Základem všech receptur granulí lisovaných za studena Yoggies je vyvážený BARF.

Mnohý veterinář potvrdí, že B.A.R.F. je nejzdravějším krmivem pro psa. Granule Yoggies mají základ právě v něm. I díky tomu stále více psů i jejich majitelů poznává prospěšnost přírodních krmiv Yoggies. Lisování za studena při teplotách do 38°C zachová přirozené výživové hodnoty surovin jako u B.A.R.F.u. Proto chovatelé začali Yoggies granule lisované za studena přezdívat “SUŠENÝ BARF”

Jediný důvod, proč tak náročně a složitě vymýšlíme naše granule lisované za studena je ten, že milujeme psy a jejich přátelství. Proto jim chceme do misek přinést potravu, která napodobí jejich původní kořist z přírody. A díky přírodě a Yoggies můžeme tvrdit, že pro psy je stále nejlepším a nejzdravějším krmivem syrová potrava, tzv. vyvážený B.A.R.F.

CO JE TO B.A.R.F.?

Slyšíte to kolem sebe prakticky denně – „my s naším psem barfujeme…“, ale co to přesně znamená? Tak předně, je to zkratka, která vznikla z anglických slov „Bones And Raw Food“, což znamená „kosti a syrová potrava“. 

Je to v podstatě návrat k přírodě a přirozenému krmivu psa. A byť je to skvělé a nejpřirozenější, co můžete pro svého psa udělat, měli byste to opravdu dobře promyslet, jestli do toho chcete jít.

S výhodami „barfování“ je spojeno i několik nevýhod. Mnoho chovatelů řeší pestrost potravy případně nejistotu z vyváženosti všech surovin. Ta je důležité hlavně z dlouhodobého působení na zdraví psa. Mnohdy je nepřítelem i čas strávený při přípravě krmiva, nebo jeho skladování.

Tato rizika či těžkosti jsme se snažili řešit při přípravě receptur granulí Yoggies. A možná i díky tomu si od vás, majitelů psů, získaly granule Yoggies přezdívku „sušený B.A.R.F.“!

B.A.R.F. JAKO VELKÝ VZOR

Právě proto, že je B.A.R.F. tím nejlepším a nejpřirozenějším krmivem pro každého psa, stal se i „vzorem“ pro přípravu receptur granulí Yoggies. Každá receptura je proto pečlivě připravována s veterináři a vyrobena z nejkvalitnějších syrových surovin, které si pak při výrobě a důkladném sušení zachovávají základní přírodní výživové hodnoty.

Základem receptur granulí Yoggies je především syrové maso, vejce, kosti, ovoce a zelenina – tedy suroviny, které běžně tvoří v syrovém stavu vyvážený B.A.R.F. Pravděpodobně to je důvod, proč sami majitelé a chovatelé psů dali granulím Yoggies přezdívku „SUŠENÝ B.A.R.F.“!

 Tip: Podívejte se, jak hodnotí krmiva Yoggies nezávislé zdroje 

3 základní kroky k výrobě granulí Yoggies:

  1. Hledáme vysoce kvalitní suroviny, které za syrova a pomalu v několika krocích sušíme, vždy při teplotách do 38°C(!)
  2. Poté jsou mlety „nahrubo“. Takto mleté suroviny pak v žaludku psa při trávení podporují peristaltiku střev, zdravý trávicí trakt bez zbytečných usazenin i následné vyměšování a zdravá „hovínka“.
  3. Nakonec se nahrubo mletá směs bez použití jakékoliv chemie, dochucovadel, obilí a sóji „jen“ lisuje do formy granulí a minigranulí. Pak putuje do papírových, recyklovatelných pytlů a v nich už rovnou za vámi a vašimi pejsky.

CHUTNAJÍ A VONÍ I TĚM NEJMLSNĚJŠÍM

Chuť a především vůni syrového masa z granulí lisovaných za studena ocení i ten nejvybíravější čenich každého psa. Věříme, že pokud dáte svému psu ochutnat, ocení nejen chuť přirozeného krmiva, ale zamiluje si i chroupání, které mu čistí chrup a přináší i radost (když psi chroupou, nebo koušou, vyplavuje se jim do mozku endorfin, hormon štěstí). Možná proto jsou krmiva Yoggies  takové Zdraví v misce®   

PROČ GRANULE YOGGIES NEBOBTNAJÍ?

Protože jsou vyráběny šetrnou formou lisováním za studena. Nejen že si uchovají veškeré přírodní živiny, ale nikdy v žaludku psa nenabobtnají, ale rozpadnou se, což podporuje pohyb potravy z žaludku do střeva a omezuje se tím i riziko  nebezpečné torze žaludku.

 TIP: Můžete si doma sami vyzkoušet trávení granulí v žaludku psa: Vložte pár granulek do sklenice s vodou a přesvědčte se na vlastní oči, že se granule Yoggies nezvětší ani o (psí) chlup!

Nezapomínejte, že v Yoggies platí – Zdraví začíná v misce®