Správné množství vápníku podávané psovi je jedna z nejošemetnějších otázek z okruhu témat o krmení psů. Zvláště pak u středních a větších plemen psů. Vápník se významně podílí na mineralizaci kostí a je zásadní pro kardiovaskulární, imunitní a endokrinní (soustava žláz s vnitřní sekrecí) funkce. Zajišťuje také stabilitu buněčných membrán a enzymatické funkce. Přitom je ale zcela zásadní nepřekračovat vhodné množství – protože přílišný přebytek vápníků je pro psí organismus stejně škodlivý jako jeho nedostatek! To si často lidé neuvědomují a při snaze svému pejskovi „co nejvíc dopřát“ mu paradoxně můžou značně uškodit…

Podíl vápníku a fosforu u dospělého psa by měl být cca 1,2–2 : 1. Dostatek vápníku je velice důležitý u štěňat v růstu, zejména u velkých a obřích plemen psů. Tam by tento poměr měl být nastaven na 1,8–2 : 1. Pokrýváte-li dávku vápníku přirozenou (syrovou) potravou, volte zejména masité kosti – jako jsou kuřecí křídla, skelety či krky.

Vápník z řas - přírodní doplněk potravy pro psy Yoggies

Přírodní vápník z řas Lithotamnium calcareum pro psy

Náš mletý doplněk potravy (prášek) ze zvápenatělých mořských řas slouží k doplnění přírodního vápníku do organismu a k ideálnímu vyvážení vápníku a železa v potravě psa (ideální poměr je 1,2–2 : 1). Je 100% přírodní, bez chemie a vhodný především pro psy v zátěži a krmené syrovou potravou.

Tento přírodní doplněk potravy je vhodný i jako prostředek pro regulaci kyselosti žaludku. Můžete ho podávat psům všech věkových kategorií, a to včetně štěňat od tří měsíců, i březím a laktujícím fenám.