Také patříte k majitelům, kteří jednou za čas bloudí mezi regály obchodu pro zvířata a zkouší odhadnout, co by tak mohlo jeho kočce chutnat? Výsledkem předem prohrané bitvy bývá po týdnu plná miska granulí, o něž dotyčná kočka nejeví zájem, přesto, že první dny vypadaly tak nadějně! Jak tedy docílit toho, aby se i mlsná kočka těšila na každou porci krmiva? Pojďme se podívat na koncept Pestré potravy Yoggies.

Kočka běží přes trávník

Organismus kočky je na kvalitu surovin a ideální složení potravy mnohem náročnější než organismus psa. Zde skutečně platí, že kočka není malý pes. Kromě zdravé výživy musí krmivo pro kočku splňovat ještě jedno důležité hledisko, a to je jeho chutnost.

Kočky jsou velmi mlsná a vybíravá zvířata a ani nejdražší granule je nemusí zdaleka uspokojit. Bohužel jim naopak často chutná levné krmivo z málo kvalitních surovin s různými dochucovadly, které by majitel rád vyměnil za kvalitnější výrobek, ale jeho kočka na to má jiný názor.

Jednou z cest, jak zlepšit příjem kvalitní potravy u kočičího člena rodiny, je zařadit do jejího nebo jeho jídelníčku kromě suchého i další formy krmiva. Koncept pestré potravy Yoggies určitě stojí za to vyzkoušet právě pro jeho rozmanitost.

Jak správně krmit kočku?

Chuťové preference své kočky znáte nejlépe Vy sami. Dává přednost suchému krmivu nebo syrové potravě? Jako první podle toho vyberte základ jejího jídelníčku – granule lisované za studena Yoggies nebo syrový B.A.R.F. Každý den pak zvolíte to, čím její chuťové pohárky potěšíte a současně doplníte další látky prospěšné jejímu zdraví – jogurt pro kočky Yoggies, komplex probiotik a prebiotik CatProBio, oleje a doplňky potravy pro kočky.

Součástí konceptu Pestré potravy by určitě měla být vlhká potrava, kterou kočky obvykle milují. Mistička nebo konzerva pro kočky Yoggies může být základem každodenního jídelníčku, nebo také jeho doplňkem. Optimální krmnou dávku pro konkrétní potřeby každé kočky pomůže spočítat kalkulačka krmných dávek.

„Kočičímu organismu prospívá potrava s vysokým obsahem vlhkosti, která doplní tolik potřebné tekutiny.“ říká veterinární lékařka Michaela Riedlová. “Je to důležité zejména pro funkci ledvin, protože kočky samy o sobě obecně málo pijí.“ doplňuje veterinářka. Je proto ideální zatraktivnit jim i zdroj čerstvé vody třeba formou fontánky.

Pestře poskládaný jídelníček má i další pozitiva pro funkci mnoha orgánových systémů, zejména imunitního. Jak říká Jiří Švihálek, ředitel Yoggies : „Bylo prokázáno, že dlouhodobé krmení psů a koček jednotvárnou potravou oslabuje imunitní funkce a organismus se pak obtížně brání různým infekcím nebo parazitům a snáze dochází k rozvoji alergických onemocnění.“  

Pestrá potrava je proto cestou ke zdravé a spokojené kočce.