Chcete se vyvarovat zdravotním problémům, nebo jen hledáte zdravé krmivo pro svého psa?

Někdy je ke zdraví jednodušší cesta, než si mnozí chovatelé myslí. Jak vybrat kvalitní krmivo a mít zdravého psa vychází z filozofie, kdy je nejlepším krmivem pro psa vyvážený BARF. Z něj jsou vytvořeny i všechny receptury Yoggies, které obsahují až 87 % syrového masa, žádnou chemii ani obilí. Pro psa i jeho chovatele je důležitá i podpora kloubů, silný imunitní systém i zdravé trávení.

Jak tedy vybrat zdravé a kvalitní krmivo pro štěně, dospělého, staršího nebo nemocného psa?

Jak vybrat krmivo podle plemene

Když máte doma štěně, nebo dospělého aktivního psa malého plemene, jsou minigranule Yoggies vhodným krmivem s 85 % syrového masa před pomalým sušením. Yoggies Active s kachnou a zvěřinou obsahují výhradně přírodní proteiny a tuky z masa i za studena lisované rybí oleje s Omega 3 a 6 pro zdravý vývoj psa i jeho kůži a srst. Důležitá je i přírodní podpora kloubů díky výtažku z masa mušle.

V Yoggies nezapomínáme ani na jedinečnou podporu zdraví. To je podporováno díky jedinečné směsi probiotik.Granule a minigranule Yoggies

Granule běžné velikosti se zas hodí pro dospělé psy středních a velkých plemen nebo štěňata velkých a obřích plemen. To proto, aby se štěňata už od mládí učila potravu kousat a nehltat.

 Nezapomínejte, že všechny granule Yoggies mají vyvážený obsah přírodních bílkovin i tuků z masa. Všechny receptury mají svůj základ ve vyváženém BARFu a obsahují důležité doplňky potravy jako za studena lisovaný rybí olej s Omega 3 a Omega 6 nenasycenými kyselinami, výtažek z masa mušle pro podporu pohybového aparátu i prebiotika a probiotika pro podporu imunity i trávicího systému psa.

Hraje roli věk psa při výběru granulí?

Jiné potřeby na potravu mají březí feny, feny v laktaci, štěňata, psi s nadváhou, tažní psi a dospělí, nebo starší psi ve městech. Tomu je třeba v průběhu života přizpůsobovat výběr krmiva.

Jak vybírat krmivo podle aktivity psa?

Pro psy s vyšším výkonem a tedy i vyšším nárokem na příjem kvalitní energie pro cvičení, nebo psí sporty se hodí granule Yoggies Active s kachnou a jelenem s 28,6 % proteinů a 12 % tuků z masa. Pokud váš pes nemá vysokou zátěž, není třeba mu vybrat hned krmivo pro aktivní psy. Raději vyberte recepturu s kuřecím a hovězím masem, nebo jehněčí s bílou rybou, která je vhodná také pro pejsky s nadváhou nebo s určitými dietologickými požadavky.

Jak vybrat krmivo podle zdravotního stavu psa?

Pokud psi trpí plynatostí, průjmy, páchne jim z tlamy, nebo se drbou a mají nekvalitní srst, může se jednat o potravní alergie, nebo „jen“ o nedostatek/přebytek určitých živin ve stávajícím krmivu. Pak je dobré odhalit příčinu potíží, a podle toho zvolit správné krmivo.

 Tip: Stále více psů i jejich chovatelů objevuje kouzlo i kvalitu „All Life Stages“ (pro všechny věkové kategorie psů) receptur Yoggies. Podívejte se, jak jsou krmiva Yoggies hodnocena nezávislými zdroji.

Rady pro úspěšný nákup kvalitního krmiva pro psa?

  1. Při výběru krmiva nezapomínejte hlavně na čich psa, Ten je až 100.000x lepší než ten váš. Díky tomu pes nepotřebuje v krmivu žádnáJak vybírat vhodnou potravu pro psa - buldog s přeplněnou miskou lákadla, ani chemii. Stačí mu jen přirozená vůně skutečného masa.
  2. Důležité je, aby v krmivu převažovaly živočišné bílkoviny jasného původu nad rostlinnými bílkovinami (vyhýbejte se sóje).
  3. Na prvním místě ve „Složení“ by mělo být uvedeno skutečné maso jasného původu. Vyhýbejte se masokostní moučce nebo vedlejší produkty živočišného původu.
  4. Při výběru granulí dbejte na jejich původ a s tím spojený původ surovin. Psi s alergií nebo citliví psi budou lépe snášet lehčeji stravitelné granule.
  5. Tuky v krmivech by měly mít přesně specifikovaný původ ideálně z masa. Mnohdy se namísto kuřecí tuky, rybí tuky uvádí jen „tuk“ nebo „živočišný tuk“. To je zavádějící. V krmivech Yoggies využíváme metody lisování za studena, kdy je při vysokém tlaku vytlačen přírodní tuk přímo z kvalitního masa. Pro zdraví psů používáme také za studena lisovaný rybí olej jako zdroj Omega 3 a Omega 6, EPA a DHA nenasyceným mastných kyselin.
  6. Ve složení granulí sledujte zdroje sacharidů. Lepší jsou lehce stravitelné rýžové i bramborové vločky místo obilí. Kvalitní sacharidy se pak při trávení ve střevech psa mění v cukry a následně jsou zdrojem energie.
  7. Moderní krmiva, jako jsou i granule Yoggies, obsahují vitamíny a vlákninu výhradně z ovoce a zeleniny. Vitamíny jsou důležité pro celkové zdraví psa, vláknina zase prospívá trávení i jako prebiotická výživa pro buňky v trávicím systému psa. Proto jsou krmiva Yoggies takové Zdraví v misce®

Poradna Yoggies

Jakou roli v krmivech hrají sacharidy a obilí?

Uhlohydráty jsou pro psy v jejich potravě velmi důležité. V granulích Yoggies používáme vločky z loupané rýže, nebo bramborové vločky, ze kterých se při látkové přeměně v organismu psa stávají důležité sacharidy jako zdroj energie.

Každá taková „příloha“ má však svá pro a proti. To je důvod, proč se v Yoggies vyhýbáme pšenici a pracujeme s rýžovými i bramborovými vločkami, které jsou lépe a rychleji stravitelné než rýže samotná, nebo pšenice. Dalšími zdroji sacharidů v krmivech mohou být např. hnědá loupaná rýže, proso, čirok, cizrna, nebo hydrolizovaný hrášek.

Pokud vybíráte jakékoliv granule pro psy, měli byste mít na paměti, že ve „složení krmiva“ by na prvních místech neměly být obiloviny, ale maso. Preferujete-li krmivo bez obilovin, jistě budete potěšeni kvalitou i výsledkem při krmení Yoggies granulemi s jehněčím masem a bílou rybou.

 Tip: Jak správně vybrat a nakupovat granule pro psy a na co si dát pozor, se můžete dočíst v dalším článku: Jak správně vybrat granule pro psa?

Majitelé psů řeší často potíže s průjmy i různými druhy alergií. Co je to alergie psa ve skutečnosti?

Alergie psa a jak jim zabránit - jezevčík se olizujeHodně psů má dnes citlivé zažívání, a z toho se odvíjí i hlavní druhy alergií. Majitelé psů nejčastěji řeší alergii na kuřecí maso. Jenže pes může mít alergii na něco jiného než jen na kuřecí bílkovinu (pravá alergie na kuřecí). Ty se mohou vyskytovat jako alergie na konzervanty, nebo nekvalitní suroviny v krmivech, a na vině může být i poškozená střevní stěna. Skrz ní se do krve mohou dostávat větší, nebo nestravitelné prvky z potravy na které si organismus psa začne budovat obranu. Alergie pak mohou být už jen důsledkem. Proto pečlivě vybírejte krmivo tak, aby bylo co nejkvalitnější a podíl opravdového masa v něm byl co nejvyšší (nejméně 75 %). A nebojte se poradit s odborníky, když si nevíte rady.

 Tip: Špičková kvalita mas ze švýcarských a německých chovů je důvodem k tomu, že mnoho chovatelů o granulích Yoggies s kuřecím a hovězím masem napsalo, že jejich psi tyto granule běžně dostávají i bez příznaků na alergie z kuřecího masa.

Víte, jakým krmivem dnes krmíte a jakým byste se měli vyhnout?

Když otočíte pytel krmiva, kterým dnes krmíte svého psa, uvidíte odstavec „Složení krmiva“. Pokud na prvním místě bude na místo masa obilí, nebo „vedlejší produkty živočišné výroby“ případně nějaká chemie, měli byste přemýšlet o změně krmiva. Nevíte-li si s výběrem krmiva rady, můžete využít i naši poradnu.

 Tip: Chcete-li se přece jen vyhnout krmivu s kuřecím masem, doporučujeme aktivnějším psům vybrat granule Yoggies s kachním a jelením masem Yoggies Active. Těm méně aktivním jehněčí s bílou rybou.

A z jakých zdrojů pocházejí suroviny k výrobě krmiv Yoggies?

Hlavní surovinou pro granule a konzervy Yoggies je vždy maso. To pochází z kvalitních a veterinárně sledovaných chovů především z Německa, Rakouska a Švýcarska. Ovoce, zelenina ale i brambory nebo doplňky jsou z vybraných výroben a farem napříč Evropou, a to včetně České republiky. Velká většina surovin je s ohledem na nejvyšší kvalitu krmiv používána v potravinářské kvalitě jen proto, abychom našim mazlíčkům podali výhradně to nejkvalitnější krmivo pro jejich zdravý, spokojený a dlouhý život plný krásných chvil.

Nezapomínejte, že v Yoggies platí – Zdraví začíná v misce®.