Když si domů přivedete štěně, určitě ho budete chtít krmit kvalitně a zdravě.

Aby vám z vašeho malého pejska vyrostl zdravý a spokojený pes se silnou imunitou, zdravými klouby i kvalitní srstí, vymysleli jsme recepturu granulí lisovaných za studena Yoggies Active. Granule lisované za studena s kvalitním pravým masem, dostatkem vitamínů, Omega 3 a 6 i probiotiky pro podporu imunitního systému budou hrát velmi jednu z nejdůležitějších rolí v krmení vašeho psího miminka.

Aby jste se vyvarovali chyb v krmení psa…

… a štěně rostlo tak rychle, jak má, netrpělo v dospělosti na nemocné klouby obsahují Yoggies Active vyvážené množství kvalitních přírozených živočišných proteinů i tuků. Ty pocházejí z masa kachny Barbarie (něco mezi kachnou a husou) a masa jelena. V granulích Yoggies Active je před pomalým sušením 85% syrového masa. Proteiny jsou důležité pro stavbu těla i obnovu buněk, tuky jsou důležité pro vstřebávání vitamínů i jako energie pro psa.

Důležité proteiny, tuky i uhlohydráty… 

…kvalitní granule pro štěně musí obsahovat proteiny z pravého syrového masa. Ty jsou důležité pro stavbu těla i obnovu buněk. Yoggies Active obsahují 28,6% živočišných proteinů.

Tuky z přírodních zdrojů podporují vstřebávání vitamínů a fungují i jako zdroj každodenní energie pro štěně. Tuky v granulích Yoggies Active pocházejí výhradně z použitého masa a najdete v nich i za studena lisovaný oleje z ryb. Ten obsahuje vyvážené množství Omega 3 a Omega 6 nenasycených mastných kyselin důležitých také pro vývoj mozku i celého organismu stěněte.

Přírodní vitamíny, vláknina, prebiotika i probiotika jsou důležitou složkou pro celkově zdravý organismus vč.silné imunity.

 Yoggies je stále jedinou firmou v ČR, která vyrábí krmiva, pamlsky, konzervy i doplňky pro psy a kočky ZCELA BEZ CHEMIE 

Tuky jsou pro psa “palivem” a zdrojem energie. Krom toho jsou důležité pro využití a vstřebávání vitamínů A, D, E, K.

Uhlohydráty z hnědé loupané rýže i bramborových vloček jsou pro psy neméně důležité. Při látkové výměně jsou přeměněny na cukry, které jsou další částí energií pro psa.  

Vyvážený vápník a fosfor pro obří plemena psů

BARF je pro psy stále nejlepším a nejzdravějším krmivem. Proto mají všechny receptury granulí Yoggies svůj původ ve vyváženém BARFu, který se suší a lisuje do granulí.

Pro štěňata obřích plemen je jednou z hlavních zásad správného krmení vyvážený poměr fosforu a vápníku. Pokud krmíte masem, musíte sledovat i přidávat vápník. Vyvážené množství těchto složek potravy u obřích plemen by mělo být v poměru 1,2 % vápníku ku 1% fosforu proto, aby pes v mládí rychle nevyrostl a pak v dospělosti netrpěl potížemi pohybového aparátu.

Podpora imunity, kloubů i čistého trávicího traktu štěněte

Každé štěně potřebuje po odstavu od feny posilovat imunitní systém. V mléce feny je dostatek probiotik. Proto jsme mysleli i na to. Granule Yoggies jsou unikátní v tom, že jako jediné svého druhu obsahují speciální směs probiotik pro psy. Ty pomáhají udržovat imunitu psa.

 Tip: K “nastartování” imunitního systému psa po odstavu i jako doplněk potravy pro přibírání na hmotnosti štěněte lze využít Yoggies jogurt pro psy.   

Vývoj kloubního aparátu u štěněte, pokud není geneticky ohroženo a dostává vyvážené množství fosforu i vápníku není třeba zásadně řešit. Yoggies Active patří mezi kvalitní granule pro štěně i proto, že již v základu obsahují přírodní doplněk potravy – výtažek z mušle Perna Canaliculus. Ten posiluje vývoj kloubu i tvorbu sinoviální (mezikloubní) tekutiny. Důležité jsou glukosaminy, chondroitiny i kyselina hyaluronová.

Čistá střeva bez parazitů i hnilobných zárodků jsou v přímé souvislosti se zdravým imunitním systémem psa. S Yoggies Active zajistíte svému štěněti kvalitní potravu s dostatkem přírodní vlákniny z ovoce i zeleniny. Špetka mleté křemeliny a zažívací rašeliny v granulích se postará o správnou peristaltiku žaludku, střev i vyměšování se zdravými hovínky.

 Všechny granule Yoggies jsou bez jakékoliv chemie, konzervantů, náhražek masa (např.soji), obilí a přidaných tuků

Jak správně krmit štěně a kdy minigranule změnit na granule?

Už ve štěněčím věku by jste měli psovi dávat adekvátně velké granule, aby se učilo potravu chroupat. Chroupání čistí chrup psa a také vyplavuje do mozku endrorfin – hormon štěstí. Štěně i dospělý pes pak mají požitek z kousání potravy. Proto by štěně s váhou do ca 5 kg mělo mít minigranule. U štěňat nad 5 kg by jste měli přemýšlet o přechodu na běžnou velikost granulí, aby to bylo opravdové Zdraví v misce®

Výjimkou mohou být krátkolebá plemena jako např.francouzský buldoček kde je hranice okolo 7kg.

Jak začít krmit štěně granulemi Yoggies? V začátku, když přecházíte na kvalitní granule pro štěně, doporučujeme je namáčet do vlažné vody (ca do 30°C, aby se nezničila probiotika) a udělat z nich kašičku. Nemusíte mít obavu – granule se rozmočí a nebobtnají! Namáčejte je pouze do vody, ne do vývaru apod. Tím by jste mohli změnit chuť a především vůni granulí. Ta samá pravidla platí při přezubování štěňat, aby je štěně lépe skouslo.

Po odstavu krmte své štěně až 5x denně menšími dávkami. Krmnou dávku na den vám pomůže zjistit naše kalkulačka krmných dávek. Postupně s věkem lze krmné dávky snižovat. Ve věku dvanácti měsíců by krmné dávky již mohly být jen dvě. U těch by jste u dospělého psa měli zůstat.

 Tip: nejenom štěně, ale i dospělý pes by měly být krmeni v určitý čas, po procházce a v klidu s dostatkem čisté pitné vody.

Nejenom štěně, ale i dospělý pes by měly být krmeni v určitý čas, po procházce a v klidu s dostatkem čisté pitné vody. 

Hlavní zásady pro zdravé krmení štěňat i dospělých psů:

  • Štěně krmte až 5x denně a snižujte krmnou dávku na 2 denně 
  • Krmte psa v zažitém čase. Podpoříte tvorbu trávicích enzymů a vstřebávání potravy
  • Zajistěte psovi dostatek klidu, času i čerstvé vody při krmení
  • Při přechodu po odstavu i přezubení můžete granule krátkodobě mírně navlhčit, aby se lépe kousaly
  • Zbylé granule nenechávejte celý den v misce. Mokré granule (od vody a slin) vyhoďte. Ostatní můžete vložit zpět do odměrky a vložit zpět do pytle…proto, aby psovi “nevyvoněly”
  • Nikdy nevhazujte zbylé granule “rovnou” zpět do pytle 
  • Do granulí nepřidávejte žádné doplňky. Nechte vychutnat psa přirozenou chuť i vůni krmiva
  • Doplňky potravy, jogurty, pamlsky i konzervy dávejte psům mimo jejich hlavní krmnou dávku


Nezapomeňte na pravidlo pro vašeho nejlepšího přítele člověka, že Zdraví začíná v misce®