Každý z nás chce pro svého psa to nejlepší. Jenže co dělat, když pes onemocní, má sklony k nadváze nebo je „jen“ extrémně vybíravý? To se může stát každému z nás, páníčků a chovatelů. Pak je třeba dát na rady veterinářů a mnohdy podávat psovi krmivo nebo diety, která mu nechutnají, nevoní, ale bývají mnohdy jedinou spásou.

A právě pro takové psy i jejich „páníčky“ jsme v Yoggies společně s MVDr. Danielou Královou i dalšími veterináři a chovateli vyvinuli unikátní Omáčky pro psy Yoggies. Vyrobeny jsou výhradně z nejkvalitnějších mas, ovoce a zeleniny v potravinářské kvalitě v naší moderní kuchyni Yoggies. Jako všechny produkty Yoggies, i omáčky pro psy neobsahují žádná dochucovadla ani konzervanty. Mají přírodní, přirozenou chuť i vůni použitých surovin a každému psovi při testech i v běžném životě náramně chutnají.

Omáčky pro psy Yoggies jsou unikátní na trhu a jsou skvělým pomocníkem pro zdravé i nemocné psy.  

Omáčky Yoggies mají na sto a jeden způsob užití.  Díky své vůni a chuti mohou být „dochucovadlem“ krmiva třeba u vybíravých psů, nebo psů trpících nechutenstvím. Omáčky Yoggies mají i nízký podíl proteinů a tuků. Pokud je pes na různých dietách, nebo je v rekonvalescenci po operacích, případně trpí-li průjmy, mohou být po poradě s veterinářem skvělým doplňkem krmiva. I v případě speciálně vyvíjených krmiv Yoggies může platit že je to také Zdraví v misce®. 

Omáčky pro psy Yoggies mají velmi nízký podíl proteinů i tuků. Proto je lze používat i při různých dietách.

Co radí veterinářka, kdy a jak používat omáčky Yoggies?

Ke každé dobré kuchyni patří neodmyslitelně omáčka. Všichni víme, že ta dělá kolikrát i z obyčejného jídla delikatesu. Tak proč neudělat kulinářský zážitek třeba i z dietní potravy také našim psům a kočkám? V ordinaci se často setkávám s tím, že majitelé si stěžují, že jejich čtyřnohý kamarád moc nechce jíst. Důvodů bývá hned několik. Někdy je pes po operaci na dietě, trpí nechutenstvím, nebo má třeba diety při různých onemocněních. Občas také slýchávám, že mají psa vybíravého a aby se vůbec najedl, jsou nuceni „něco“ do krmiva přimíchat.

Při snižování váhy se omáčky skvěle osvědčily s přílohou lisovanou za studena Yoggies BARF Plus 

 Společně s Yoggies jsme si řekli, že by to šlo určitě vymyslet jinak a zdravěji než aby to byly třeba zbytky z naší „lidské“ kuchyně. A tak před námi stál velký úkol! V průběhu více než roku jsme vymysleli receptury i výrobní postupy na omáčky bez chemie, bez éček z nejkvalitnějších surovin. Ty jsme podávali nemocným i velmi vybíravým psům v kombinaci s různými základy jako třeba rýže při průjmech, příloha lisovaná za studena bez masa BARF Plus i běžné granule. Výsledky, a to i ty z laboratoře, nás více než mile překvapily.

A jako veterinářka vidím v omáčkách Yoggies mnoho skvělých benefitů:

  • Omáčky Yoggies pomáhají umocnit zážitek z jídla. Ten přispívá k psychické pohodě každého živého tvora.
  • Senioři a jedinci s problémovým chrupem jistě ocení změkčení potravy.
  • Jsou možností pro zvýšení příjmu tekutin u zvířat, která nechtějí moc pít (omáčku stačí naředit teplou vodou a máme perfektní „šťávičku“ po které se mlsné jazýčky jen oblíznou).
  • Omáčky ocení i pacienti v pooperační péči, kteří nechtějí, nebo nemohou přijímat pevnou potravu.
  • Obézní pacienti v redukčním režimu, kde je třeba zlepšit pocit sytosti v žaludku.
  • Pracovní psi např. záchranáři, kteří hledají lidi v troskách či lavinách a potřebují lehce stravitelnou potravu.
  • Rehydratace v horkých dnech.
  • Omáčky lze používat i při průjmových onemocněních k mírnému zchutnění (např.rýže) i jako doplněk tekutin.
  • U vybíravých psů na ochucení stávajícího krmiva.

Drobná rada z kuchyně Yoggies na závěr:

Omáčky pro psy Yoggies jsou doplňkovým krmivem pro psy a neměly by nahrazovat kvalitní a vyvážené krmivo. Podávejte je pouze tak, aby byly doplňkem potravy. U psů s dietami a veterinární péčí se před jejich použitím nejdříve poraďte se svým veterinářem. 

 

…a nezapomínejte, že s Yoggies Zdraví začíná v misce®

poradna krmivo pro psy a kočky