Základem všech receptur granulí lisovaných za studena Yoggies je vyvážený BARF.

Mnohý veterinář potvrdí, že BARF je nejzdravějším krmivem pro psa. Granule Yoggies mají základ právě v něm. I díky tomu stále více psů i jejich majitelů poznává prospěšnost přírodních krmiv Yoggies. Lisování za studena při teplotách do 38°C zachová přirozené výživové hodnoty surovin jako u BARFu. Proto jste granule Yoggies začali přezdívat “SUŠENÝ BARF”

Jediný důvod, proč tak náročně a složitě vymýšlíme naše granule lisované za studena je ten, že milujeme psy a jejich přátelství. Proto jim chceme do misek přinést potravu, která napodobí jejich původní kořist z přírody. A díky přírodě a Yoggies můžeme tvrdit, že pro psy je stále nejlepším a nejzdravějším krmivem syrová potrava, tzv. vyvážený BARF.

CO JE TO BARF?

Slyšíte to kolem sebe prakticky denně – „my s naším psem barfujeme…“, ale co to přesně znamená? Tak předně, je to zkratka, která vznikla z anglických slov „Bones And Raw Food“, což znamená „kosti a syrová potrava“. 

Je to v podstatě návrat k přírodě a přirozenému krmivu psa. A byť je to skvělé a nejpřirozenější, co můžete pro svého psa udělat, měli byste to opravdu dobře promyslet, jestli do toho chcete jít.

S výhodami „barfování“ je spojeno i několik nevýhod. Mnoho chovatelů řeší pestrost potravy případně nejistotu z vyváženosti všech surovin. Ta je důležité hlavně z dlouhodobého působení na zdraví psa. Mnohdy je nepřítelem i čas strávený při přípravě krmiva, nebo jeho skladování.

Tato rizika či těžkosti jsme se snažili řešit při přípravě receptur granulí Yoggies. A možná i díky tomu si od vás, majitelů psů, získaly granule Yoggies přezdívku „sušený BARF“!

BARF JAKO VELKÝ VZOR

Právě proto, že je BARF tím nejlepším a nejpřirozenějším krmivem pro každého psa, stal se i „vzorem“ pro přípravu receptur granulí Yoggies. Každá receptura je proto pečlivě připravována s veterináři a vyrobena z nejkvalitnějších syrových surovin, které si pak při výrobě a důkladném sušení zachovávají základní přírodní výživové hodnoty.

Základem receptur granulí Yoggies je především syrové maso, vejce, kosti, ovoce a zelenina – tedy suroviny, které běžně tvoří v syrovém stavu vyvážený BARF. Pravděpodobně to je důvod, proč sami majitelé a chovatelé psů dali granulím Yoggies přezdívku „SUŠENÝ BARF“!

 Tip: Podívejte se, jak hodnotí krmiva Yoggies nezávislé zdroje 

3 základní kroky k výrobě granulí Yoggies:

  1. Hledáme vysoce kvalitní suroviny, které za syrova a pomalu v několika krocích sušíme, vždy při teplotách do 38°C(!)
  2. Poté jsou mlety „nahrubo“. Takto mleté suroviny pak v žaludku psa při trávení podporují peristaltiku střev, zdravý trávicí trakt bez zbytečných usazenin i následné vyměšování a zdravá „hovínka“.
  3. Nakonec se nahrubo mletá směs bez použití jakékoliv chemie, dochucovadel, obilí a sóji „jen“ lisuje do formy granulí a minigranulí. Pak putuje do papírových, recyklovatelných pytlů a v nich už rovnou za vámi a vašimi pejsky.

CHUTNAJÍ A VONÍ I TĚM NEJMLSNĚJŠÍM

Chuť a především vůni syrového masa z granulí lisovaných za studena ocení i ten nejvybíravější čenich každého psa. Věříme, že pokud dáte svému psu ochutnat, ocení nejen chuť přirozeného krmiva, ale zamiluje si i chroupání, které mu čistí chrup a přináší i radost (když psi chroupou, nebo koušou, vyplavuje se jim do mozku endorfin, hormon štěstí).  

PROČ GRANULE YOGGIES NEBOBTNAJÍ?

Protože jsou vyráběny šetrnou formou lisováním za studena. Nejen že si uchovají veškeré přírodní živiny, ale nikdy v žaludku psa nenabobtnají, ale rozpadnou se, což podporuje pohyb potravy z žaludku do střeva a omezuje se tím i riziko  nebezpečné torze žaludku.

 TIP: Můžete si doma sami vyzkoušet trávení granulí v žaludku psa: Vložte pár granulek do sklenice s vodou a přesvědčte se na vlastní oči, že se granule Yoggies nezvětší ani o (psí) chlup!