Patříte mezi chovatele, kteří chtějí mít zdravého a spokojeného psa? 

Pak se v tomto článku mimo jiné dočtete i to, jak a proč vznikly, i proč používat a jaké výhody mají granule lisované za studena s probiotiky Yoggies proti různým jiným krmivům a jaká potrava je pro psa tou nejlepší.

Pro mnoho z nás jsou psi nejvěrnějšími přáteli vůbec. Pokud jste četli náš příběh, tak pochopíte naše nasazení při vývoji a výrobě a proč pro psy vymýšlíme krmiva, kde nemá místo žádná chemie, zchutňovadla, chemie, obilí, sója ani masokostní moučka.

Už při vývoji nám byla příroda vzorem

Když jsem pro naše štěně po otravě vymýšlel čím ho krmit, bylo jasné, že najít na trhu kvalitní granule vyrobené ze skutečného masa nebude jednoduché. Udělal jsem si v té době (r. 2014) průzkum, kdy jsem prošel a přečetl složení více jak 250 druhů granulí. Jen 3 (tři) z nich měly na prvním místě ve „Složení“ živočišné proteiny – ale pozor – napsané jako např. kuřecí moučka, nebo kuřecí proteiny, nebo mix mas a vedlejší ch produktů živočišného původu… a to bych svému mazlíčkovi nerad dával.

Proto jsem se začal zajímat o vývoj receptur založených na B.A.R.F.   

B.A.R.F. (bone and raw food – kosti a syrová potrava) jsou pro psa a jeho genetickou výbavu z přírody stále tím nejlepším krmivem. Proto už naše první receptury (i ty dnešní) byly sestavovány jako vyvážený B.A.R.F., kde je příroda a kořist vzorem. Pro majitele psa to znamená fakt, že dává psovi vyváženou a vysoce kvalitní potravu vyrobenou z pravého masa, ovoce i zeleniny. A to i bez jakékoliv chemie, konzervantů a náhražek masa. Přitom krmiva ani granule Yoggies nejsou o nic dražší než superprémiová krmiva pro psy. Ale jejich pozitivní dopad na zdraví psa mnohonásobně předčí tuto cenu!  

V čem je hlavní rozdíl mezi granulemi lisovanými za studena Yoggies a ostatními průmyslovými krmivy?  

První rozdíl je již v samotném výrobním procesu. Běžné značky granulí jsou dnes pro svou rychlou a nenáročnou průmyslovou výrobu vyráběny formou extrudace (výroba pod vysokým tlakem a teplotou až 200 °C). Do extrudéru nasypete jednotlivé složky a ten za vysoké teploty a tlaku sype jednu granulku za druhou. Při tomto procesu je ale bohužel zničena velká většina živin, které je třeba do granulí opět vrátit. To už ale obstará chemie!

Granule lisované za studena Yoggies se vyrábějí jinak. Lisování za studena ze syrových surovin je výrobním procesem šetrným ke krmivu, základním přírodním výživovým hodnotám, a koneckonců i zažívacímu traktu a zdraví psa. Granule lisované za studena neprochází žádným tepelným zpracováním krom pomalého sušení surovin do 38 °C, nejsou chemicky konzervovány, dochucovány a v žaludku psa nebobtnají. Proto se dá říct, že u Yoggies Zdraví začíná v misce®.

Fakta o granulích lisovaných za studena a proč věřit právě Yoggies®

Níže se dozvíte více o složení granulí Yoggies i výrobním procesu. Vše je totiž nadmíru důležité proto, aby naši psi byli po celý svůj život, od štěněte, přes psího dospěláka až po psa seniora, co nejzdravější. A každá jednotlivá složka v krmivu hraje svou roli.

Důležité je složení granulí Yoggies 

 • Potrava v přírodě a vyvážený B.A.R.F. jsou vzorem všech receptur granulí Yoggies.
 • Proto každou recepturu nejdříve sestavíme jako vyvážený a plnohodnotný B.A.R.F. (syrová potrava pro psy).
 • Pečlivý výběr surovin (mnohé v potravinářské kvalitě) je předpokladem pro špičkovou kvalitu finálních granulí i pozitivní vliv na zdraví psa.
 • Granule obsahují výhradně syrové a pomalu sušené maso původem z kontrolovaných, volných chovů převážně v Itálii, Německo, Holandsku i Česku. Granule nikdy neobsahují masokostní moučky, vedlejší produkty živočišného původu, chemické konzervanty, plnidla apod.
 • Proteiny z pravého masa a aminokyseliny jsou základní stavební látkou pro každého psa.
 • Tuky a oleje poskytují krom vitamínů rozpustných v tucích a esenciálních mastných kyselin také energii pro aktivní život psa i správný „apetit“.
 • Jako jediní výrobci na trhu umíme uchovat tuky v originální podobě přímo v mase, a to díky speciálně vyvinutému postupu sušení a výroby do 39°C. Nikdy v Yoggies nepřidáváme žádné umělé ani „rafinované“ tuky.
 • Sacharidy a vláknina jako např. rýžové, nebo bramborové vločky (žádné obilí) regulují přísun energie, zlepšují peristaltiku i celkovou funkci střev, podporují trávení a při něm dodávají tělu také potřebnou energii.
 • Bylinky, semínka i různé druhy kořínků a směsi rostlinných výtažků poskytují fytoživiny pro správnou funkci očí, nervů, jater, srdce a imunitního systému.
 • Mletá křemelina funguje v zažívacím traktu psa jako „kartáč“. Mechanicky čistí střevní stěnu a pomáhá odstraňovat drobné parazity.
 • Sušená rašelina obsahuje velké množství minerálních látek a podporuje imunitní systém, tvorbu krve, správnou funkci jater, reguluje peristaltiku i činnost střev.
 • Výtažek z masa mušlí i další doplňky podporují rozvoj kostí, kloubů, šlach a vazů. U psů jsou zdravým doplňkem pro obnovu sinoviální (mezikloubní) tekutiny.
 • Laktobacily, probiotika i prebiotický efekt hrají pro zdraví psa vysoce důležitou roli. Složení speciálních kultur laktobacilů blízké těm, které mají naši čtyřnozí přátelé ve střevech podporuje zdravou střevní mikroflóru i celkové zdraví psa.

„Vychytaný“ výrobní proces granulí Yoggies

Díky vývoji a tomu, že jsme vyvíjeli krmiva vlastně pro naše vlastní psy se nespoléháme na běžné suroviny jako jsou obilí, sója a chemie, ale pravé maso, ovoce, zelenina a přírodní produkty jako např.výtažek z mušlí, nebo křemelina jsou jedinými produkty, které do našich granulí patří.

A pak je to namísto lepidel, dochucovadel a chemie pouze fyzika a proces lisování za studena s ohledem na teplotu do 39°C v celém procesu. Díky tomuto výrobnímu procesu jsou zachovány přírodní proteiny, tuky, vitamíny, minerály, probiotika i prebiotika. Do krmiv Yoggies nebude nikdy přidána žádná chemie, konzervanty ani dochucovadla a náhražky surovin (jako např. soja). Kvalita granulí i vstupních surovin je pravidelně testována v nezávislých laboratořích v ČR i zahraničí proto, aby splňovaly požadavky na vysoký standard krmiv značky Yoggies. Metoda lisování za studena zaručuje oproti např. extrudaci uchování přirozených živin z použitých surovin.

Celkově jsou granule Yoggies novým trendem pro zdravé a kvalitní krmení psů.

 Yoggies s.r.o. byla první firmou v ČR, která vyvíjet a uvádět na trh výhradně zdravá krmiva bez chemie pro psy. Protože milujeme psy, jsme rádi, že už i konkurence nás začíná napodobovat a snaží se na trh uvádět podobná krmiva jako Yoggies (i když nás někteří konkurenti nemají z důvodu zvyšování jejich nákladů rádi 🙂

A co ostatní krmiva a jejich výroba?

Není našim zvykem, abychom hodnotili kvality jakýchkoliv krmiv na trhu, či jejich výrobu. Proto jen pár veřejně známých faktů, které tvoří základ ní rozdíly mezi Yoggies a jinými druhy krmiv.

Extrudované granule

 • Hlavními surovinami mohou být masové, nebo ještě stále masokostní moučky, nedostatek masa „dohnaný“ plnidly jako jsou obilí, sójový protein, nebo různé druhy masových směsí nazývaných „vedlejší produkty živočišného původu.
 • Výrobní proces se nikdy neobejde bez použití tlaku a tepla. Mnohdy až ke 180°C což z pochopitelných důvodů zničí, nebo poškodí velkou část důležitých přirozených živin pocházejících třeba i z kvalitních surovin. 
 • Pokud dojde k poškození vstupních výživových hodnot a třeba i základních vůní a chutí premixů, pak tyto z logiky věci, musí být do „skoro“ hotového krmiva nějak dodávány. Sami si však domyslete jak a díky čemu..
 • No a konečně finále – balení. Většinou jsou tato krmiva balena do plastových pytlů, nebo takových, které navenek vypadají jako „eko“, ale jsou vyrobeny z plastu. Tyto plasty nutně obsahují ftaláty (měkčidla plastů). Je vědecky prokázáno, že ftaláty mohou být po styku s tuky přenášeny do krmiva. Výsledek si domyslete.

…a „konkurenční lisované“ granule?

 • opět pouze fakta… Jedním z nich je, že úspěch granulí Yoggies® nastartoval mnoho lidí k přemýšlení, jak vydělat peníze na našich mazlíčcích díky úspěchu Yoggies a granulí lisovaných za studena.
 • jenže v Evropě je pouze jeden výrobní závod, který dokáže vyrábět a specializuje se výhradně na výrobu granulí lisovaných za studena při teplotách do 40°C. A tím je podnik pana Olbertse v německém Langenhahnu. A jak správně tušíte, tam se vyrábí výhradně granule značky Yoggies® s probiotiky a také granule Markus Mühle. Žádné další!
 • A tak si lidé, co se chtěli svézt na tomto úspěchu vymysleli o jiných granulích „pohádky“ o tom, jak prodávají granule lisované za studena, nebo dokonce „začerstva“ (toto asi proto, aby se odlišili)…
 • Háček je ale nejen ve výrobě, kdy nejsou schopni dodržet teplotu výroby ani do 40°C, ale také v použitých surovinách. Pokud budete pečlivým čtenářem obalů, tak na jejich obalech najdete výrobní číslo závodu a dopátráte se stránek výrobců. Tam pochopíte, že oni pro naši milou konkurenci vyrábí „maximálně granule lisované“ a to ještě na extrudérech a ze surovin používaných na výrobu jimi běžně vyráběných extrudovaných krmiv….!
 • ..no a na závěr lze jen říci, že papír a internet snese vše… bohužel důvěra zákazníků je někdy krátkozraká a tak tyto firmy vydělávají na třech faktech najednou. Prvním je kopírování úspěchu jiných, druhým je důvěra zákazníků a láska k jejich psům, a tím třetím, což z našeho „Yoggies®“ pohledu je zcela nepřijatelné – díky vidině rychlého zbohatnutí vydělávají na zdraví našich psů – nejlepších přátel člověka!

(dodatek autora článku: omlouvám se, pokud jsem se „rozohnil“, ale vidina zisku na úkor kvality, důvěry a zdraví je pro mne naprosto nepřijatelná. Bohužel „skoro“ neexistuje síla, krom důvěry zákazníků, která by tyto nekalé praktiky zastavila)   

Zpět k Yoggies. Jako potrava v přírodě jsou vhodné jak pro štěňata, dospělé i starší psy… tzv. „All Life Stages“

Většina výrobců průmyslových krmiv uvádí na trh různá krmiva pro různá plemena, velikosti psů i věkové kategorie. My v Yoggies věříme přírodě a fyzice, ne chemii. Proto jsou naše krmiva All Life Stages, tj. pro všechny věkové kategorie a plemena psů, tedy stejně jako kořist psa v přírodě. Stačí si jen vybrat. Například pro štěňata, ale i dospělé aktivní psy můžete vybrat granule lisované za studena Yoggies Active  s vysokým obsahem živočišných proteinů i tuků. Pro psy s dietou, nadváhou nebo méně aktivní psy lze zvolit jehněčí s bílou rybou s nižším obsahem dobře stravitelných tuků. 

Co znamená obsah masa 87% v granulích Yoggies?

Při výběru krmiva by jste neměli zapomínat, že Váš pes je od přírody masožravec. Proto nám byl vzorem vyvážený B.A.R.F., tedy syrová potrava. Je to jednoduchá, když si představíte misku plnou vyváženého syrového B.A.R.F.u. Pro cca 30 kg psa tak potřebujete ca 1 kg vyváženého, syrového krmiva, kde je ca 87 % nevysušeného syrového masa a cca 13 % ovoce, zeleniny, dobře stravitelných uhlohydrátů, doplňků pro klouby apod.

A my jsem dokázali tento vyvážený B.A.R.F. při nízkých teplotách vysušit a odstranit pouze vodu tak, aby živiny zůstaly zachovány ve své původní a přírodní formě. Tím jsou pro psa skvěle stravitelné a nezatěžují jeho trávicí systém tolik, jako chemie, nebo trávení „pečené“ potravy! Obávat se nemusíte ani různých parazitů apod. Tento proces a postupné sušení totiž je mnohem lepší a nepřežijí ani spóry plísní ani parazité, což se testuje laboratorně jak na surovinách, tak hotových produktech.

Jde to i bez chemie, obilí, sóji a lepku!

To jsme si řekli, když jsme sestavovali receptury pro výrobu granulí. Především sója je pro psy extrémně nebezpečná, protože pes neumí rostlinné bílkoviny ze sóji strávit a ty pak mohou fatálně poškodit vašim psům štítnou žlázu a od toho i další orgány a celé zdraví! Granule lisované za studena pomáhají čistit střevní stěnu od usazenin.

Věděli jste, že se ve střevech psa se mohou usazovat zbytky potravy, které zahnívají a mohou být ve stáří potenciálním zdrojem nádorových onemocnění, množení parazitů apod.?

Prebiotický efekt díky mletí „nahrubo“ i dalším složkám potravy pomáhá čistit střevní stěnu od usazenin a je také živnou půdou pro některé „zdravé“ bakterie střevní mikroflóry, které se živí mj. prebiotiky.

Granule Yoggies v žaludku psa nebobtnají 

Strávení granulí lisovaných za studena je pro psa snazší, než trávení extrudovaných granulí. Malý pokus si ostatně můžete udělat sami a do sklenky s vodou vhodit jednu granuli extrudovanou a jednu za studena lisovanou. Díky rozpuštění granule Yoggies jsou živiny dříve z žaludku posouvány do střev, lépe tráveny a pes je lépe vyživován. U velkých plemen se tak předchází i tzv. torzi žaludku.

Granule lisované za studena Yoggies mohou být bez problémů zdravou alternativou k B.A.R.F. Proto je začali chovatelé přezdívat „Sušený B.A.R.F.“

Metoda krmení B.A.R.F. je mezi chovateli stále oblíbenější. I my věříme, že B.A.R.F. je pro psa stále to nejlepší krmivo. 

Pokud chcete přejít na granule lisované za studena Yoggies …

… připravili jsme pro vás několik rad a tipů v naší kalkulačce krmných dávek, nebo se na nás můžete obrátit o radu v naší poradně Yoggies.

Nezapomínejte že s Yoggies Zdraví začíná v misce®

Závěrem – Proč věřit právě krmivům Yoggies?

Je mnoho důvodů a s dobou, kterou jsme na trhu i úsilí, které věnujeme zdraví našich psů důvody stále narůstají. A zde jen pár ze všech.

 • Jsme česká firma, jejíž vznik nebyl v plánu. Ale po tom, co se nám otrávilo štěně Roxy, vymyslel jsem pro něj nejdříve jogurt pro psy a až pak granule lisované za studena bez chemie. Více viz. Náš příběh
 • Všechny receptury granulí lisovaných za studena jsou vyvinuty jako syrová potrava pro psy a pak postupně a pomalu sušeny a lisovány za teplot do 38°C aby zůstaly zachovány přírodní živiny původních surovin.
 • Neustále vyvíjíme a uvádíme na trh produkty produkty, které jsou maximálně zdravé, pro psy chutné, bez chemie, konzervantů, obilí i sóji a psům pomáhají posílit jejich zdraví a imunitu.
 • Maximum našich produktů obsahuje různé směsi námi vyvíjených probiotik s jediným cílem – mít zdravé psy bez alergií, průjmů, zánětů i rakovin. PROTOŽE ONI SI TO ZA SVOU LÁSKU ZASLOUŽÍ!
 • Každý měsíc obsloužíme tisíce klientů a každý měsíc nám také chodí desítky děkovných vzkazů s tím, že jsme pomohli pejskovi, nebo kočičce posílit, nebo navrátit zdraví. Mnoho z nich je velmi dojemných. Více viz. Ohlasy zákazníků
 • Je ještě mnoho důvodů proč věřit krmivům Yoggies®. Na ty můžete přijít i Vy a Vaši miláčci..