Back to Top
České granule lisované za studena a krmiva pro psy a kočky bez chemie

Jsme česká rodinná firma

Jsme česká rodinná firma a vyrábíme krmiva pro psy a kočky, 100% bez chemie, lepku, sóji a konzervantů. Vybíráme špičkové produkty z nejkvalitnějších surovin, pocházejících z farem v Česku, Německu, Holandsku a Belgii. Vyrábíme v Česku a Německu, protože kvalita je u nás prioritou.

Jak a proč vzniklo Yoggies

Yoggies vzniklo díky tomu, že se náš Roxy (labradorský retrívr) ve věku ca 2 let otrávil při procházce lesem. Založit firmu ovšem nebylo vůbec v plánu. Jen jsem chtěl Roxyho uzdravit a jednou mne napadlo, pokusit se pro něj vyrobit jogurt. Když může jogurt pomáhat lidem, tak proč ne psům. A ono to vyšlo. Roxyho zažívací systém se dal dohromady.

Pak přišel ale další problém. Čím Roxyho krmit, když i ta „nejlepší“ krmiva na trhu mu dlouhodobě nevyhovovala? A tak jsem po poradě s veterinářkou přišel na nápad – pomalu sušit původní potravu vlka – „syrovou potravu“ – tak, aby zůstaly zachovány živiny a odpařila se jen voda. A i to, po několikaměsíčních pokusech a mnoha konzultacích s chovateli, veterináři i univerzitními kapacitami, vyšlo. A tak měla být vyráběna i potrava pro Roxyho. Z těch nejkvalitnějších surovin – samozřejmě domácích, našich českých.

Původ našich surovin a výroba Yoggies granulí lisovaných za studena s probiotiky

Začal jsem hledat výrobce, který by byl schopen takovou potravu lisovanou za studena (tedy granule lisované za studena) vyrobit, protože budovat vlastní výrobu nepřicházelo finančně v úvahu. Když jsem v České republice nepochodil, jel jsem postupně do několika evropských zemí, abych nakonec našel spřízněnou duši v Německu. Dnes již velký kamarád, tenkrát jen majitel malé rodinné firmy, mi nabídl pomoc při vývoji.

Chtěl jsem, aby všechny suroviny byly od nás z České republiky. Jenže se po čase ukázalo, že některé suroviny potřebné pro výrobu granulí lisovaných za studena, jako např. hovězí maso, které jsme vyzkoušeli, neobsahují dostatek živin a především mají málo tuku. Protože jsem chtěl od začátku vyrábět vše 100% bez chemie, byl tuk a přirozené živiny při lisování za studena do 38 °C, bezprecedentně to nejdůležitější. A tak jsme postupně vyzkoušeli několik druhů mas z farem v Německu, Belgii, Holandsku nebo maso z biofarmy ve Švýcarsku, abychom nakonec zjistili, že to je pro naše psy ta nejlepší kvalita surovin, vybraná z celé Evropy. Abych ale nehanil Česko a naše producenty. Používáme i české suroviny. Rozhodně nedovážíme žádné suroviny z Číny a nepoužíváme suroviny z neznámých zdrojů.       

Ale abyste si nemysleli, že vše vyrábíme (pod naším vlastním dohledem) jen v Německu. Kdepak! Máme v nabídce kompletní portfolio produktů pro psy a kočky, kromě výše zmíněných granulí i pamlsky, dále syrové B.A.R.F., naše unikátní jogurty či omáčky a mnoho dalšího. To vše vyrábíme u nás v Čechách a z českých surovin – jsme česká rodinná firma, máme zde svou vlastní výrobu, sklady a kanceláře a receptury si vyvíjíme u nás. Jen granule lisované za studena Yoggies se vyrábějí v Německu, vzhlem ke specifickému a náročnému procesu lisování za studena. Granule Yoggies vyrábíme z těch nejlepších surovin, tím nejkvalitnějším, nejzdravějším možným způsobem a 100% bez chemie. Protože lépe a zdravěji to už nejde – zkrátka pro naše psí a kočičí přátele jen to nejlepší.   

Proto je naším mottem Zdraví začíná v misce®

Jiří Švihálek, ředitel Yoggies

Mrazem sušené (lyofilizované) krůtí maso