Příběh ze Skrýchovského statku, německý boxer Agnes, narozena 14. 5. 2014

Příběh začal 7. 8. 2014, kdy jsme si vybrali štěňátko. Náš německý boxer se jmenuje Agnes a chtěli jsme štěně s průkazem původu. Doufali jsme, že to bude záruka zdravého štěňátka. Dostali jsme „nějaké“ krmení na pár dní, a už jsme jeli domů.

Po několik dnech začala být Agnes smutná, mysleli jsme, že to bude přechodem do nového prostředí, ale jen se to zhoršovalo. Nehrála si, ani žrát nechtěla, začala, hubnout a pořád jen polehávala. Vzali jsme ji do veterinární ordinace na prohlídku. Provedli vyšetření, odběry a za týden na kontrolu. Z výsledků vyplynul silný zánět. Takže antibiotika, ale ta moc nezabrala, nasadily jiné léky, ale po těch zvracela a měla průjem. Takto to probíhalo skoro každý týden a stav se nelepšil.

Operovat, nebo „uspat“?

V pěti měsících nastal prudký zvrat, ale k horšímu! Torze žaludku, takže operace. Náš německý boxer Agnes měla naději na přežití padesát na padesát a k tomu dost nákladná operace, nebo nechat uspat. Pětiměsíční štěně nechat utratit – to NIKDY! Byla takové nohaté štěně a ten smutný kukuč… prostě bylo jasno operace, ať to stojí, co to stojí. Operace dopadla dobře, Aginka to zvládla. Zastavil se jí sice  růst zubů, takže jí přední trochu chybí, a musela brát kortikoidní prášky, ale zdálo se, že to bude dobré. Omyl. Asi v sedmi měsících se jí udělala na levém boku velká boule, takže veterina, rozříznou, vyčistit a zašít. Do dvou let se to opakovalo třikrát, nikdo nezjistil co to je.

Ještě k tomu alergie

Aby toho nebylo málo rozjelo se alergie na potravu. Projevovalo se to otoky pacek, svědění kůže, zvracení, průjem. Veterinář nám opět nabídl utracení – NE! Trochu jsme z Aginy udělali pokusného králíka ohledně krmení. Jednou bez lepku, jednou bez kuřecích produktů, Gastrointestinální a už nevím jaké, zkoušeli jsme vše možné. Sice se to nezhoršovalo, ale taky nezlepšovalo. Při hledání nového vhodného krmiva jsme narazili na B.A.R.F. Čerstvé maso, zelenina rýže, byliny, ale ta práce s tím. Nasekat, smíchat, a to několikrát denně. Ale začalo se to lepšit. Nicméně v pátrání z dostupných zdrojů nepolevilo. Třeba narazíme na nějakou vyváženou stravu na principu B.A.R.F.

Podobný příběh jako u Agnes – ten z Yoggies

Náhodou jsme narazili na příběh, který se našemu hodně podobal. V článku se objevil odkaz na Yoggies. Ihned jsme překlikli na tyto stránky. Tak to bylo něco – nejenom, že mají bohatý výběr, ale o samotném krmivu se dozvídáme snad všechno. Co obsahuje, pro jakou velikost psa jsou vhodná, ale dokonce i jak se vyrábí. No prostě informací, že vám jde hlava kolem. A hlavně vše přírodní. Objednali jsme dvě kila na zkoušku. Moc jí chutnaly. Ani se neprojevily žádné negativní reakce s přechodem na jiné krmivo. Tak do toho jdeme. Další objednávka. Velké balení…

Díky Yoggies máme teď doma veselého psa, plného energie…

Asi po měsíci Aginka byla vitální a pořád si chtěla hrát, prostě živý pes. U krmiv od Yoggies už jsme zůstali. S odstupem času vidíme tu změnu. Teď máme doma veselého psa, plného energie s hustou lesklou srstí. Letos jí bude pět let a věřím, že díky péči a skvělému krmivu tu bude s námi tento člen naší rodiny ještě hodně dlouho.

Příběh své Agnes poslala Hana Mestlová