Back to Top

Probiotika pro psy

Probiotika pro psy – ochrana zdraví vašeho psa

Každý z chovatelů jistě zažil chvíle, kdy bylo jeho psovi “ouvej”. Mnoho problémů jako např. průjmy, zažívací potíže, alergie, vnitřní parazité i špatné hojení ran a hotspoty mohou pramenit z oslabené imunity.

Dodnes se žádný výrobce krmiv nezabýval do hloubky otázkou zdraví, podpory imunity a civilizačních chorob psů tolik, jako my v Yoggies.

A protože je pro nás pes skutečným přítelem člověka, trvalo více než dva roky, než jsme vyvinuli B.A.R.F. s probiotiky pro psy krmené syrovou potravu, nebo granule lisované za studena s probiotiky a doplňky potravy s probiotiky.

A díky našemu vývoji má od teď každý chovatel možnost podpořit zdraví svého psa ještě více. Od teď může být boj proti alergiím, civilizačním chorobám, parazitům a mnoha dalšími problémům snažší. Vyvinuli jsme..

Yoggies DogProBio

Probiotika pro psy, protože Zdraví začíná v misce®.

Yoggies probiotika pro psy DogProBio
DogProBio – probiotika pro psy Yoggies

Co jsou probiotika pro psy? >>

Probiotikum je živý organismus, který příznivě ovlivňuje zdraví, posiluje imunitu a zlepšuje rovnováhu střevního mikrobiomu (dříve mikroflóra). Yoggies DogProBio patří do skupiny symbiotik, tedy preparátů kombinující probiotika a prebiotika. Tato kombinace dokáže modulovat střevní mikrobiom a tím pozitivně ovlivňovat imunitní odpovědi organismu psa. Tyto “odpovědi” mohou být na vnější i vnitřní nežádoucí podněty. Vnitřní podněty jsou například alergeny v potravě, vnitřní parazité, záněty, hojící procesy, průjmy, podávání antibiotiky apod. Vnější podněty mohou být kousnutí od parazitů jako klíšťata, blechy, nebo reakce na pyly, roztoče apod.

Probiotika mohou velmi dobře pomáhat i při prevenci proti zmíněným alergickým reakcím a odezvám vašeho domácího mazlíčka.

GMO status: Produkt není složen ani neobsahuje geneticky modifikované mikroorganismy a je v souladu s nařízením Evropské komise EC 1829/2003 a EC 1830/2003

K čemu slouží probiotika pro psy? >>

Pozitivní účinky probiotik a prebiotik u psů byli prokázány při enteropatii, očkování, stresu psa, léčbě průjmů, po léčbě antibiotiky, psince, intestinální obstrukci, zácpě. Probiotika pro psy mohou pomáhat i při léčení, stejně jako při prevenci proti mnoha různým typům alergií jako alergie na krmivo, na kuřecí maso, alergie na prach, roztoče i vnitřní parazity jako škrkavky, tasemnice apod. Probiotika mohou pomáhat i při giardiáze, různých trávicích dysbalancích, umělé výživě štěňat, předcházení imunitnímu oknu u štěňat, parvoviróze, rotavirové infekci, i při celkové prevenci a posilování zdraví vašeho psa.

Jaké je složení probiotik pro psy? >>

Uvedená kombinace probiotických mikroorganismů je minimálně 3×108 KTJ/g (100 miliónů živých organismů na 1 gram) u směsi „léčebné“ a 3×106 KTJ/g (1 milión živých organismů na 1 gram) u směsi „udržovací“ .

Směs je složena z  inulinu a kultur Sacharomyces boulardii, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium spp…. a škrobu. Škrob a inulin jsou funkční prebiotika, která se velmi efektivně využijí v trávicím traktu jako prebiotikum (“potrava”) pro probiotické kultury. Tím je zaručen maximální probiotický efekt této směsi.


Víte, že probiotika pro psy jsou vyvinuta z kmenů, které mají ve svém mikrobiomu také kočky a dokonce i my, lidé? Proto v dnešní době užívá probiotika pro psy nejen ten psí, ale i celý “lidský” tým Yoggies k posílení naší imunity.

Výsledky posledních testů naznačují, že psy krmení granulemi, nebo syrovou potravou s probiotiky Yoggies, byli testováni na přítomnost vnitřních parazitů jako např.škrkavky, nebo tasemnice. Bylo zjištěno, že i když psi nebyli déle jak 2 roky chemicky odčervováni, ale dostávali potravu a doplňky s probiotiky, nebyla v jejich zažívacím traktu zjištěna přítomnost žádných parazitů jako např.škrkavky, nebo tasemnice.

Yoggies probiotika pro štěňata i dospělé psypsy
Yoggies probiotika pro štěňata i dospělé psy

Probiotika pro štěňata, dospělé i starší psy

Potravu i doplňky s probiotiky je vhodné dávat psům po celý jejich život.

Obzvláště důležitá jsou probiotika pro štěňata, abyste předešli tzv. imunitnímu oknu viz.níže. Pokud vyberete kvalitní granule lisované za studena pro štěňata s probiotiky Yoggies Active a občas preventivně použijete DogProBio k posílení imunity štěněte, bude se skvěle vyvíjet, bude mít silnou imunitu a vývoj jeho kloubního a pohybového aparátu bude v souladu s jeho potřebami (Ca, vit.D3, vit.K2 atd.)

Pro dospělé psy jsou probiotika v krmivu a doplňcích důležitá především ke každodennímu posílení jejich celkového zdraví a obranyschopnost. Občas si totiž k něčemu “přičichnou”, něco olíznou a nebo mohou trpět na některá civilizační onemocnění jako třeba alergie, nebo parazity. Proto je dobré přemýšlet o prevenci a přírodní podpoře jejich zdraví díky DogProPio.

Starší psi potřebují probiotika stejně nutně, jako třeba štěně. Starší organismus sice nemá vysoké nároky na příjem bílkovin a tuků, zato potřebuje silnější ochranu proti mnoha nemocím, trávicím potížím, které postihují psí seniory více než dospělé psy. Probiotika jsou výborná i v boji proti nemocem i zánětům, ze kterých se mohou mnohdy vyvinout vážnější onemocnění.

Probiotika lze i jako prevence, nebo jen při nemocech? >>

Yoggies DogProBio je směs, kterou lze používat jak k prevenci a posilování imunity, tak při akutních potížích.

Použití probiotik z preventivních důvodů – jako prevenci proti alergiím i nemocem lze používat probiotika pravidelně. Můžete je podávat třeba 1-2x za půl roku i častěji. Probiotiky nemůžete psa předávkovat, ale doporučujeme dodržovat doporučené dávkování. Při podávání probiotik je také důležitá pestrá a zdravá potrava. Pokud krmíte psa syrovou potravou doporučujeme B.A.R.F od Yoggies značky MASO+ a k tomu přílohu lisovanou za studena BARF+. Když krmíte psa granulemi, doporučujeme granule lisované za studena Yoggies. Všechna potrava obsahuje také probiotické kmeny (jiné než DogProBio). Tím dáte svému psovi ještě širší spektrum probiotických kmenů a prebiotik.

Použití probiotik z léčebných důvodů – Při již nastalých potížích se dávkuje nejdříve 3 dny směs „léčebná“ a poté 10 dní směs „udržovací“ (stejně jako při prevenci). Pokud má pejsek závažnější potíže, nebo je léčen antibiotiky, doporučujeme, abyste se poradili se svým veterinářem, který Vám poradí zda a v jakém okamžiku probiotika pejskovi nasadit.

Je DogProBio pro štěňata, dospělé i starší psy? >>

Probiotická směs DogProBio je určena všeobecně pro všechna plemena i rasy psů jakéhokoliv stáří. Můžete je podávat z preventivních důvodů, nebo při různých nemocech a potížích.

U menších plemen (u psů do váhy ca 5 kg) můžete doporučenou denní dávku (10 g) rozdělit do dvou dnů (2 x 5 g). Prodloužíte tím z 13ti na 26 dní probiotickou kůru. Toto doporučení platí pouze pro psy do 5ti kg!

Abyste dostatečně kvalitně modulovali mikrobiom psa a posilovali jeho imunitu, doporučujeme k běžnému krmení používat krmiva a doplňky potravy Yoggies.

Krmiva i doplňky Yoggies jsou vždy vyvíjeny jako funkční celek s komplexním rámcem působnosti.!

Jak probiotika pro psy dávkovat? >>

Sada DogProBio obsahuje 3 bílé sáčky a 10 zelených. Bílé sáčky jsou určeny na první tři dny zahajovací péče (1 sáček á 10 g). Zelené sáčky (10 ks) jsou určeny pro následující (udržovací) péči. Každý den podávejte jeden sáček.

U malých plemen psů do 5 kg váhy v dospělosti lze každý sáček rozdělit na 2 dny. Tím se prodlouží kůra. POZOR – jen u malých plemen!

Nejlepší způsob, jak psovi probiotika podávat je jeho vmíchání např.do jogurtu, nebo s masem z konzervy Yoggies apod. Můžete ji také vmíchat do studené, nebo vlažné vody. Směs obsahuje škrob a inulin. Z toho důvodu se např.při vmíchání do jogurtu může stát, že směs zhoustne. Pak stačí použít trochu vody a zředit.

DogProBio nikdy nezahřívejte nad 30°C! Mohli byste zničit probiotický efekt produktu!

Směs je bez chuti a vůně!

Jak probiotika skladovat? >>

Pokud budete DogProBio skladovat při – 18 °C, bude jeho trvanlivost 24 měsíců. Pokud budete produkt skladovat při + 4°C, bude jeho trvanlivost 12 měsíců.

!!! Směs DogProBio nikdy nezahřívejte nad 30°C. Mohli byste zničit probiotický efekt produktu !!!


TIP: Co je IMUNITNÍ OKNO – štěňata se rodí s velmi nízkou imunitou. Od feny v čase kojení získávají jen málo protilátek. A postupem času množství těchto protilátek v mateřském mléce klesá až do ca 6 týdne věku štěněte. Toto období nazýváme IMUNITNÍ OKNO ŠTĚŇAT. Je to čas, kdy je zdraví štěněte ohroženo víc, než může být po celý jeho život. Proto by chovatelé už v tuto dobu měli pamatovat na zdraví a podporu imunity štěněte a zajistit dostatečný přísun probiotik a prebiotik v potravě.

Směs DogProBio nikdy nezahřívejte nad 30°C. Mohli byste zničit probiotický efekt produktu.