Back to Top
Vyvážená příloha k B.A.R.F. BARF+

Vařená potrava

Stejně jako pro lidi i pro psy existuje spousta možností, jak je krmit. Samozřejmostí jsou granule, kterými krmí stále drtivá většina lidí, doplňkově konzervami, paštikami či kapsičkami. V poslední době získává na popularitě krmení B.A.R.F.em – Bones and raw food / kosti a syrová potrava. Mimo tyto směry stále spousta lidí svému pejskovi vaří. Tento druh krmení je navíc opět v kurzu, jelikož může být pro hodně psů velmi prospěšný. Pojďme si shrnout, proč byste vašeho psa (ne)měli vařenou potravou krmit. 

 

Vařit pro psy není to stejné jako pro lidi. Pes je od přírody masožravý všežravec a potřebuje (pokud je zdravý) ve svém krmivu vysoký obsah masa (7590 %). 
Oproti tomu člověk je výrazně variabilnější a při pestrém jídelníčku může tyto poměry měnit, střídat, nebo některou složku vyloučit úplně. 

Jaké jsou výhody vařené potravy

Spousta psů má specifické potřeby a vaření je dokáže skvěle naplnit. Výhody vidíme primárně ve: 

  • Zvýšení stravitelnosti – vaření zvyšuje stravitelnost některých potravin, zejména zeleniny, což může být výhodné pro psy s citlivým zažíváním. 
  • Snadno se žvýká – někteří psi mají problémy se žvýkáním, například po úraze, nebo mají problém s trávením kostí či granulí. I tento problém může vařená potrava vyřešit. 
  • Přidání vlhkosti – vařená potrava obsahuje více vlhkosti než granule, což může být užitečné pro psy, kteří málo pijí, mají potíže s polykáním suché potravy nebo s refluxem. 
  • Různorodost – vařenou potravou můžete zařadit do potravy psa různé druhy masa a zeleniny, což přispívá k pestřejší a vyvážené potravě.  
  • Individuální potřeby – u některých psů mohou být zdravotní nebo stravovací potřeby specifické a vařená potrava může být jediným způsobem, jak lépe reagovat na tyto individuální potřeby.  

Jaká jsou úskalí vařené potravy

Různé studie a testování za mnoho let nám ukázaly, že syrová potrava má v sobě nejvíce živin a vitamínů, které se vařením a jinou tepelnou úpravou částečně ztrácí. Pokud tedy svému psovi vaříte, musíte počítat s tímto úbytkem a suroviny vybírat tak, aby i po opracování vašemu psovi poskytly vše, co potřebuje. Zároveň je třeba říct, že vařit pro sebe nebo dokonce celou rodinu může být už tak náročné, natož k tomu ještě přidat psa (nebo psy). Na tento problém ale existuje řešení, například naše novinka – Vařená potrava pro psy. 

Yoggies vařená potrava pro psy 

Na trhu donedávna bylo velmi málo možností, jak krmit psy, kteří potřebují svou krmnou dávku tepelně upravenou, a zároveň nemůžou z nějakého důvodu granule. My v Yoggies jsme se spojili s chovateli a veterináři, abychom tuto potřebu naplnili – a povedlo se to fantasticky. 

Když otevřete sáček vařeného menu, ucítíte takovou vůni, že byste si obsah nejraději vyklopili sami na rýži nebo těstoviny. Vše je vyráběné pouze z těch nejlepších surovin, za těch nejpřísnějších podmínek a pod dohledem opravdových profesionálů. Váš pes dostane do misky nejen gurmánský zážitek, ale také veškeré živiny, včetně vitamínů a minerálů, které potřebuje pro zdravý a šťastný život. V některých variantách navíc najdete i kloubní výživu. 

To vše v  praktickém balení, které není třeba skladovat v ledničce, protože je sterilizované a vydrží opravdu hodně. Sáčky si tedy můžete vzít s sebou kamkoliv, třeba na dovolenou. 

Vařená potrava pro psy Krůtí maso s pohankou

v balení 150g a 650g 

Vařená potrava pro psy Hovězí maso s quinoou

v balení 150g a 650g 

Vařená potrava pro psy Krůtí a králičí maso

v balení 150g a 650g 

Vařená potrava pro psy Losos a bílá ryba

v balení 150g a 650g 

Vařená potrava pro psy Vepřové maso

v balení 150g a 650g 

Yoggies Vařená potrava pro psy – krůtí maso s pohankou a kloubní výživou

Yoggies Vařená potrava pro psy – hovězí maso s quinoou

Yoggies Vařená potrava pro psy – krůtí a králičí maso s dýňovými semínky

Yoggies Vařená potrava pro psy – losos a bílá ryba s chia semínky

Yoggies Vařená potrava pro psy – losos a bílá ryba s chia semínky

Mrazem sušené (lyofilizované) krůtí maso