Back to Top
Podporujeme a sponzorujeme

PODPORUJEME

Yoggies není jen firma, která vyvíjí a prodává zdravá krmiva pro psy a kočky. Podporujeme a sponzorujeme všechny akce, kde jsou psi skutečnými nejlepšími přáteli člověka.

Námi podporované akce a projekty jsou především ty, kde se potkává nezištná lidská činnost i potřeba, s nezištnou láskou a aktivitou čtyřnohých přátel. Proto jsou našimi hlavními projekty podpory:

výcvik vodících a terapeutických
psů

výcvik asistenčních,
lavinových i služebních
psů

akce, na kterých mají lidé možnost poznat lásku i přínos psů

 

 

Máte-li skvělý nápad, jak ukázat záslužnou činnost psa velkému množství lidí, nebo se domníváte, že právě vámi pořádaná akce může vzdělat nebo ukázat, jak se k psům správně chovat nebo snad dokážete vy a vaši psi něco opravdu výjimečného – obraťte se na nás.

Yoggies VÁM všem moc děkuje!


 

 

ŽÁDOST O SPONZORING

Každý den se na nás obrací mnoho pořadatelů akcí, kteří by byli rádi, aby se právě naše firma stala jejich sponzorem. Akcí, které bychom chtěli podporovat je sice mnoho, jen si z nich musíme pečlivě vybírat.

Jaké akce podporujeme

Rozhodli jsme se hlouběji podpořit akce, při kterých se ukáže síla soužití i přátelství psů a lidí. Proto se staly prioritou naší podpory akce spojené s výcvikem vodících, canisterapeutických i asistenčních psů. Podporovat můžeme i jinak významné akce, ale potřebujeme vaši spolupráci. Způsobů podpory je mnoho, všechny z nich zahrnují materiální, nikoliv finanční plnění z naší strany.

Pokud se Yoggies stane sponzorem vaší akce

Pokud se rozhodneme vaší akci podpořit, kontaktujeme vás a domluvíme se na míře plnění, vypůjčení materiálů atd. Požadujeme především “férové” jednání a dodržení všech dojednaných činností.

Dotazník a žádost o sponzoring

Výše můžete vyplnit a uložit interaktivní dotazník s žádostí o sponzoring vaší akce. Vyplňte prosím pečlivě všechny kolonky, lépe se nám pak bude rozhodovat o spolupráci a podpoře vaší akce.

Jak žádat o sponzorský příspěvěk či podporu?

Připravili jsme dotazník, který nám i vám ušetří čas při vyřizování vaší žádosti o sponzoring. Vyplňte jej prosím. Postupně vaše žádosti vyhodnocujeme a snažíme se vám vždy odpovědět co nejdříve je to možné.

Hanka Böhme

V roce 2013 pod vedením zkušené cvičitelky psů Hany Böhme vznikl Dogs For Detection And Protection z.s., což je nezisková organizace s širokým polem působnosti v oblasti kynologie. Zabývá se výcvikem psů a ve spolupráci se Save-Elephants také přípravou psů pro některé africké státy, jimž není lhostejná ochrana jejich přírodního bohatství. Tuto organizaci srdečně podporujeme.

Hana Böhme vycvičila prvního českého psa, který v africkém Kongu pomáhal v boji proti pašerákům slonoviny a masa ze vzácných divokých zvířat. Tím slavným psem z Konga vycvičeným byla fena belgického ovčáka Cama.

Trénink psů probíhá v České republice, do světa letí zvíře už v podstatě připravené hledat. „Vždycky učíme psy podle toho, kam letí.‘‘

MČR Vodících psů – Memoriál Simony Karlovcové

Jsme hrdým partnerem Mistrovství ČR Vodících psů – Memoriálu Simony Karlovcové. Tuto akci pořádá spolek Život jde dál, který vznikl z iniciativy nevidomého Romana Vaňka, který se po ztrátě zraku dokázal vrátit do života a rozhodl se pomáhat lidem s podobným osudem. Účelem spolku je nabízet volnočasové aktivity pro výjimečné lidi.

Nordictass

Firma Yoggies podporuje i špičkové sportovce a týmy, jako např. team Nordictass, který je zároveň i chovatelskou stanicí sibiřských husky. Tým tvoří Zdenka, Vašek a Páťa, které spojil mushing a obrovská láska ke psům. Sibiřským husky a závodům se věnují již přes 20 let.

Tým Zdenky a Václava nepochybně dosahuje skvělých výsledků se zlatými medailemi za pomoci krmiva pro štěňata i aktivní psi Yoggies. Nutno podotknout také účast na longových závodech Amundsenrace a Polardistance, kde si jako jediní Češi mohli připsat účast.

Máte náš obdiv!

Pátrací, lavinoví i služební psi

Málo z nás si uvědomuje, jak záslužnou činnost provádí též různí služební psi. I ti, spolu se svými lidskými parťáky, si zaslouží úctu a vděk. Vždyť takový malý pes jako teriér, může zachránit mnoho životů lidí i zvířat jen tím, že odhalí drogy, pašovaný tabák nebo slonovinu či dokonce živá, pašovaná zvířata.

I taková podpora, byť by byla jen v mezích výhodnějších nákupů krmiv a darů v podobě pamlsků i konzerv nám dělá potěšení. I my v Yoggies tím vyjadřujeme vděk a obdiv jak lidem, tak profesionálům v kožichu.

V Yoggies jsme na Vás pyšní. Děkujeme!

Canisterapie Kladno

Canisterapie Kladno je skupina dobrovolníků, kteří založili před několika lety tuto organizaci proto, aby mohli pracovat s potřebnou kvalifikací jako terapeuti se svými psy metodou, která je nazývána canisterapie. To znamená metodou pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa.
Každý canisterapeutický tým musí mít složené zkoušky poslušnosti dle řádu Českého kynologického svazu a dále speciální canisterapeutické zkoušky. Ty mají platnost 2 roky a jsou v tomto intervalu pravidelně ověřovány za účelem certifikace pracovního týmu pro poskytování canisterapie.
Canisterapeutické týmy (psovod a pes) svou činnost provádí v domluvených zařízeních (školy, školky, nemocnice, domy pro seniory apod.). Pro jednotlivá zařízení a canisterapeutické týmy je vypracován zasmluvněný projekt, jehož součástí je přesná specifikace druhu terapie, která bude v zařízení probíhat, za jakých podmínek a v jakých intervalech.

Canisterapie Kladno se věnuje převážně pravidelné činnosti týmů v zařízeních, ale v rámci časových možností členů spolku i jednorázovým aktivitám a akcím. Ty jsou zaměřeny na ukázky canisterapeutické činnosti, na vzdělávací akce ve formě seminářů nebo workshopů nebo na podporu charitativních činností.

 

Canisterapii je zařazena do skupiny sociální rehabilitace. Vykonavatel této činnosti však musí mít kompetence v oblasti kynologie a etologie psa i sociálních dovedností. Důležitá je komunikace s lidmi, empatie, zvládání krizových situací, náhled do psychologie člověka, znalost diagnóz zejména cílové skupiny, kterou psem ovlivňuje apod. Canisterapie zná tyto formy práce s klientem: aktivace, terapie, edukace a krizová intervence, na které se jednotlivé canisterapeutické týmy zaměřují.

Yoggies VÁM děkuje!

Vodící psi

Hlavním smyslem poskytování podpory vodícím psům a jejich výcviku je ukázat co nejširšímu okruhu lidí, jak záslužnou činnost umí pes pro člověka se zrakovým postižením udělat. Mnohdy je pes tím jediným tvorem, který dokáže vrátit člověku smysl do života a bytí. Proto i tito psi a lidé si zaslouží naší plnou podporu.

Jeden příběh za všechny

Tady chceme ukázat příběh Katky V. a jejího psa Árona (autor: Katka V.)

Aron se narodil 8. července 2014, ale náš společný příběh, ve kterém je nedílnou součástí, se začal psát na začátku roku 2015. V té době jsem po chybné diagnóze prodělala těžkou trombózu žilních splavů. Nebýt mých přátel, kteří se postavili laxním lékařům a převezli mne do jiné nemocnice, pravděpodobně už bych tu ani nebyla. Ačkoli jsem díky této laxnosti částečně ztratila zrak, začala jsem se pomalu vracet do normálního života. Po zlepšení mého zdravotního stavu a stabilizaci zraku s diagnózou „prakticky nevidomá“ jsem po roce začala přemýšlet, jakým směrem se teď má ubírat můj život, když se ke své profesi fotografky jen těžko asi vrátím.

Od dětství jsem milovala psy

 

Od dětství miluji zvířata a již dávno předtím, než-li jsem se stala prakticky nevidomou, jsem přemýšlela o předvýchově štěněte pro handicapované. Ve stejné době jsem se „malou lstí“ od svých přátel dostala do Střediska výcviku vodících psů v Jinonicích. Celou dobu jsem počítala s tím, že vychovám velkého pomocníka pro nevidomého a nepřipouštěla si, že jsem na tom tak, že vodicího psa potřebuji sama. Po krátkém rozhovoru, s tehdejší paní ředitelkou, zklamaná, že štěně nemůžu se svou diagnózou dostat, jsem se s těžkým srdcem šla podívat alespoň na „studenty“ jejich školy.

… a tak to začalo

 

Hned v prvním kotci byli dva psi. Aron mne zaujal svým chováním, protože spořádaně seděl a čekal, než si ho zavolám, na rozdíl od jeho parťáka, který se málem protáhl mezi mřížemi, jen aby mne olízal. Ačkoli jsem si pohladila a pomuchlovala i ostatní „studenty“ a zkusila se projít si i s jiným psem, Aron byl na stejné vlně a už v ten den jsme si sebe navzájem vybrali.

 

Když po roce našeho soužití, po zkrmení granulí, které jsme dostali ještě ze SVVP, přišla na řadu otázka „Čím krmit Aronka?“ začala jsem se ptát a číst všemožné články o stravě psa. Bylo toho moc a já mu chtěla dát jen to nejlepší. Tuto otázku jsem položila i cvičitelce, která mi Arona vycvičila a sama psa má. Ta mne nasměrovala na granule od Yoggies. Pročetla jsem si diskuse i recenze, začala pročítat složení i ostatních granulí a hledala i jiné možnosti stravování. Ano, našla jsem B.A.R.F., ale jeho příprava je pro někoho, kdo špatně vidí, složitá a tak mi Yoggies přišlo jako to nejlepší, co můžu svému pomocníkovi dát. Potřebuji, aby jedl zdravě, aby neměl zažívací problémy, aby prosperoval… je to parťák a nejlepší přítel při mých každodenních pochůzkách a život bez něj už si ani nedovedu představit.

 

Nám v Yoggies je ctí a potěšením!

Mrazem sušené (lyofilizované) krůtí maso