Moony kříženec boxerky a border kolie a jeho (náš) příběh

Celý příběh mě a Moonyho (ano, zdraví vás fanynka Harry Pottera :D) začal ještě dříve, než jsem tohle třeštidlo poznala. Zhruba před rokem mi diagnostikovali vcelku závažnou nemoc; roztroušenou sklerózu. Nebylo to úplně příjemné období, hodně jsem se v tom topila a bylo máloco, z čeho bych měla radost. A přesně v tu chvíli mi došlo, že je čas přestat se ohlížet na všechno kolem a splnit si své největší přání, které jsem z různých hledisek odkládala až do pozdějších let. Proto jsem se začala poohlížet po štěněti. A to s myšlenkou, že bych si ho snad někdy brzy mohla pořídit a získat tak parťáka do života, kterému bych mohla dát kus sebe. Nikdy jsem nepřemýšlela nad plemenem, které u mě nakonec skončilo. Moony je rok a tři měsíce starý kříženec boxerky a border kolie. Pořád jsem měla v hlavě chlupatou roztomilou kouli zlatého retrívra nebo labradora. Byla jsem tou myšlenkou doslova posedlá a všude hledala právě takové štěndo. A našlo si mě tříměsíční štěně křížence. Stačilo jedno setkání a já se zamilovala.

Moonyho a moje zdraví

Bohužel, stejně jako jeho panička, i Moony není úplně nejzdravější štěně. Už do počátku s ním řeším problémy se zažíváním či alergiemi a musím říct, že mě to kolikrát opravdu vyčerpalo. Psychicky a finančně. Bála jsem se o něj, že se přijde na nějakou závažnou nemoc a já ho zase ztratím. Napadaly mě i takové myšlenky, že se snad napojil na mě (také trpím zažívacími problémy) a teď tím trpí. Neskutečně totiž zhubl, byla mu vidět žebra a padala mu srst, do toho zvracel a měl i časté průjmy. Sice byl pořád stejně energický a ztřeštěný jako jindy, přesto jsem na něm viděla, že se něco děje. Nakonec se zjistilo, že trpěl parazity, které se vzaly buď už u původního majitele nebo z vody, ve které se v letních obdobích často ráchal. Jenže i po vyléčení parazitů mu stávající granule neseděly. Občas trpěl průjmy, sem tam i zvracel anebo měl naopak zácpu. Stávalo se, že mě vzbudil třeba čtyřikrát za noc, abych s ním vyběhla ven. Starosti neskončily, variantou byla pro změnu alergie na složku krmiva.

Začala jsem hledat řešení

Začala jsem hledat, co s tím. Snažila jsem se najít nějaké granule, které by tohle vyřešily, po čem by se mu mohlo udělat opravdu dobře a neztrácel by se mi před očima. Chtěla jsem ale taky firmu, která se mi bude líbit svou filosofií a přístupem, ne něco, kde využívají chemií za chemií. A ejhle, našla jsem váš jogurt, který sliboval v ohledu na špatné zažívání pomoc, víceméně zázraky. Neváhala jsem a pořídila jsem ho, společně s pár konzervami. A musím říct, on ten zázrak vážně přišel! Průjem mizel a já s nadšením každou vycházku sbírala tuhá hovínka. 😀 Rovnou jsem se rozhodla postupně přejít i na granule a nebylo lepšího rozhodnutí. Zažívání má naprosto v pořádku, přestal tak hodně línat a srst se mu zlepšila o sto procent. Takže je zase šťastný a zdravý pes a já si s ním díky vašim granulím můžu užívat jeden den lepší než ten druhý!

O svém Mooniem nám napsala Martina Zajíčková