Je jí 12 let a mládne nám před očima

Jsou to víc než dva roky, co jsme přišli k naší „knedle“. Brouzdala jsem na facebooku a najednou na mě vyskočila fotka jednooké mopsí báby, no, co vám budu dlouze vyprávět, byla to láska na první pohled. Měla ji v nabídce úžasná paní Eliška z psího hospice „Dejte nám šanci“. Pséka jsem tenkrát neplánovala a ani po žádném moc netoužila, ale ta fotka mě táhla jako magnet, pořád jsem se k ní vracela a prohlížela si ji, pořád mi jelo hlavou: „Ty ses už definitivně pomátla, to si jako budeš brát 12letého psa???“

Partner byl tou dobou mimo domov, ale byl ihned stižen pohromou zvanou „něco jsem si umanula a nedám pokoj“. Výsledkem bylo, že i na dálku byl po dvou dnech zpacifikován tak, že třetí den se jelo na Bukovinku pro našeho „Žižku“. Samozřejmě jsme měli obavy, že s námi Jezinka dlouho nepobude, protože na mopse je 12 let úctyhodný věk. Došli jsme ale k závěru, že když nic, alespoň jí připravíme hezký důchod a že už si v množírně prožila dost strastí na to, aby ještě na stáří byla v domově důchodců (i když v tom nejlepším).

Z B.A.R.Fu jsme přešli na granule

V hospicu krmí paní Eliška B.A.R.Fem, doma jsme „knedlu“ začli plnit prémiovými granulemi. Povim vám, to bylo smradu! A chlupů všude! A neustálé zkoušení, které že to granule jí sednou. Až mi kolegyně poradila, ať vyzkouším Yoggies, že její psi to milují a prosperují.

Zázrak! Pes přestal prdět (nebo teda aspoň příšerně smrdět) a chlupů je též znatelně méně. Důkazem, že to vše funguje víc než dobře, byla velká zdravotní komplikace minulý rok, kdy Jezinku postihla hodně silná pyometra. Veterinářky nám spíš prorokovaly, že tak starý pejsek už operaci asi nezvládne, ale že to můžeme zkusit, protože je Jezinka v hodně dobré kondici. Zvládla vše! Den po operaci dokonce sama spontánně vyskočila na gauč, z čehož jsme samozřejmě měli skoro infarkt, že se jí rozjedou stehy…

Doufáme ve spoustu zdravých let s námi

Je naprosto fit a dál nám mládne před očima, dává s námi i sportovní aktivity, jak můžete vidět na fotce s kolem…

Doufám, že s ní strávíme ještě spoustu aktivních a zdravých let, a to i díky Yoggies.

A taky doufám, že náš příběh vyberete, protože bych výhru ráda darovala právě paní Elišce a hospicu „Dejte nám šanci“, které vděčím za to, že tu naši bábu máme a kterou velmi obdivuji za to, že se stará o pejsky, kteří jsou buď už důchodci nebo velmi nemocní, popřípadě oboje. A kdo už víc potřebuje kvalitní krmení než právě tito pejsci.

Dita Sobotová a knedla Jezinka