Je spousta nemocných psů, kteří by vůbec nemocní být nemuseli. A je dost nemocí, které mohou pocházet ze špatné volby krmiva. Někdy je přitom docela snadné přijmout taková opatření, díky kterým můžete u svých psů předejít mnoha problémům a závažným chorobám.

Tedy jak vybrat nejzdravější krmivo pro psa? Na úvod si musíme zdůraznit, že pes je od přírody masožravec, takže maso má tvořit základ jeho vyvážené potravy. Chcete svého psa krmit opravdu zdravě, vyvarovat se alergiím, problémům se srstí, kůží, zažívacím potížím, průjmům i závažnějším potížím…?

Kdo z vás to už zažil, tak pochopí hned – není nic horšího, než když vidíte svého psího přítele nemocného, trpícího, a nedokážete mu pomoci. Což teprve, když jde o závažnou nemoc vyžadující náročnou, stresující (a pochopitelně i drahou) léčbu. Člověk by v tu chvíli dal cokoliv, aby se jeho životní kámoš uzdravil, a mohli spolu blbnout jako dřív. Ale už je třeba příliš pozdě… Ten pocit bezmoci je prostě šílený!

Přitom je to docela snadné. Přirozenou prevencí proti různým zdravotním problémům je zdravá a vyvážená potrava, jejímž základem je skutečné a kvalitní maso a nechybí v ní přírodní vitamíny, kloubní výživa, vláknina pro správnou funkci střev, prebiotika a probiotika. To vše má být součástí nejkvalitnějších krmiv. A právě u zdravých krmiv bez chemie pak platí známé heslo, že zdraví začíná v misce®. Díky tomu můžete svému psovi prodloužit život a mít spoustu krásných společných chvil.

 Yoggies je stále jedinou firmou v ČR, která vyrábí krmiva, pamlsky, konzervy i doplňky pro psy a kočky ZCELA BEZ CHEMIE

Naštěstí dnes existuje hned několik druhů krmiv, která jsou vyráběna velmi šetrným způsobem, díky čemuž jsou v nich zachovány přírodní vitamíny, tuky i živočišné proteiny v původní nezměněné podobě. Tak jsou vyráběny i granule lisované za studena Yoggies.

Ale pěkně od začátku. Jaká je nejzdravější potrava pro psa?

Nejzdravější a nejpřirozenější potravou, kterou pes odjakživa žere, je syrové maso. V dnešním chovatelském pojetí se jedná o tzv. B.A.R.F. Tato zkratka má několik možných překladů, ale nejčastěji se překládá jako „kosti a syrová potrava“.Olizující se border kolie

Je to vyvážené, syrové krmení obsahující pro psa nepostradatelné živočišné proteiny a jako bonus vitamíny, vlákninu i uhlohydráty. Pro některé majitele ale může být příprava takového krmiva časově nebo i finančně příliš náročná, někdo zas nesnese pohled na syrové maso, natož ho ještě nějak dál zpracovávat…

Stále více pejskařů se proto obrací k moderní a zdravé formě krmení, kterým jsou za studena lisované granule. Těm, které byly na trhu jako první a dosud i nejkvalitnější (české granule Yoggies) se přímo přezdívá sušený B.A.R.F. (více v článku: Proč se říká granulím Yoggies „Sušený B.A.R.F.)

Proč Yoggies granule lisované za studena získaly přezdívku „Sušený B.A.R.F.“

Na začátku byl příběh labradora Roxyho, který na procházce slupnul, co neměl, a otrávil se. Následoval náročný proces jeho uzdravení, který jako zázrakem naštěstí dopadl dobře. A pak už byl jen krůček k tomu, že ho majitelé chtěli prostě krmit zdravě…

Granule lisované za studena od firmy Yoggies proto mají svůj původ právě v nejzdravějším krmivu pro psa, protože všechny receptury vycházejí z B.A.R.Fu a jeho postupném a pomalém sušení (při nízkých teplotách do 40°C!). Díky tomu jsou v granulích zachovány přírodní živočišné proteiny, tuky i vitamíny. Granule zásadně neobsahují žádnou chemii, obilí, sóju ani konzervanty! (více v článku: V čem jsou krmiva Yoggies jiná a proč s nimi krmit)

 Tip: Díky lisování za studena i obsahu přírodních živin v krmivu vracejí psům granule Yoggies kvalitu potravy z přírody

Firmě Yoggies se dokonce povedlo vyvinout takové granule, které nejen že čistí a udržují zdravý trávicí systém, ale obsahují i probiotika a prebiotika, která posilují tolik důležitý imunitní systém vašeho psa.

Jak už tušíte, zdravý imunitní systém vašeho nejlepšího čtyřnohého přítele může být zodpovědný za to, že váš pes bude zdravější, nebude trpět alergiemi, průjmy, plynatostí, nebo ještě závažnějšími chorobami.

Chcete-li krmit svého miláčka zdravě, stejně jako stále více chovatelů a majitelů psů v ČR i zahraničí, pak máte možnost tak činit právě s českými krmivy Yoggies, která lze koupit přímo na eshopu.

Tip na závěr – pozor na falešné „zdravé granule“!

Díky stále větší oblibě granulí lisovaných za studena se bohužel na trhu vyskytlo i mnoho „napodobenin“, které už tolik zdraví psů neprospívají, ale dokonce jim mohou spíš uškodit(!).  Například ty skutečně pravé granule lisované za studena by měly být baleny zásadně v papírových pytlích, aby váš pejsek cítil jejich přírodní vůni a nedostával do sebe chemii (např.ftaláty) z plastů, nebo konzervanty z krmiva, které není vyrobeno za nízké teploty do 40°C a musí být tedy konzervováno.

 Důležitý tip: V zájmu zdraví svého psa si prosím dávejte pozor na granule, které se sice rádoby pyšní názvem na obalu „lisované za studena“, ale jsou např. baleny v plastových pytlích.

Říkáte si – vždyť je to snad jedno, v čem to koupím? Nebo vám výrobce dokonce mazaně tvrdí, že tím „šetří vaši kapsu“, protože je takový obal levnější. Pravda, obal je levnější, ale o to je zdraví vašeho psa nebezpečnější! Aby se mohly tyto „pseudo lisované granule“ zabalit do (levného) plastového pytle, musejí obsahovat nejrůznější konzervanty a chemii, jinak by v tom neprodyšném umělém pytli mohly začít plesnivět…

Zpozorněte i nad složením nepravých „za studena lisovaných granulí“ kde není ve složení na prvním místě maso, nebo mají nápadně nízkou cenu. Každý rozumný člověk ví, že si za cenu vraku nekoupí luxusní vůz. Za stovku také nepořídíte poslední model mobilu. A u granulí je to stejné – za pár korun prostě nejde pořídit skutečně kvalitní krmení. Dali byste si třeba s chutí k obědu řízek za 10 korun a věřili byste, že obsahuje to nejlepší a nejkvalitnější maso? Těžko, viďte… a ke krmení svého čtyřnohého kámoše byste měli přistupovat úplně stejně.

Pokud milujete svého psa, nezapomínejte, že Zdraví začíná v misce®