Je venku počasí, že by psa nevyhnal, jste nemocní, nebo zkrátka z nějakého důvodu potřebujete zabavit psa doma, aby se nenudil? Možností je naštěstí celá řada a uvidíte, že vašeho pejska nadchnou a na dlouhou dobu zaměstnají i úplně jednoduché hry, zejména jsou-li součástí chutné pamlsky.

Obsah článku

Tipy, jak zabavit psa doma snadno a levně

To úplně nejjednodušší, čím se oba dva se psem můžete doma společně zabavit, je učení nových triků a pilování těch, co už hafan umí. Nesmí samozřejmě chybět zásoba pamlsků, s těmi to jde nejlíp. Trénovat stačí vždy chvilinku, pár minut několikrát denně pejska bude bavit víc, než půl hodiny v kuse. Společný trénink má ještě jednu výhodu, a tou je posílení skvělého vztahu s vaším psím parťákem.

A co taková schovávaná na vícero způsobů? Schovávat se můžete vy sami, nebo mu můžete schovat jeho oblíbenou hračku či pamlsek. Při této hře si navíc krásně procvičíte cvik odložení, když pes čeká, než bude moci vyrazit hledat. Při vymýšlení úkrytů buďte kreativní a uvidíte, jak bude pejska bavit objevovat nové a nové skrýše. 

Hračka pro velké psy zobrazená na bílém pozadí

Hry pro psy na doma, které zvládne každý

Není žádným tajemstvím, že hry, které psy baví často nejvíc, jsou o hledání ukrytých dobrot. Další skvělou možností, jak zabavit psa, jsou proto jednoduché čmuchací hry, při kterých využijete předměty, které máte běžně doma k dispozici. Například ručník. Můžete na něj rozmístit pamlsky a srolovat jej, takže hafan jej čumákem postupně rozroluje. Zpočátku, než pes pochopí, co má dělat, nechte ručník srolovaný jen zčásti.

Druhým tipem, který určitě stojí za to vyzkoušet,  je čmuchací krabice. Naplnit ji můžete například nastřádanými ruličkami od toaletního papíru nebo zmuchlanými papírovými sáčky, ale fantazii se meze nekladou. Vybírejte vždy bezpečné předměty bez ostrých hran. Dovnitř pak rozházejte opět pár pamlsků a zábava může začít.

Poslední zcela jednoduchou hrou je psí varianta „skořápek“, kdy schováváte pamlsek pod jeden z kelímků.

Zabavit psa můžete i pomocí kupovaných hlavolamů

Psích hlavolamů se dnes dá koupit nepřeberné množství, a to z různých materiálů, například z plastu či dřeva. Často však narazíte na vyšší pořizovací cenu. Vyplatí se je pořídit?

Výhodou může být jejich nápaditost, nevýhodou je často ale jejich komplikovanost. Řešení psích hlavolamů by totiž nemělo být o tom, že si pes bude muset hodně lámat svoji chlupatou hlavu, až z toho bude frustrovaný. Při hraní hlavolamů je naopak cílem zrelaxovaný a spokojený chlupáč. Ideální jsou proto takové hlavolamy, kde lze uzpůsobit obtížnost na míru konkrétnímu pejskovi. Oblíbené jsou také jednoduché čmuchací koberečky z flísu. Ty můžete buď koupit, nebo si je sami vyrobit, jestliže rádi tvoříte.

Jak zabavit psa, když je sám doma

Pokud hledáte, čím zabavit psa ve chvílích, kdy jej musíte nechat samotného, zkuste některou z mnoha plnitelných hraček na trhu. Oblíbené jsou také lízací podložky pro psy. Jako náplň můžete použít Yoggies konzervy, omáčky i tolik oblíbený psí jogurt. Chcete-li svého pejska zabavit žvýkacím pamlskem, určitě mu nedávejte výrobky z tzv. buvolí kůže. Ty obsahují nebezpečné chemikálie a navíc mohou psu uvíznout v krku nebo způsobit ošklivé zažívací problémy. Zdravou a bezpečnou alternativou může být Yoggies Fit kostička lisovaná sa studena.