Allista miniaturní bulteriér a Grace stafordšírský bulteriér

V případě našich fenek se naštěstí nejedná o žádný dramatický příběh, kdy by šlo o život. V našem případě to je o  hledání. Allista je téměř pětiletá fenka – miniaturní bulteriér a stafordšírský bulteriér Grace je téměř dvouletá fenka. U nás je to o tom, že jsme po dlouhém hledání a zkoušení granulí renomovaných zahraničních i českých firem v Yoggies našli krmivo, po kterém feny dobře prospívají, mají spoustu energie a které jim stále chutná.

Vybíravé fenky

Ani jedna z našich fenek není ten typ, který sní vše, i když většina bulíků je hodně žravá. Zvlášť Alli byla od malička opatrná sníst to, co v misce najde. Vždy, když jsme zkoušeli vzorek nového krmiva, tak ten jí chutnal, ale po prvních dnech o granule zájem neměla. Až jsem začala výrobce podezírat, že vzorky mají trochu jiné složení než balení, které si já následně koupím.

Poprvé o Yoggies

První zmínku o Yoggies jsem viděla v časopise a rozhodla jsem se vyzkoušet. Nejprve jsem zakoupila menší balení, ale granule fenkám tak chutnají, že o ně mají zájem i venku, kde je používám jako pamlsky. Granule „za odměnu“ kupuji mini a jinou příchuť než ty, kterými krmím a všichni jsou spokojeni. Fenky mají o odměnu zájem i venku, mini granule používám i do „čuchacích koberečků“ protože se nedrobí, nemastí a mají ideální velikost a já jsem ráda, že to co jim chutná je zároveň kvalitní a zdravé.

Samozřejmé jim občas do jídelníčku vložím i změnu v podobě vařené potravy, dám vajíčko, jogurt, obměním pamlsky, ale základ jsme si již vybraly a Yoggies zůstáváme věrné.

Možná i moje zkušenost pomůže inspirovat jiné pejskaře vyzkoušet Yoggies – ne nutně kvůli zdravotním problémům psího parťáka, ale protože mají stejně vybíravé psy jako já a vyřeší tak svůj „problém“, tím, že najdou krmivo, které chutná.

O své smečce  nám napsala Irena Augulisová