Náš příběh

Náš příběh i vize Yoggies je o tom, že „zdraví začíná v misce®

Proto jsou produkty Yoggies vždy bez chemie, lepku i sóji, tak, aby potrava pro naše nejlepší přátele byla co nejblíže přirozené potravě z přírody.

home facebook

Když se naše štěně v roce věku otrávilo na procházce lesem a já ho nesl v náručí na veterinu, byla to bezmoc. O to větší štěstí jsem zažíval, když byl Roxy zachráněn. V ten moment jsem však netušil, co nás čeká, a ani to, kam nás tato situace přivede.

Našemu psovi se stalo to, že mu zřejmě nějaký jed „spálil“ celý zažívací trakt, rozhodil imunitní systém a na základě toho cokoliv pozřel šlo předem nebo zadem ven. Zvracení, průjmy, ale i „prdy“, že by to otevřelo dveře na balkon byly na denním pořádku. Kupovali a měnili jsme ta „nejlepší“ krmiva, vařili i krmili syrovou potravou. Nic nepomohlo na delší dobu než týden.

Jako bývalý „gastronom“ jsem si řekl, že mu to musím „opravit“. Začal jsem číst o psech, jejich původu, DNA, zdraví i o tom, jak funguje jejich zažívání. Šel jsem až ke kořenu věci a chtěl jsem dokonce vidět, jak vypadá trávicí systém psa. Poštěstilo se mi to. Dokonce jsem se, díky známému, měl možnost podívat na výrobu granulí pro psy. Tenkrát to ale byly granule extrudované. Tam jsem si uvědomil, že masokostní moučka, ani umělé vitamíny a postřik „nějakým“ tukem nejsou pro psa asi to nejlepší.

Takže zpět…. Musím vymyslet něco jiného. V tu dobu jsem si přečetl článek o jogurtu… A první nápad byl na cestě. Jogurt pro psy by Roxymu mohl srovnat zažívání a imunitu. Začal jsem vymýšlet a po dvou měsících byl první jogurt pro psa na světě. Roxymu pomohl s trávením, postupně zastavoval průjmy, netrpěl plynatostí a chutnal mu.

Po čase, i když byl Roxy již relativně v pohodě, bylo jasné, že jen jogurt nebude pro jeho zdraví stačit. Stále občas zvracel, nebo měl průjmy. A extrudované granule nebyly řešením! Spolu s vývojem jogurtu jsem měl stále více informací o původu psů, jejich předcích i DNA. Tímto bych chtěl také poděkovat třem veterinářům, kteří nám zachránili psa a mne naučili mnoho o zdraví psů. Těmi veterináři byly MVDr.Daniela Králová z Prahy, MVDr.Markéta Rázgová z Kutné Hory a MVDr.Jan Herčík.

Věděl jsem o BARF i o tom, že syrová potrava je pro psa, jeho trávení i DNA to nejlepší. Jenže jak sestavit vyvážený a správný BARF? Co tedy správný a vyvážený BARF usušit a udělat z něj granule? A tady vzniká myšlenka na granule lisované za studena při jejichž výrobě se syrové suroviny jen ve správných poměrech suší, melou a lisují. do tvaru granulí.

Trochu úsměvný zážitek mám z toho, když jsem na testy do nejmenované univerzity vezl psí výkaly. Chtěli jsme totiž zjistit účinky prebiotik v potravě. Zastavila mne policie za rychlou jízdu a jednou z otázek bylo – co vezete v té lednici. Z legrace jsem odpověděl „hovno“. Chvilku mi trvalo vysvětlit policistovi, že tam je opravdu „hovn..“

No a protože výsledky dopadly skvěle, já jsem velmi umíněný člověk a k tomu jsem chtěl pro svého psa to nejlepší krmivo, začal jsem ho postupně míchat, mlít na domácím robotu, sušit na domácí sušičce ovoce a lisovat na předělaném lisu na nabíjení patron. No a po čase bylo na světě „něco jako“ granule lisované za studena.

A pak už to je jen příběh toho, že Roxy dostával zdravé granule, pak je vyzkoušel soused, pak je chtělo vyzkoušet pár kamarádů, pak je už nebylo kde vyrábět a tak jsem hledal výrobce v ČR i Německu, sháněli jsme ty nejkvalitnější suroviny, učili jsme se je lisovat ve velkém, pak jsme prodali náš první pytel granulí z pronajaté garáže dne 23.1.2016 až po to, že chovatelé, kteří krmí BARF si dnes o granulích Yoggies píší jako o sušeném BARFu. Děkujeme.

A to vše nejen pro zdraví Roxyho, ale dnes již všech psích nejlepších přátel člověka. Važme si jich, protože mnozí lidé ještě nedovedou docenit jejich lásku, důvěru i to, co díky nim můžeme zažívat. Napadlo by Vás jít třeba bez psa ráno jen tak na procházku – ve sněhu, v dešti i v létě?

Proto je závazkem Yoggies vracet psům jejich původní potravu z přírody s původní chutí a vůní bez jakékoliv chemie i obilí, protože pes je masožravec a ne mlátička na obilí. Psi si totiž zaslouží za svou věrnost nejen naši lásku, ale i lepší potravu, než extrudované granule vyrobené tlakem, párou a chemií. A my to umíme… jen je to náročnější…no a?! Tímto se omlouvám manažerům v nadnárodních společnostech za to, že chceme krmit psy opravdu zdravě.. a že to jde i bez zbytečné chemie.

Pokud chcete krmit své psy zdravě, podívejte se do našeho eshopu, jak a čím lze krmit psy zdravě. Můžete se také podívat na některé z článků, které napsali veterináři, my i naši zákazníci.

Jsme česká rodinná firma, která vznikla z popudu jednoho štěňátka.

…jisté je, že „Zdraví začíná v misce®“

Pes Roxy a Jiří Švihálek
Yoggies s.r.o.