Tibetské dogy a psí služebná

Jmenuji se Abbynka… a já Dor-jeenka a jsme „strašlivé“ tibetské dogy. Naší oblíbenou činností je zastrašování kolemjdoucích občanů. Naše služebná nás však naučila i spoustu jiných věcí, třeba jezdit na surfu, skákat z lodi, cvičit na balančních podložkách… ovšem hlídání  a zuřivé štěkání je zkrátka nejlepší.

Služebná o nás sice tvrdí, že jsme predátoři, a k tomu navíc rozmazlení, ale my si to nemyslíme. Holt služebnictvo si pes nevybere, tak musíme trpět tu, co máme. Inu máme to zkrátka těžký život.

Jídlo, jídlo a zase to jídlo

Další naše velmi oblíbená činnost je jídlo. Potrpíme si na kvalitní stravu, samozřejmě náležitě naservírovanou. Naše služebná sice tvrdí, že psi jejího dědečka jedli šrot s prasaty na dvoře a zbytky od oběda, ale je nám jasné, že se jí nedá taky všechno věřit. Někdy vyhrožuje, že prý půjdeme na víkend do útulku, abychom na vlastní oči viděly, jak se máme dobře, ovšem my si myslíme, že toto je snad v každé smečce standard. Domníváme se, že když chceme večeři u svíček, v televizi National Geographic (abychom věděly, jak vypadá blecha psí), v létě zapnutý větrák a další běžné věci, že nemáme nějak přemrštěné požadavky.

No a taky jsme se rozhodly „barfovat“. Boty jsme nesnědly, ty byly příliš tuhé a bez chuti. Asi to však nebylo to správné, poněvadž Abbynka těžce onemocněla. Pořád teď běhá po doktorech a povídá se, že má v nosánku chondrosarkom. Pořád však chodíme ven, hrajeme si spolu a kromě bouličky na nose je pořád stejná, snad jen někdy trošičku víc spinká.

Namísto bot a „dobrůtek“ Yoggies

Naše služebná nám však po tomto zjištění zabavila všechny dobrůtky, zrušila syrové masíčko a začala nám kupovat Yoggies, abychom prý měly vyváženou stravu. Prý i pan doktor jí to schválil. Musíme však říct, že je to dobrůtka, sice nám tam služebná podstrkuje i přílohu BARF+, která sice vypadá stejně jak granulky, ale my dobře víme, že je tam zelenina, ovoce, bylinky a bůhví co ještě. Musíme však přiznat, že nám chutná i samotná příloha. A co teprve jogurtíky, nevíme však proč jen 4 týdně, jestli to není tím, že na nás ta ženská šetří!

No nic, budeme končit, služebná už kouká co to píšeme a ještě by nám to zarazila.

Loučí se s vámi Abby a Dor-jee

O své smečce nám napsala Kateřina Machalová