Pokud patříte mezi ty chovatele, kteří chtějí mít zdravého a spokojeného psa… 

… dočtete se nejen co jsou, ale i jaké výhody pro psy mají granule lisované za studena, ale i o tom jaký je rozdíl v krmivech a jaká potrava je pro psa tou nejlepší.

Pro mnoho z nás jsou psi nejvěrnějšími přáteli vůbec. Pokud jste četli náš příběh, jistě pochopíte, proč pro psy vymýšlíme a vyrábíme krmiva, kde nemá místo žádná chemie, zchutňovadla, chemie, obilí, sója ani masokostní moučka.

Už při vývoji nám byla příroda vzorem

Když jsme pro naše štěně po otravě vymýšleli, čím ho krmit, bylo jasné, že najít na trhu kvalitní granule vyrobené ze skutečného masa nebude jednoduché. Udělal jsem si v té době (r.2014) studii, kdy jsem prošel a přečetl složení více jak 250 druhů granulí a jen 3 (tři) z nich měly na prvním místě ve “Složení” živočišné proteiny – ale pozor – napsané jako např.kuřecí moučka, nebo kuřecí proteiny, nebo maso a vedlejší produkty živočišného původu…

Proto jsem se začal zajímat o vývoj receptur založených na BARF   

BARF (bone and raw food – kosti a syrová potrava) jsou pro psa a jeho genetickou výbavu z přírody stále tím nejlepším krmivem. Proto už naše první receptury (i ty dnešní) byly sestavovány jako vyvážený BARF, kde je příroda a kořist vzorem. Pro majitele psa to znamená fakt, že dává psovi vyváženou a vysoce kvalitní potravu vyrobenou z pravého masa, ovoce i zeleniny bez jakékoliv chemie, konzervantů a náhražek masa. Pochopitelně jsou granule Yoggies mírně dražší než srovnatelná prémiová krmiva. Ale jejich pozitivní dopad na zdraví psa mnohonásobně předčí mírně vyšší cenu!  

V čem je hlavní rozdíl mezi granulemi lisovanými za studena Yoggies a ostatními průmyslovými krmivy?  

První rozdíl je již v samotném výrobním procesu. Běžné značky granulí jsou dnes pro svou rychlou a nenáročnou průmyslovou výrobu vyráběny formou extrudace (výroba pod vysokým tlakem a teplotou až 200°C) kdy do extrudéru nasypete jednotlivé složky a ten za vysoké teploty a tlaku sype jednu granulku za druhou. Při tomto procesu je ale bohužel zničena velká většina živin, které je třeba do granulí opět vrátit. To už ale obstará chemie!

Granule lisované za studena Yoggies se vyrábějí jinak. Lisování za studena ze syrových surovin je výrobním procesem šetrným ke krmivu, základním přírodním výživovým hodnotám, a koneckonců i zažívacímu traktu a zdraví psa. Granule lisované za studena neprochází žádným tepelným zpracováním krom pomalého sušení surovin do 38°C, nejsou chemicky konzervovány, dochucovány a v žaludku psa nebobtnají.

Fakta o Yoggies granulích lisovaných za studena

 • Potrava v přírodě a vyvážený BARF je vzorem všech receptur granulí Yoggies
 • Pečlivý výběr surovin (mnohé v potravinářské kvalitě) je předpokladem pro špičkovou kvalitu finálních granulí a jejich pozitivní vliv na zdraví každého psa 
 • Granule obsahují výhradně syrové a pomalu sušené maso (žádná masokostní moučka, vedlejší produkty živočišného původu apod.)
 • Proteiny z pravého masa jsou základní stavební látkou pro každého psa
 • Tuky a oleje poskytují krom vitamínů rozpustných v tucích a esenciálních mastných kyselin také energii pro aktivní život psa a správný „apetit“. Nejdůležitější tuky pro psy jsou tuky živočišného původu kterých je v granulích Yoggies dostatek (žádné umělé tuky nejsou přidávány) 
 • Sacharidy a vláknina jako např. rýžové, nebo bramborové vločky (žádné obilí) regulují přísun energie, zlepšují peristaltiku i celkovou funkci střev, podporují trávení a při něm dodávají tělu také potřebnou energii
 • Bylinky, semínka i různé druhy kořínků a směsi rostlinných výtažků poskytují fytoživiny pro správnou funkci očí, nervů, jater, srdce a imunitního systému
 • Mletá křemelina a sušená zažívací rašelina fungují v zažívacím traktu psa jako “kartáč”, který mechanicky čistí střevní stěnu a pomáhá odstraňovat drobné parazity. Sušená rašelina obsahuje velké množství minerálních látek a podporuje imunitní systém, tvorbu krve, správnou funkci jater, regulující peristaltiku a činnost střev.
 • Výtažek z masa mušlí i další doplňky podporuje rozvoj kostí, kloubů, šlach a vazů. U dospělých a starších psů jsou pak zdravým doplňkem pro obnovu sinoviální (mezikloubní) tekutiny a celkovou podporu elasticity a správné funkce pohybového aparátu
 • Laktobacily, probiotika i prebiotický efekt hrají pro zdraví psa důležitou roli. Proto jsme vyvinuli složení speciálních kultur laktobacilů blízké těm, které mají naši čtyřnozí přátelé ve střevech. Ty podporují zdravou střevní mikroflóru i celkové zdraví psa.
 • Díky výrobnímu procesu jsou zachovány přírodní proteiny, tuky, vitamíny, minerály, probiotika i prebiotika…
 • Do krmiv Yoggies nebude nikdy přidána žádná chemie, konzervanty ani dochucovadla a náhražky surovin (jako např.soja)
 • Kvalita granulí i vstupních surovin je pravidelně testována v nezávislých laboratořích v ČR i zahraničí proto, aby splňovaly požadavky na vysoký standard krmiv značky Yoggies.
 • Metoda lisování za studena zaručuje oproti např.extrudaci uchování přirozených živin z použitých surovin

Celkově jsou granule Yoggies novým trendem pro zdravé a kvalitní krmení psů

 Yoggies s.r.o. byla první firmou v ČR, která vyvíjet a uvádět na trh výhradně zdravá krmiva bez chemie pro psy. Protože milujeme psy, jsme rádi, že už i konkurence nás začíná napodobovat a snaží se na trh uvádět podobná krmiva jako Yoggies (i když nás někteří konkurenti nemají z důvodu zvyšování jejich nákladů rádi 🙂

Krmiva pro štěňata, dospělé i starší psy – ale jen All Life Stages

Většina výrobců průmyslových krmiv uvádí na trh různá krmiva pro různá plemena a věkové kategiorie. My v Yoggies věříme přírodě. Proto jsou naše krmiva All Life Stages – pro všechny věkové kategorie a plemena psů stejně jako kořist psa v přírodě. Stačí si jen vybrat. Například pro štěňata, ale i dospělé aktivní psy můžete vybrat granule lisované za studena Yoggies Active  s vysokým obsahem živočišných proteinů i tuků. Pro psy s dietou, nadváhou nebo méně aktivní psy lze zvolit jehněčí s bílou rybou s nižším obsahem dobře stravitelných tuků. 

Co znamená, že obsah masa v granulích je 87%

Při výběru krmiva by jste neměli zapomínat, že Váš pes je od přírody masožravec. Proto nám byl vzorem vyvážený BARF. Představte si misku plnou vyváženého syrového BARFu. Pro ca 30kg psa tak potřebujete ca 1kg vyváženého krmiva, kde je ca 87% nevysušeného syrového masa a ca 13% ovoce, zeleniny, dobře stravitelných uhlohydrátů, doplňků pro klouby apod.

A my jsem dokázali tento vyvážený BARF při nízkých teplotách vysušit a odstranit pouze vodu tak, aby živiny zůstaly zachovány ve své původní a přírodní formě. Tím jsou pro psa skvěle stravitelné a nezatěžují jeho trávicí systém tolik, jako chemie, nebo trávení “pečené” potravy!

Jde to i bez chemie, obilí, sóji a lepku!

To jsme si řekli, když jsme sestavovali receptury pro výrobu granulí. Především sója je pro psy extrémně nebezpečná, protože pes neumí rostlinné bílkoviny ze sóji strávit a ty pak mohou fatálně poškodit vašim psům štítnou žlázu a od toho i další orgány a celé zdraví! Granule lisované za studena pomáhají čistit střevní stěnu od usazenin.

Věděli jste, že se ve střevech psa se mohou usazovat zbytky potravy, které zahnívají a mohou být ve stáří potenciálním zdrojem nádorových onemocnění, množení parazitů apod.?

Prebiotický efekt díky mletí “nahrubo” i dalším složkám potravy pomáhá čistit střevní stěnu od usazenin a je také živnou půdou pro některé “zdravé” bakterie střevní mikroflóry, které se živí mj.prebiotiky.

Granule Yoggies v žaludku psa nebobtnají 

Strávení granulí lisovaných za studena je pro psa snazší, než trávení extrudovaných granulí. Malý pokus si ostatně můžete udělat sami a do sklenky s vodou vhodit jednu granuli extrudovanou a jednu za studena lisovanou. Díky rozpuštění granule Yoggies jsou živiny dříve z žaludku posouvány do střev. lépe tráveny a pes je lépe vyživován. U velkých plemen se tak potlačuje i tzv. torze žaludku.

Mohou být zdravou alternativou k BARF. Proto je začali chovatelé přezdívat “Sušený BARF”

Metoda krmení BARF je mezi chovateli stále oblíbenější. I my věříme, že BARF je pro psa stále to nejlepší krmivo. Je však náročné na vyvážení všech surovin, čas a někdy i finance.

Pokud chcete přejít na granule lisované za studena Yoggies..

..připravili jsme pro vás několik rad a tipů v naší kalkulačce krmných dávek, nebo se na nás můžete obrátit o radu v naší nové poradně Yoggies…