Když se mi konečně v roce 2013 splnil sen a přivezla jsem si své vytoužené štěňátko kavalír king charles španěla, byla jsem v sedmém nebi. Lancelot sir Zbirožské podzámčí byl moje láska na první pohled. I když nakonec ze zdravotních důvodů nemohl být zařazen do chovu a chovatelka mi nabízela jiné štěně, já už jiné nechtěla. Byl zkrátka můj.

Jako každý chovatel začátečník jsem si nechala poradit a začala krmit značkou granulí, kterou mi doporučili zkušenější. Lancíkovi sice chutnaly, ale časem se objevily zažívací potíže – průjmy. Opět jsem si nechala poradit a přešla k jiné značce. Bylo to fajn, potíže zmizely. Myslela jsem si, že jsme to „konečně vychytali“. V klidu jsme se věnovali svým aktivitám – udělali jsme si canisterapeutické zkoušky a začali rozdávat radost. Ovšem ta naše radost z vyřešených potíží byla za čas znovu pryč. A opět jsme stáli před otázkou, čím tedy krmit.

Říkala jsem si, že jsme snad odsouzeni k věčnému střídání značek. Už jsem nechtěla věřit žádnému doporučení, ale nakonec jsem přece uvěřila. Prý do třetice všeho dobrého. A přešli jsme na Yoggies. A vida! Krmíme už druhý rok, z počátku jsem ještě denně přidávala jogurt, aby se Lancíkovi to zažívání upravilo rychleji, a teď nemá Lancík žádné potíže, granule baští s chutí, občas mu přilepším jogurtem nebo jinými dobrotami od Yoggies. Zažívání konečně pracuje tak, jak má.

A aby toho nebylo málo, tak k nám do rodiny před nedávnem přibyl nový člen – opět kavalírek – Talisman Merlin Bohemia. A i on teď bude dostávat Yoggies! Přece nebude trhat partu 🙂

O svých kavalírcích nám napsala Kateřina Vaněčková