Už vám z vymýšlení dárků na Vánoce jde hlava kolem, a ještě vám chybí dárek pro vašeho čtyřnohého parťáka? Mrkněte se na pár tipů, které každému psovi i jeho páníčkovi udělají zaručenou radost.

Obsah článku

Vánoční taška plná pamlsků

Pokud je váš pes spíše na jedlé dárečky, pak mu určitě udělá radost Vánoční taška z naší kuchyně. Najde v ní jak něco měkkého, tak i něco na okus nebo pořádné křupání. Z tašky vylovíte i speciální vánoční paštiku, která se skvěle hodí třeba do lízací podložky. Váš pes bude mít slinu až za uchem a vy zas pár týdnů nemusíte vymýšlet, jakou odměnu na vás ty psí oči vyloudí, protože budete mít zásoby. K tašce můžete přikoupit i sáček všech pečených pamlsků.

A co ke štědrovečerní tabuli?

Na kaprovi, řízku nebo jiné večeři (většinou s bramborovým salátem) si pochutnáte jako každý rok, ale pro vašeho psa tato varianta určitě vhodná není. Abyste nemuseli vařit další jídlo, v naší Yoggies kuchyni jsme vám vykouzlili menu jako z pravé psí restaurace. Dokonce si můžete vybrat ze dvou variant – klasické rybí a méně tradiční vepřové. Jen pozor, ať si díky té vůni nevyměníte misky – vám by to pravděpodobně nevadilo, ale pejsek a bramborový salát nejde moc dohromady. 

Pelíšek a obojek se vždycky hodí

Váš parťák vždy ocení nové místečko na pohodlné ležení. Zkuste třeba tuto skvělou deku z recyklovatelné bavlněné příze s GRS certifikátem (Global Recycle Standard). Samozřejmě můžete rozšířit i garderobu vašemu pejskovi fešným obojkem nebo vodítkem, ale co si budeme, je to spíš dárek pro vás.

Správná hračka zabaví vašeho parťáka na dlouhé minuty

S hračkou málokdy šlápnete vedle. Vybrat ale tu správnou je občas celkem věda. Vždy pamatujte, že hračka má být hlavně bezpečná a nezávadná, ideálně by měla splňovat mezinárodní certifikace. Naštěstí svého psa znáte nejlépe, takže už pravděpodobně víte, co má rád.

Kousací hračky

Pokud máte doma kousavého dinosaura místo psa, sáhněte třeba po nylonové žvýkací hračce. Ta skvěle naplní potřebu okusování, mechanicky vyčistí chrup, a některé můžete namazat naší vánoční paštikou.

Plnící hračky

Pokud váš parťák rád žvýká nebo doluje pamlsky, pak pro něj bude ideální plnící hračka. Schováte do ní různé pamlsky nebo granule, které pak vypadávají. Pes se tak velmi pěkně zabaví a vy můžete pozorovat, jakou techniku pro vyndání pamlsků zvolí (každý pes na to jde totiž trošku jinak).

Lízací podložky

Věčné olizovače určitě potěší lízací podložka. Pro nováčky doporučujeme začít s jednoduššími vzory a tekutějšími náplněmi. Pokud máte doma trpělivého psa, můžete zkusit i něco složitějšího. Skvělou náplní je Vánoční paštika, náš Yoggies Jogurt nebo Omáčka.

Berte prosím v potaz, že žádná hračka není nezničitelná a nikdy nevíte, co se může stát. Proto nikdy nenechávejte svého psa s žádnou hračkou příliš dlouho bez dozoru.

A co pro nadšeného pejskaře?

Co by to bylo za Vánoce bez pořádného dárku pro pejskaře. Aby vaše kapsy zůstaly čisté a bez drobků, základem každé procházky je kvalitní pamlskovník. Jelikož je v zimě stále zima, nákrčníkteplé ponožky se vždy hodí. A abyste na jaře všem ukázali, že to s výcvikem a zdravím vašeho psa myslíte opravdu vážně, co takhle luxusní a extrémně příjemná mikina? My sami v týmu je máme a nosíme je kdykoliv to jde.

Nezapomeňte, že Vánoce by měly být hlavně svátky klidu a pohody, proto vám přejeme klidné večery a šťastné Vánoce, ideálně s hlavou vašeho nejlepšího čtyřnohého kamaráda v klíně.