Back to Top

SUROVINY A VÝROBA
z čeho a jak se vyrábějí krmiva Yoggies?

Špičkové suroviny a výroba v Yoggies jsou pro vaše psy dvě nejdůležitější věci.

Na začátku byl B.A.R.F.

Špičkové suroviny a výroba v Yoggies jsou pro vaše psy dvě nejdůležitější věci.

Než ale do pytle vyrobeného z přírodního papíru vypadla první granule lisovaná za studena Yoggies, předcházelo tomu mnoho práce a příprav. Naším cílem bylo vyrábět krmiva pocházející z přírody, která by byla pro psa skvěle stravitelná a výživná. A právě proto jsme nejdřív sestavili receptury vyváženého B.A.R.F.u (Bones And Raw Food, tj. kosti a syrová potrava) takto:..

87% masa do misky a granulí

… do misky s 87 % syrového masa jsme přidali rýžové vločky bez lepku jako zdroj uhlohydrátů a energie. Sušené syrové ovoce a zeleninu jako zdroj vitamínů a vlákniny a bylinky, mletou křemelinu i zažívací rašelinu pro podporu čistých a zdravých střev. Pro podporu kloubů kolagenní látky a výtažek z masa mušle. Pro podporu imunity, trávení i hojení ran laktobacily. (Ano, čtete dobře – granule Yoggies byly první svého druhu se skutečnými probiotiky pro podporu imunity psů!).

Víte, že: Mnohé věděcké studie prokázaly, že stejně jako člověk, tak i pes může snáze onemocnět, pokud bude jeho střevní mikroflóra nevyvážená. Proto i v granulích Yoggies najdete probiotika pro udržování zdravé střevní mikroflóry.   

Receptury z vyváženého B.A.R.F.u několikrát pomalu sušíme, meleme a lisujeme

Aby vašemu psovi granule Yoggies chutnaly a byly pro něj zároveň maximálně zdravé, musí suroviny splňovat mnohá kritéria. Například nesmí obsahovat umělé růstové hormony, nesmí být geneticky upravovány, nesmí obsahovat zbytečnou chemii a vakcinace, zvířata nesmí být krmena geneticky upravenými krmivy, suroviny i dodavatelé musí splňovat vysoké standardy pro výrobu! Díky tomu mají na konci výroby granule Yoggies přírodní chuť a vůni z použitých surovin – jako potrava psa v přírodě!

Hlavní surovinou je vždy syrové, pomalu sušené maso.

Mnohé konkurenční firmy nevěří, že jsme schopni vyrábět granule z pravého masa. Jenže u nás v Yoggies je přátelství se psem a jeho zdraví na prvním místě! (přečtěte si náš příběh a pochopíte…)

Tip: každý výrobce je povinen uvádět množství surovin v krmivu od nejvyššího po nejmenší

Pokud chcete, aby z vašeho štěněte vyrostl zdravý pes, nebo aby váš psí dospělák měl dostatek kvalitních živin, krmte ho alespoň z 75% masem. To dodá krmivu nejen nezbytnou chuť a vůni kořisti, ale psovi též špičkovou výživu i vůni kořisti.

Na dalších místech ve „složení“ krmiv Yoggies najdete lehce stravitelné rýžové, nebo bramborové vločky (uhlohydráty, které se při trávení potravy mění na energii). Přírodní vitamíny i vláknina z ovoce a zeleniny a doplňky potravy jako rybí oleje s Omega 3 a Omega 6 nenasycenými mastnými kyselinami přispívají zdraví psa.

V granulích jsou probiotika i kolagenní látky 

Důležitým doplňkem potravy jsou v granulích Yoggies také výtažky z masa mušlí s kolagenními látkami. Mletá křemelina i zažívací rašelina funguje pro zdravý a čistý trávicí systém a směs laktobacilů podporuje imunitního systém psa.

Tip: Rýžové a bramborové vločky jsou bez lepku a lépe i rychleji stravitelné než rýže či brambory

Poctivé složení a náročné požadavky na výrobu granulí se opírají o dlouholeté standardy i zkušenosti kolegů mezi veterináři, laboranty, výživáři i profesionály ve výrobě. Několikastupňové sušení a dosoušení surovin při teplotách do 38°C by nebylo možné bez špičkové technologie a dodržování výrobních postupů, na něž dohlížíme a které se snažíme stále vylepšovat a zdokonalovat.

Tip: Krmiva Yoggies jsou vždy bez jakékoliv chemie, umělých konzervantů, pšenice i sóji!

A protože jsou receptury Yoggies náročné jak na použité suroviny, tak i výrobní postupy, pronajímáme si s ohledem na zdraví psů a dokonalou kvalitu krmiv tu nejlepší výrobní technologii umístěnou v Německu. Díky tomu nejsou při výrobě používány žádné konzervanty, chemie ani nekvalitní suroviny – chceme, aby všechny produkty nesoucí naši značku byly pro psy tím nejlepším a nejzdravějším, co jim můžete dát. 

Zákazníci sami začali granule lisované za studena Yoggies přezdívat „Sušený B.A.R.F.“ 

Konzervy Yoggies: Chutné, monoproteinové a lehce stravitelné

Receptury všech konzerv Yoggies vyvíjíme tak, aby byly lehce stravitelné. Monoproteinové jsou pro lehčí trávení a obsahují kousky masa, vlákninu a za studena lisované oleje. Takové konzervy jsou pro psy nejen chutné a lehce stravitelné, ale prospívají i celkovému vývoji i aktivitě psa.

Při výrobě konzerv se, stejně jako u granulí, soustředíme na výběr špičkových vstupních surovin. Důležitá je i jejich příprava před výrobou. Fakt, že konzervy Yoggies jsou u psů i jejich majitelů tak oblíbené, nás zavazuje vymýšlet a připravovat další špičkové produkty tohoto druhu.

Jogurt pro psy, patentované zdraví psa ve skleničce

Byl to náš úplně první produkt a vyrobili jsme ho proto, aby zachránil zdraví našeho psa Roxyho (více Náš příběh).

Tip: Jogurty pro psy umí nejen posilovat imunitu, ale také zastavovat průjmy a plynatost psa

Mnohé věděcké studie prokázaly, že i pro psa jsou probiotika nesmírně důležitá pro zachování zdravé mikroflóry, tedy i pro posilování imunity. Stejně jako člověk s oslabenou imunitou, může i pes snáze onemocnět jak průjmy, tak i být postižen závažnějšími chorobami.   

Jogurt pro psy Yoggies zajistí díky svému patentovanému složení přísun kvalitních probiotik, která se postarají o posílení imunity psa. Je to podobné, jako kdyby si pes ulovil v přírodě kořist a z jejích střev získal natrávenou a fermentovanou potravu plnou živých laktobacilů (probiotik).

Základem jogurtu je směs mlék (hlavní roli hraje ovčí mléko) a speciálně vyvinutá směs laktobacilů, kterou mají pes i kočka ve svém trávicím traktu. Ta podporuje jejich imunitu i trávení. Je zárukou pevnějšího zdraví psa, odolnosti vůči různým onemocněním. Zajistí lepšího hojení ran po úrazech a může mít i preventivní účinek proti různým zhoubným nemocem, parazitům a při podávání antibiotik je skvělým zdrojem probiotik atd.   

Pamlsky pro psy: Zdravé, bez cukru a chemie

Jsou vyráběny tak, aby psům chutnaly, ale především pro ně byly zdravé. Proto jsou všechny pamlsky pro psy Yoggies vyráběny v ČR a nedovážíme je ze zemí, kde bychom neznali původ vstupních surovin. Mezi pamlsky najdete i skvělé sušené hovězí maso z českých chovů, rybí i kachní pochoutky, suchary s kachním masem, nebo náš vynález – domácí piškoty pro psy s kuřecím masem s naší vlastní originální recepturou.

Pro výrobu používáme výhradně vysoce kvalitní suroviny se známým původem. I v pamlscích u nás nemá místo žádná chemie a dochucovadla. Vše má přirozenou přírodní chuť i vůni použitých surovin.

Mrazem sušené (lyofilizované) krůtí maso