Jmenuji se Lorán, jsem kříženec a jsou mi tři roky. Můj příběh je smutný i veselý, … ale hlavně se šťastným koncem. Začalo to vše dnem, kdy jsem se narodil. Ale nějak se to asi popletlo a někdo se nás hned zbavil. Najednou jsem byl se svými sourozenci v krabici a leželi jsme na dálničním odpočívadle u Prahy. Byl leden 2016, byla zima a navíc jsme na tom zdravotně nebyli vůbec dobře. Pak nás někdo náhodou našel a my byli převezeni do dočasné péče k Janě Plaňanské – Projekt HOPE Praha. I přes veškerou zdravotní péči jedna moje sestřička umřela. My ostatní – já, brácha Liam a ségry Larra a Leyla jsme měli štěstí a všechnu tu hrůzu jsme přežili. Dali jsme se trochu dohromady a dočasná teta nám začala hledat nové domovy.

Byl jsem ještě „mrně“, ale vzpomínám si. Přijela Velká, Malá a Malý. Přijeli pro mého bráchu Liama. Já měl ale ten den velké štěstí –  Malá s Malým prohlásili, že beze mně neodjedou. Ale nebojte, hned další týden našli skvělé domovy i moji sourozenci – často si píšeme a posíláme fotky. Už cestou domů mě trápil průjem, ale Velká to neřešila, byla ráda, že mě veze „domů“. Ale doma se to nelepšilo, naopak se to začalo rychle zhoršovat. Byl jsem nemocný, přestával jsem baštit a tak jsem musel s Velkou na veterinu. Dodnes nezapomene Velká na slova pana veterináře, který řekl: „Jestli ten mrňous dá další týden, máte vyhráno!“. Měl jsem sotva 2 kila ve třech měsících a nebylo to dobré. Velká pořád brečela a já nevěděl proč. Začala mně krmit po lžičkách a přidávala spoustu léků. Jako obleček mi dala rukáv od svého trička, tak jsem byl hubený a maličký. Jak jsem pomalu baštil a jen tak mi něco nechutnalo, začala Velká hledat krmení přesně pro mojí mlsnou tlamku. No vyzkoušela teda toho na mně hodně, … ale pořád to nebylo ono. Měl jsem pořád průjem…

Jednou se náhodou Velká dozvěděla o nových granulích Yoggies. Tak mě zase testovala. Ale musím štěknout, tohle byla bašta. Brzy moje bříško začalo být v pohodě a to, co ze mně vypadlo se dalo konečně už sebrat na lopatku. Pardón, ale je to tak. Už rok baštím jen granule Yoggies – Kuřecí a Hovězí. Ostatní příkrmy (konzervy, pamlsky, … ) mi pořád nedělají dobře, tak to raději nezkoušíme. Na granulích už teď „jede“ i moje nová psí kámoška Amy a parťák Míša. Granule používá Velká i jako pamlsky při výcviku. Mám vrozenou dysplazii kyčelního kloubu, ale jinak jsem zdravý a díky granulím Yoggies dnes vážím krásných 31 kg. Rád se předvádím před psíma holkama Amy, Afrou a Amayou a dovádím a mazlím se se svojí lidskou smečkou. Jsou totiž príma a vždycky mi drží místo v posteli. Tak to nakonec všechno dobře dopadlo. Já měl to štěstí a našel svého anděla …….

Příběh svého Lorána nám poslala Lucie