Stafordšírský bullteriér Dobby, nar. 13. 2. 2018.

Jsme akční pár, a tak jsme si pořídili akčního psa. Nicméně po prvním měsíci  se Dobbymu vyskytly kožní problémy. Na veterině nám doporučovali především značky, s nimiž mají veterináři smlouvy. Nechali jsme si tenkrát poradit a zkoušeli jsme. Stav se nelepšil, a tak jsme hledali sami.

Přeci jen, pes ve vývoji potřebuje živiny, potřebuje kvalitní palivo, aby dobře fungoval. Jako u lidí, kvalitní strava je základ. Začali jsme číst a zjišťovat, že téměř všechny známé značky nám zdaleka nenabízejí to, co náš pes potřebuje. Je to převážně marketing, hlavně co se píše ve složení. Chcete pro psa to nejlepší a dáváte důvěru „slovům na obalech „, abyste ve finále zjistili, že jsou ta slova upravena tak, aby v zákazníkovi vyvolala pocit kvality, i když opak je pravdou.

Po několika zkouškách jsme si sepsali priority pro krmivo. Hledali jsme něco, co po zpracování neztratí svou kvalitu. Začaly nás zajímat filozofie firem. Nebylo snadné najít výrobce, který vychází ze základních potravin, které při zpracování neztratí své výživové hodnoty. Mysleli jsme, že už zbývá jen „barfovat“. Pak jsme přišli na Yoggies, které splňovaly naše body. Zprvu jsme zkusili dietní, a teď už několik měsíců baštíme Active. Dobby je zdravý, má hebkou srst i bobky. Vše funguje jak má a jsme spokojení. Není důvod už nic měnit.

DĚKUJEME ZA YOGGIES 🙂 L+I+D

O svém Dobbiem nám napsala Lucie Vybíralová