Všichni víme, jaké byly předchozí roky z hlediska financí a co si nyní zažíváme. Slovo inflace je skloňované více než kdy dříve, ceny všech komodit rostou rychleji než platy většiny zaměstnanců v ČR. Ani pro nás nebyly poslední roky jednoduché, dodavatelé nám zdražovali zleva i zprava, a my jsme drželi ceny do poslední únosné chvíle. Bohužel bylo nutné začátkem roku zdražit alespoň o 5 % některé položky v sortimentu, i když náklady meziročně vystoupaly o více než 20 %. 

Proto jsme se rozhodli, že investujeme právě do modernizace kuchyňských a výrobních prostor. Déle něž 18 měsíců jsme pracovali velmi tvrdě na tom, abychom omezili výdaje za zdroje jako je vytápění, elektrická energie, a maximálně zefektivnili výrobu. To vše za jediným cílem – zachovat nebo zvýšit kvalitu produktů a dát psům to nejlepší za méně peněz – ve zkratce, zlevnit konečné produkty a nepodléhat tlaku inflace i zvyšujících se nákladů na vstupní suroviny. 

Tato práce se nám vyplatila a od 1.8.2023 jsme přišli s novým ceníkem, kde, navzdory náročné době, nezdražujeme, ale zlevňujeme! U některých položek, jako např. lyofilizovaných (mrazem sušených) pamlsků až o 15 %. V průměru jsme napříč sortimentem zlevnili naše produkty o 11 %

Obsah článku

Jak se nám povedlo zlevnit?

Investice do obnovitelných zdrojů

V roce 2022 se dokončila v Německu naše nová výrobní hala, která nám zaručuje ještě větší stálost a kvalitu výsledných granulí. Celá výroba je závislá výhradně na elektrické energii, aby neznečišťovala okolní krásné lesnaté okolí. A proto bylo rozhodnuto instalovat na ploše více než 1 000 m2 fotovoltaické panely, ale i panely na ohřev teplé vody pro personál a kanceláře. Investovalo se také do nákupu zcela nových, výrazně úspornějších výrobních technologií i např. úsporného LED osvětlení v celém objektu výroby, kanceláří apod. I když se investice vyšplhaly na více než 10.mil €, poskytnou větší nezávislost a v dlouhodobém horizontu sníží náklady. 

Investice do nového vybavení

Kromě vylepšené výroby granulí od roku 2022 pracujeme také na rozšíření a modernizaci nové kuchyně na výrobu pamlsků, B.A.R.F.u, ale i novinek jako vařené potravy. Investovali jsme do moderních řeznických a výrobních strojů, efektivnějšího softwaru a dalších novinek. Mimo nižší ceny a vyšší kvalitu se tedy můžete těšit i na spoustu novinek, limitovaných edicí, a také více zajímavostí ze zákulisí na našich sociálních sítích. 

Jak se nám povedlo zachovat nebo zvýšit kvalitu? 

Možná někoho napadne, že každé zlevnění s sebou nese kompromis na kvalitě. Nám se díky intenzivnímu vyjednávání a dobré reputaci daří shánět suroviny z farmových chovů po celé Evropě. Výsledkem takového snažení je zachování, a dokonce postupné zvyšování kvality. Příkladem může být třeba maso z lososa v našich recepturách. Ten je loven v norských mořích, mražen přímo na lodích a převážen k nám k šetrnému zpracování. Dalším příkladem může být třeba kuřecí maso. V Yoggies si potrpíme na to, že známe naše dodavatele i jejich provozy. A tak můžeme říct, že třeba kuřecí maso v granulích pochází z volných chovů ve Švýcarsku, v Německu, ale i z českých rodinných farem. Celý tento proces zaručuje, že se vašemu psovi do misky dostane jen to nejlepší. 

Takových příkladů máme spoustu a máme opravdu radost, že se nám tento kousek povedl. Doufáme, že radost ale uděláme hlavně vám, protože můžete nakupovat dostupnější, ale zároveň kvalitnější krmivo pro psy. Protože věříme, že Zdraví začíná v misce® 

Máte nějaké otázky ohledně krmení vašeho psa nebo kočky? Napište nám je na mail vyziva@yoggies.cz, rádi vám odpovíme. 

Doporučujeme:

Všechny oblíbené produkty, které jsme pro vás zlevnili naleznete přehledně na e-shopu v sekci AKCE A LIMITKY > Dlouhodobě zlevněné.

Yoggies granule pro psy
lisované za studena
Yoggies pamlsky pro psy
Yoggies granule pro kočky
lisované za studena