Je to už 9 let, co jsme si pořídili pejska Dafynku (kříženec). Mně bylo tehdy 13 let a pejska jsem si doslova vybrečela 🙂 Když bylo Dafynce 7 let, onemocněla moje mamka a ze dne na den se nám všem změnil život, od základu. Bohužel měla nádor na mozku v té nejhorší možné variantě. Musela na operaci, která jí měla prodloužit život.
Aby té smůly nebylo málo, tak jsme Dafynce nahmatali na levé straně hlavičky bouličku (na stejné straně hlavy jako u mamky). Navštívili jsme veterináře, ten nám řekl, že to nemusí nic znamenat, ale je dobré tyhle věci odstranit. Samozřejmě jsme jí nechali bouličku odstranit a zjistilo se, že naštěstí o žádný nádor nejde.

V této těžké době mi byl velkou oporou můj nový přítel, dnes už manžel, který k nám do rodiny přivedl svého pejska Daisynku (4 roky, také kříženec). Když přišla mamka domů z nemocnice a potřebovala 100% péči 24 hodin denně, byly jí obě fenky neskutečnou oporou. Pořád ležely s ní v posteli a hlídaly ji. Věřím, že i ony ji psychicky podporovaly, jak jen to šlo.

Skoro přesně o dva roky později mamka umírá. Opět strašná rána pro celou rodinu. I když jsme věděli, že to přijde, nikdy na to člověk není připravený. Snažili jsme se s touhle životní ztrátou nějakým způsobem vyrovnat, a život nám to zase neulehčil. Sedíme takhle večer u televize, taťka si hraje s Dafynkou, a najednou má ruku od krve! Samozřejmě jsem hned začala panikařit, co budeme dělat – 10 hodin večer, neznáme žádnou veterinární pohotovost, máme ji u nás ve Znojmě vůbec ? Asi do hodiny se nám podařilo sehnat číslo na pohotovost, jedeme tam. Veterinář hned usoudil, že jde zřejmě o nádorek na mléčné žláze. Brečela jsem jak želva, že to prostě není možný, jsou snad s mamkou propojený? Druhý den nám to náš veterinář potvrdil. Opět nutná operace a při té příležitosti ji rovnou vykastrovali, prý se tak může předejít dalším podobným nálezům a je dobré to udělat naráz.

Za týden měla moje holčička po operaci a já se znovu musela dívat na to, jak trpí. Nutno říct, že Daisynka lehávala vedle ní a znovu měla úkol ji hlídat. Za další týden už jsme věděli výsledky z patologie. Bohužel Dafynky nádor je zhoubný, prý si jsou jistí, že ty dva nádorky odstranily celé, ale nemůžou vědět, zda nejsou napadené další buňky. Musíme naši princeznu hlídat a prohlížet…

Shodou okolností přesně po operaci Dafynky na mě vyskočila na internetu reklama na vaše granule. Pročetla jsem si pár recenzí, a za chvíli už jsem měla granule v košíku… Oběma holkám granulky moc chutnají a já pevně věřím, že i ony pomůžou naše pejsky do budoucna ochránit. Mockrát děkuji za lidi jako jste vy – že myslíte na zdraví našich pejsků! Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka 🙂 .

Příběh Dafy a Daisy nám poslala Jesika Bukáčková