Maltézačka Cassie: Místo ekzému má zase hustou srst 

Od první chvíle, kdy jsem uviděla to malé bílé chlupaté stvořeníčko, jsem se okamžitě zamilovala. Cassie (Kesí), jak jsem ji pojmenovala, znamená v překladu hvězda, a tou ona bezpochyby je. Jako štěňátko bývala velmi zvědavá, hravá, bystrá, přátelská, aktivní, mazlivá, ale také tvrdohlavá a to vše jí zůstalo dodnes 🙂

Hledala jsem lepší potravu pro podporu zdraví

Když uběhl ani ne rok našeho společného dovádění, objevila se u Kesi vrozená vada a to záchvaty inspirační dušnosti. Znamená to, že se jí uzavře na pár vteřin hrtanová příklopka, ona se nemůže nadechnout a začne jakoby kašlat. Tyto záchvaty se u ní objevují zejména, když je v klidu, nebo spí. Po různých vyšetřeních připadala v úvahu pouze operace, kdy by se v hrtanu příklopka nahradila cizím tělesem. Ovšem nese to i své úskalí, a to, že pejskové tato cizí tělesa většinou nepřijmou a dušnost se projevuje denně. Už v té době jsem se začala zajímat o lepší potravu a hledat, čím bych u Kesi víc podpořila její zdraví. Vyzkoušela jsem mnoho značek granulí, až jsem zůstala u jedné, která se zdála být vyhovující. Mezitím se záchvaty u Kesi ustálily a již se neobjevovaly tak často.

A objevil se ekzém a alergie

Zhruba ve 4,5 letech se u Kesi projevil atopický ekzém a bylo potřeba najít spouštěč. Na radu veterináře mi bylo doporučeno přejít na dietu a zkoušet, co jí nesedne. Čtvrt roku jsem jí denně vařila, střídala masa a ryby. Ekzém se pomalu vytrácel, ale i tak jsem nepřišla na jeho příčinu. V té době jsem objevila na internetu granule Yoggies. Velmi se mi líbilo složení, a tak jsem hned vyzkoušela balení s kuřecím a hovězím masem. Kesi okamžitě zachutnaly a zdálo se být vše na správné cestě. Jenže ani ne do dvou měsíců začala mít opět střevní potíže, odmítala jíst a vyvrcholilo to jejím krvácejícím zvracením.  Po všech vyšetřeních, injekcích a lécích se sice Kesi ulevilo, ale já začínala být bezradná a už jsem nevěděla, čím jí krmit.

Zkusila jsem granule Yoggies s probiotiky

Postupně jsem najížděla na metodu BARF, ale granulí jsem se nechtěla úplně vzdát. Nakonec jsem zjistila, že Kesi je alergická na kuřecí bílkovinu. Nedalo mi to a zkusila jsem znovu koupit balení Yoggies, zejména kvůli probiotikům, tentokrát však balení s jehněčím masem, a vyplatilo se.

Za měsíc bude mít Kesi 6 let. Dnes jí kupuju granule se zvěřinou, přidávám jí k tomu lososový olej a zkusili jsme i omáčky, které jí moc chutnají. A samozřejmě se neobejdeme bez pamlsků 🙂 Zažívání se jí spravilo, má opět svoji hustou srst a hlavně je z ní nadále aktivní a hravý pejsek, který miluje přírodu. Tímto moc děkujeme, že jste a děláte pejsky zdravějšími. ♡

Veronika Cenková