Proč se přezdívá granulím lisovaných za studena Yoggies „sušený B.A.R.F.“? Protože základem všech receptur granulí lisovaných za studena Yoggies je vyvážený B.A.R.F. neboli syrová potrava pro psy. 

Mnohý veterinář potvrdí, že B.A.R.F. je nejzdravějším krmivem pro psa. A proto granule lisované za studena Yoggies mají základ právě v něm. I díky tomu stále více psů i jejich majitelů poznává prospěšnost přírodních zdravých krmiv Yoggies. Lisování za studena při teplotách do 38 °C zachová přirozené výživové hodnoty surovin jako u B.A.R.F.u. Proto chovatelé začali Yoggies granule lisované za studena přezdívat „sušený B.A.R.F.“.

Jediný důvod, proč tak náročně a složitě vymýšlíme naše granule lisované za studena je ten, že milujeme psy. Proto jim chceme do misek přinést potravu, která napodobí jejich původní kořist z přírody. Pes již sice není ten prapůvodní vlk, nicméně stravovací potřeby má stále podobné. B.A.R.F. je i pro dnešního psa nejstravitelnějším druhem potravy – ale ne každý si troufne svému psovi vyvážený BARF každý den sestavovat, shánět kvalitní suroviny či psovi z různých důvodů syrová potrava nevyhovuje, protože každý pes je originál. Proto můžeme bez obav sáhnout po granulích lisovaných za studena Yoggies,  které kopírují svým složením, kvalitou použitých surovin i šetrným procesem zpracování přirozený B.A.R.F.

CO JE TO BARF?

Slyšíte to kolem sebe prakticky denně – „my s naším psem barfujeme…“, ale co to přesně znamená? Je to zkratka, která vznikla z anglických slov „Bones And Raw Food“, což znamená „kosti a syrová potrava“.

Je to v podstatě návrat k přírodě a přirozenému krmivu psa. A byť je to skvělé a nejpřirozenější, co můžete pro svého psa udělat, měli byste to opravdu dobře promyslet, jestli do toho chcete „jít“.

S výhodami „barfování“ je spojeno i několik nevýhod. Mnoho chovatelů řeší pestrost potravy případně nejistotu z vyváženosti všech surovin. Ta je důležité hlavně z dlouhodobého působení na zdraví psa. Mnohdy je nepřítelem i čas strávený při přípravě krmiva, nebo jeho skladování.

Tato rizika či těžkosti jsme se snažili řešit při přípravě receptur granulí lisovaných za studena Yoggies. A možná i díky tomu si od vás, majitelů psů, získaly granule Yoggies přezdívku „sušený B.A.R.F.“!

BARF JAKO VELKÝ VZOR

Právě proto, že je B.A.R.F. tím nejlepším a nejpřirozenějším krmivem pro každého psa, stal se i „vzorem“ pro přípravu receptur granulí lisovaných za studena Yoggies. Každá receptura je proto pečlivě připravována s veterináři a vyrobena z nejkvalitnějších syrových surovin, které si pak při výrobě a důkladném sušení zachovávají základní přírodní výživové hodnoty.

Základem receptur granulí lisovaných za studena Yoggies je především syrové maso, vejce, kosti, ovoce a zelenina – tedy suroviny, které běžně tvoří v syrovém stavu vyvážený B.A.R.F. Pravděpodobně to je důvod, proč sami majitelé a chovatelé psů dali granulím Yoggies přezdívku „SUŠENÝ B.A.R.F.“!

 Tip: Podívejte se, jak hodnotí krmiva Yoggies sami zákazníci – na srovnávacím portálu Heureka si můžete přečíst více než 4.000 recenzí.

3 základní kroky k výrobě granulí lisovaných za studena Yoggies

  1. Hledáme vysoce kvalitní suroviny, které za syrova a pomalu v několika krocích sušíme, vždy při teplotách do 38 °C
  2. Poté jsou mlety „nahrubo“. Takto mleté suroviny pak v žaludku psa při trávení podporují peristaltiku střev, zdravý trávicí trakt bez zbytečných usazenin i následné vyměšování a zdravá „hovínka“.
  3. Nakonec se nahrubo mletá směs bez použití jakékoliv chemie, dochucovadel, obilí a sóji „jen“ lisuje do formy granulí a minigranulí. Pak putuje do papírových, recyklovatelných pytlů a v nich už rovnou za vámi a vašimi pejsky.

poradna krmivo pro psy a kočky

CHUTNAJÍ A VONÍ I TĚM NEJMLSNĚJŠÍM

Chuť a především vůni syrového masa z granulí lisovaných za studena ocení i ten nejvybíravější čenich každého psa. Věříme, že pokud dáte svému psu ochutnat, ocení nejen chuť přirozeného krmiva, ale zamiluje si i chroupání, které mu čistí chrup a přináší i radost (když psi kousají potravu, vyplavuje se jim do mozku endorfin, hormon štěstí). Proto jsou krmiva Yoggies takové Zdraví v misce®

PROČ GRANULE YOGGIES NEBOBTNAJÍ?

Protože jsou vyráběny šetrnou formou lisováním za studena. Nejen že si uchovají veškeré přírodní živiny, ale nikdy v žaludku psa nenabobtnají, ale rozpadnou se, což podporuje pohyb potravy z žaludku do střeva a omezuje se tím i riziko  nebezpečné torze žaludku.

 TIP: Můžete si doma sami vyzkoušet trávení granulí v žaludku psa: Vložte pár granulek do sklenice s vodou a přesvědčte se na vlastní oči, že se granule Yoggies nezvětší ani o (psí) chlup!

Nezapomínejte, že v Yoggies platí – Zdraví začíná v misce®