Ptáme se MVDr.Daniely Králové z veterinární ordinace 3v1 v Pražské Chuchli

Úvodem nám prosím prozraďte, zda jste nabízela ve své ordinaci granule lisované za studena ještě před tím, než jste se dozvěděla o Yoggies?

Firma Yoggies mě kontaktovala osobně asi tak před dvěma lety na základě mého profilu na našich webových stránkách. Zjistili jsme, že máme stejný cíl, podporovat zdravý způsob výživy psů.

O granule lisované za studena jsem se ale zajímala již tak před šesti lety, možná více, v souvislosti s panem Clemensem Dingmannem z Německa. Je to přírodní léčitel, který se celý život zabývá bylinkami  a podle starých rodinných receptur vyrábí doplňky výživy a také granule lisované za studena. Granule jsem i vyzkoušela, ale informovanost veřejnosti a osvěta ještě nebyla taková a nebyl o ně příliš zájem. V dnešní době, kdy se lidé více zajímají o výživu, bio potraviny a zdravější životní styl je i větší zájem o to krmit zdravěji naše chlupaté miláčky a jsem za to velice ráda.

Jsou pro Vás probiotika v krmivu jedním z kritérií, proč se rozhodnout právě pro tento druh krmiva?

Jistě to není jediné hlavní kritérium, ale pokud krmivo probiotika obsahuje, je to skvělý benefit který jen kvituji. Myslím, že probiotika mají velkou budoucnost. V povědomí lidí jsou zařazeny do kategorie doplňků souvisejících se zažíváním hlavně po antibiotické léčbě, což je správně, ale renomované studie prokazují jejich daleko širší záběr. Například pozitivní vliv na tvorbu krvinek, imunitní systém a celkovou kondici a to dokonce i duševní. Když se zamyslíme nad názvem, tak vlastně on sám o sobě je vypovídající. Protože bios je latinsky život, takže pro-bio znamená pro-život! 

V ordinaci dostávám často dotaz, co si  konkrétně pod probiotikem představit a jaký je rozdíl mezi probiotikem a prebiotikem ?

Co jsou PROBIOTIKA..

… jsou to kulturní bakteriální kmeny, kterými v počtu miliard kolonizujeme trávicí trakt a které pak mimo jiné zabraňují patogenním bakteriím v růstu. Konkrétně je to např. Enterococcus faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Bifidobacterium breve a další. Jsou to teda ty hodné mikroorganismy, které příznivě ovlivňují složení přirozené střevní mikroflóry. Proto jsou granule lisované za studena Yoggies pro psy takové Zdraví v misce® 

Zatímco PREBIOTIKA..

… jsou potravou neboli substrátem pro tyto prospěšné mikroorganismy, aby se jim dobře dařilo. Je to vlastně nestravitelná složka jako třeba rozpustná vláknina inulin. Převážně to jsou frukto-oligosacharidy neboli jednoduché cukry. Celkově se dá říci, že psi a kočky, kteří mají v potravě pravidelný přísun těchto prospěšných mikroorganismů, jsou odolnější vůči infekcím a nemocím, kvalitněji tráví a lépe prospívají.

V díle č.2 najdete otázky a odpovědi na téma:

  • Jsou vhodné Yoggies granule lisované za studena pro štěňata?
  • Jsou vhodné pro zdravého i nemocného psa, nebo psa s alergií apod?
  • Jaké doplňky jsou vhodné pro pejska, abychom podpořili jeho zdraví a imunitu?
  • a uslyšíte mnoho dalších, skvělých rad

Nyní děkujeme paní doktorce Králové a podívejte se na další díl s radami veterináře

Nezapomínejte, že v Yoggies Zdraví začíná v misce®