalitní potravu bez chemie, díky níž budou naši psi zdravější, vitálnější, a strávíme s nimi, a oni s námi, mnohem více krásných a veselých chvil bez starostí kvůli zbytečné veterinární péči, nemocem a starostem, kterým se můžeme vyhnout díky kvalitní potravě, protože platí, že Zdraví začíná v misce®.

Sami zákazníci začali nazývat granule Yoggies „SUŠENÝ B.A.R.F.“.

Závazkem Yoggies je vracet psům jejich původní potravu z přírody s původní chutí a vůní, bez jakékoliv chemie i obilí. Pes totiž potřebuje vyváženou a pestrou potravu, není nějaká sýpka na obilí. Psi si zaslouží za svou věrnost nejen naši lásku, ale i lepší krmení. A my to umíme a děláme. Zkrátka chceme, aby jejich potrava byla takové zdraví v misce. Už jsme se smířili i s tím, že k nám manažeři v nadnárodních společnostech i u konkurence nechovají zrovna sympatie, protože děláme věci pořádně a nejen pro byznys. No a co.

Jsme česká rodinná firma, která vznikla z popudu jednoho štěňátka, a u které platí, že Zdraví začíná v misce®.

Pes Roxy a Jiří Švihálek
Yoggies s.r.o.

více se o našich produktech dozvíte ZDE… nebo nakupovat můžete na našem eshopu Yoggies

Podívejte se na náš příběh

Jak začal náš příběh? U nemocného štěněte a u touhy nevzdat to s ním a bojovat.

Podívejte se na vývoj Yoggies

Dnes vyrábíme kompletní řadu zdravých krmiv bez chemie pro psy a kočky, ale jak to všechno začalo? A co všechno nás na cestě čekalo?

Mrazem sušené (lyofilizované) krůtí maso