Back to Top

PODCAST

Milujeme psy a kočky a víme, jak je kvalitně a pestře krmit a chceme se o to podělit i s vámi, abyste i vy měli spokojené mazlíčky. A proč zrovna podcast? Už natáčíme videa, která vám více přibližují značku Yoggies, její sortiment a radí, jak správně krmit psy a kočky. Ale stále se nám zdálo, že bychom vám informace mohli předávat ještě jinak. A tak se zrodil podcast Zdraví začíná v misce, který si můžete pustit kdykoliv a kdekoliv, což je velká výhoda.

Podcast o psech, kočkách a vším, co souvisí se spokojeným a zdravým životem našich zvířecích miláčků. Pořadem provází odborník na výživu psů a koček Jiří Švihálek. Ten je zakladatelem naší značky Yoggies® a zároveň milovníkem psů a koček, především pak svého labradora Roxyho. Témata našich podcastů se týkají především zdraví našich mazlíčků jako např. správné krmení, jak krmit pestře, jaké nemoci se u nich mohou objevit a jak jim lze předcházet a mnoho dalších zajímavých témat.

V podcastech vystupují zajímaví hosté, které jste již mohli zahlédnout v některém z našich videí, ale představili jsme vám také nové tváře. Jednou ze známých tváří je Hanka Böhme, psovodka a trenérka psů, kterou jste již mohli vidět v našem videu Jak krmit aktivní psy. Dále naši výživovou poradkyni Annu Králíčkovou, která se poprvé objevila v našem videu Revoluce ve zdravém krmení psů a koček. Naším hostem je také veterinářka MVDr. Daniela Králová, která s námi spolupracuje již nějakou dobu. Naopak novou tváří je např. veterinářka MVDr. Michaela Riedlová, která nám radí ohledně správné péče o naše domácí mazlíčky a u čeho by měli být chovatelé obezřetní.

9. Díl – Jak vybrat psí krmivo

Milujeme psy a kočky a víme, jak je kvalitně a pestře krmit a chceme se o to podělit i s vámi, abyste i vy měli spokojené mazlíčky.

8. Díl – Jak se postarat o štěně
 

Pokud jste důkladně zvážili všechna pro a proti, tak už víte, že pes by neměl být jen „módní“ doplněk, ani živý zvonek u dveří a už vůbec ne hračka pro malé děti… Má to být především přítel a věrný parťák. Leckde je i rovnoprávným členem rodiny, a o ty je třeba láskyplně pečovat. Jak se postarat o štěně, když si ho přivedete domů, jsme si povídali s výživovou poradkyní Annou Králíčkovou.

7. Díl – Rozhovor s kynoložkou Hankou Böhme o výcviku psů 1. část

K tomuto dílů jsme si pozvali milou společnost, a to kynoložku Hanu Böhme. Budeme si povídat nejen o základních chybách, které děláme při výcviku psů, ale i o její cvičitelských zkušenostech z Afriky. Hanka Böhme totiž patří mezi cvičitelky, které připravují pejsky proti pytláctví v africkém Kongu.

6. Díl – Rozhovor s veterinářkou MVDr. Danielou Královou o zdravém životě koček

Opět jsme se sešli s veterinářkou MVDr. Danielou Královou, abychom si tentokráte popovídali o kočkách. A to především na téma: „Jaké nejčastější zdravotní problémy mohou mít kočky?“. Zjistíme například, jak je nebezpečná nadváha u koček a jak je důležitá potrava v životě koček. A nakonec také poradíme, jak uzpůsobit domácnost, abychom mohli mít pod jednou střechou pejska i kočičku.

5. Díl – Rozhovor s veterinářkou MVDr. Danielou Královou o zdravém životě psů

V tomto díle máme speciálního hosta, a to naší veterinární lékařku MVDr. Danielu Královou. Zodpovíme nejen časté dotazy našich posluchačů, ale dozvíme se také, jak se nejlépe starat o pejska seniora či jaké nemoci mohou trápit pejsky. A jak se jim nejlépe vyvarovat.

4. Díl – Imunita psa

Imunita podporuje zdraví a dlouhověkost psa. Jak funguje imunitní systém psa? Na co si dávat pozor a jak imunitu podporovat? A proč je dobré pejskovi dávat probiotika? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte v tomto díle podcastu Zdraví začíná v misce.

3. Díl – Syrová potrava

V tomto díle si budeme povídat o syrové potravě. Víte o tom, že syrová potrava napodobuje věrně přirozenou potravu psa i kočky žijící volně v přírodě? Výživová poradkyně Anna Králíčková, vám například poradí, jak správně krmit syrovou potravou, pro koho je syrová potrava určená, na co si dát pozor a čemu se raději vyvarovat.

2. Díl – Trávicí systém psa

V dalším díle se podíváme na důležitou součást zdravého života pejska, a to na jeho trávení. Dozvíte se nejen, jak funguje trávicí proces, ale také to, jak naše pejsky, co nejlépe krmit. Správná potrava je totiž pro dobré trávení klíčovým faktorem. A nakonec prozradíme, jak by mělo u pejska probíhat správně vyprazdňování.

1. Díl – Časté chyby při výživě psa

V prvním díle našeho podcastu uslyšíte o častých chybách, které děláme při výživě našich čtyřnohých kamarádů. Budeme si povídat o zdravé potravě a s ní souvisejících kontextech, které se následně odráží na chování pejsků a kočiček.

Naše podcasty můžete poslouchat na těchto platformách:

Mrazem sušené (lyofilizované) krůtí maso