Back to Top
Vyvážená příloha k B.A.R.F. BARF+

VET řada
granule lisované za studena

Řada za studena lisovaných krmiv bez chemie s probiotiky Yoggies VET jsou vyvinuté s veterináři a společně testované u psů se střevními, imunitními i jinými zažívacími problémy, i s potravinovými a dalšími alergiemi.

Majitelé psů i veterináři za námi dlouho chodili, protože potřebovali řešit různé opakující se potíže (nebo jim chtěli předcházet), zvýšit díky krmivu imunitu psa a najít šetrné krmivo pro zažívání. Proto jsme vyvinuli Yoggies VET, které nedráždí zažívací a imunitní systém, a z dermatologického hlediska nevyvolává alergie a podráždění. Samozřejmostí jsou vstupní suroviny v té nejvyšší kvalitě a, jako vždy, žádná chemie.

V některých případech může sloužit jako alternativa veterinárních diet*. (ne/nasazení veterinárních diet, či alternativ k nim, doporučujeme VŽDY konzultovat s vaším veterinářem)

*Veterinární dieta je speciální krmivo  pro nemocné psy se zvláštními nároky a je nasazovaná přímo veterinářem. Je využívaná pro zmírnění nebo eliminování vážnějších zdravotních stavů psa.

 

Yoggies VET Gastro Sensitive:

Velkou výhodou tohoto krmiva jeho hypoalergenní živočišná složka – krůtí maso, které bývá mnohdy označováno za „superpotravinu“. Zároveň, na rozdíl od kuřecího masa, nebývá častým alergenem. Krmivo obsahuje také probiotické kultury a bohaté zastoupení vlákniny ve formě Psyllia.

Kdy krmivo nasadit bez konzultace s veterinářem:

 • Léčba průjmu, zvracení a dalších obtíží způsobených častými alergeny nebo lehkou formou otravy,
 • při podezření na alergii na časté alergeny (kuřecí maso atd.),
 • jako prevence potíží s trávením způsobených léčbou antibiotiky,
 • jako podpora samovolného vyprazdňování análních žlázek (i díky vysokému obsahu Psyllia),
 • jako prevence při trávicích potížích způsobených stresem a/nebo změnou režimu (hlídání, dovolená, odebrání z nevhodných/neznámých podmínek, při odchodu od chovatele atd.),
 • jako podpůrná terapie při intenzivním začervení psa.

Kdy nasazení krmiva konzultovat s veterinářem:

 • Pro lepší rekonvalescenci po prodělání otravy,
 • při chronických potížích se zánětem nebo nedostatečnou funkcí slinivky,
 • při akutním i chronickém onemocnění žaludku a střev.

 

Yoggies VET Insect Derma

Toto krmivo využijete zejména, pokud máte psa silného „alergika“. Hmyzí maso je totiž v drtivé většině případů bezproblémovým zdrojem živočišných proteinů. Do krmiva používáme výhradně mladý kvalitní hmyz (larvy), proto neobsahuje (kontroverzní) chitinový obal, který je dlouhodobě nevhodný a snižuje využitelnost hmyzího proteinu. Náš protein je naopak velmi kvalitní, málo tučný, skvěle vstřebatelný a využitelný. Krmivo je tedy vhodné i při redukčních dietách pro mírnější formy obezity. Zároveň obsahuje čistá probiotika pro posílení mikrobiomu a imunity psa.

Kdy krmivo nasadit bez konzultace s veterinářem:

 • Při průjmech a/nebo svědění kůže způsobeného alergií na proteiny v potravě. Při vážnějších potížích (obsah krve a/nebo hlenu ve stolici, strupy na kůži, rozmokvaná kůže atd.) doporučujeme konzultaci s veterinářem. Krmivo neuškodí, ale při akutních problémech je nutné vyloučit jiné příčiny než ty z potravy.
 • Při eliminační dietě z důvodu zjištění problematických proteinů v potravě – doporučujeme nasadit krmivo na 8 týdnů a nedávat nic jiného, ani pamlsky – pokud problém zmizí, je třeba hledat příčinu ve složkách předchozího krmení. (Ideální je toto krmivo použít u psů, kteří nemají zkušenost s bramborami, hrachem a hmyzím proteinem)
 • U alergiků na B.A.R.F.u – vhodné jako alternativa pro cestování (vyzkoušejte raději nejdříve v domácích podmínkách), jako pamlsek nebo možnost rychle dostupného krmiva, když náhodou zapomenete rozmrazit krmnou dávku.

Kdy nasazení krmiva konzultovat s veterinářem:

 • Po prodělaném onemocnění ledvin / jater / slinivky – po skončení striktní diety, jakmile veterinář povolí přechod na klasické krmivo.

 

Yoggies VET Veggie:

Toto krmivo s vysokým obsahem prebiotik i probiotik je vhodné pro psy, kteří nemají své zažívání v pořádku, mají potíže s trávením všech dostupných forem živočišných proteinů nebo trpí jinými problémy vylučujícími živočišnou složku z krmiva. Pes je stále masožravý všežravec, proto obecně potřebuje vysoký podíl masa v krmivu. Pokud ale z nějakého důvodu váš pes živočišnou složku nemůže, tyto granule jsou svým složením schopné mu dodat veškeré potřebné živiny z rostlinných zdrojů.

Kdy krmivo nasadit bez konzultace s veterinářem:

 • V rámci pročištění organismu – například po prodělané otravě nebo jiném podráždění trávení,
 • při léčbě průjmu, svědění kůže (nebo dalších problémů), kdy je podezření na alergii / nežádoucí reakci na jakýkoliv živočišný protein.
 • Pro podpoření řešení dysmikrobie – pro zlepšení střevního mikrobiomu (krmivo obsahuje velké množství prebiotik i probiotik).
 • Při eliminační dietě pro zjištění problematických živočišných proteinů, kdy je projevem svědivost kůže – doporučujeme nasadit krmivo na 8 týdnů a nedávat nic jiného, ani pamlsky – pokud problém zmizí, je třeba hledat příčinu ve složkách předchozího krmení. (Ideální je toto krmivo použít u psů, kteří nemají zkušenost s hrachem, bramborami)
 • Po eliminační dietě jako první krmivo pro otestování, jestli není problém v rostlinné složce.
 • Jako pamlsky u psů, kde není žádoucí zvýšený příjem proteinů (urologické potíže, zhoršená funkce ledvin atd.) – u těchto psů není vhodné jako krmivo, ale jako pamlsek ano.
 • Jako detox organismu (hlavně díky složkám jako ostropestřec, rašelina a kopřiva),
 • U alergiků na B.A.R.F.u – vhodné jako alternativa pro cestování (vyzkoušejte raději nejdříve v domácích podmínkách), jako pamlsek, možnost rychle dostupného krmiva nebo pro doplnění rostlinné složky,
 • jako kombinace s jiným krmivem, např. pro snížení váhy – zajistí sytost, doplní vlákninu, ale zároveň sníží celkový přísun makroživin.
 • Pro srovnání trávení po prodělání gastroenteritidy u psa alergického na více druhů živočišných proteinů.

Kdy nasazení krmiva konzultovat s veterinářem:

 • Při urologických potížích – u zánětů močových cest, případně i s výskytem struvitů (krystalků) nebo urolytů v moči.

VET Veggie bez masa

velikost MINI i normal v balení 2kg, 5kg nebo 10kg 

VET Insect Derma

velikost MINI i normal v balení 2kg, 5kg nebo 10kg 

VET Gastro Sensitive

velikost MINI i normal v balení 2kg, 5kg nebo 10kg 

Hovězí konzerva s karotkou a lněným olejem

Mrazem sušené (lyofilizované) krůtí maso