Celá naše smečka a granule Yoggies

Nejdéle je u nás 7letá německá „ovčanda“ Dorka. Dorka je klasicky spokojený pes, kterého máme od štěňátka. Je jemná, empatická a sebevědomá. Je dobrou učitelkou, kamarádkou a hlavně ochránkyní celé lidsko-psí smečky.

Druhým členem stávající smečky je malá cca 9letá zrzavá kříženka Messi, kterou někdo zanechal napospas osudu, jako půlroční štěně v uzavřeném polorozpadlém domku. Messi se po jednom týdnu sama prokousala ven, aby se zachránila. Tehdy se jí ujal student – kamarád z Brna. Díky tomuto zážitku, který Messi má, trpí velmi silnou separační úzkostí. Je tedy problémová. Nemůže zůstat nikde a nikdy sama bez člověka. V jejích třech letech jsme si Messi vzali k nám, s tím, že pracujeme na volné noze a můžeme se jí věnovat. I přes veškerou péči ji občasný stres rozhodí zažívání. Ve společnosti lidí je naprosto úžasná a spokojená.

Momentálně posledním třetím členem naší smečky je cca 6letá drobná fenka německého ovčáka Baky, která byla velmi plachá, ve špatném stavu uvázaná před obchodním domem a ponechána osudu. Později vyšlo najevo i týrání. Dodnes má zdravotní problémy a silnou dysplazii. Výživa pro ni hraje velkou roli.

To je asi ve zkratce představení našich tří psů.

Jsou různého věku, typu, potíží i povahy. Všechny krmíme od začátku metodou BARF. Pejsci prospívají. Víme, že strava je základ. Potíže nastávají, když jsme na cestách nebo ráno potřebujeme rychle nakrmit a odjet s nimi pryč. Pro dobré fungování chodu rodiny jsem se rozhodla krmit ½denní dávky granulemi a večer tedy zmiňovaný BARF se vším všudy. Mnoho let jsme střídali různé granule, které by se „k masu“ hodily. Skutečně hodně různých druhů – původem, kvalitou, konzistencí, vůní… i na různá doporučení, ale pořád to nebylo ono. Už jsem si říkala, že s granulemi skončíme úplně.

Jednou jsme dostali vzorek Yoggies

ALE… jednou na náš seminář, který pořádáme pro psy, přišel klient, dali jsme se do řeči o krmení a on zmínil granule Yoggies. Druhý den nám přinesl vzorek. Pomocí intuitivní diagnostiky jsme zjistili, že jsou pro naše psy velmi vhodné. Bez ohledu na naši rozličnou smečku granule „sedly“ každé „naší holce“. To bylo ohromné, po našem bezúspěšném několikaletém hledání. Od loňského podzimu smečka několik pytlů zbaštila a mohu říci, že jsme nadmíru spokojeni. Dokonce se „nebojím“ i vynechat syrové maso, když přijedeme pozdě domů, klidně narychlo nakrmím Yoggies.

Další produkt, který mě nadchl, je příloha Barf +. Odpadá jakýkoli stres, když dojde zelenina, nebo není čas. Prostě se nezdržujeme při pozdním příjezdu mixováním a přisypeme přílohu, prostě fantazie. „Holky“ jedí s chutí a nezbude ani drobeček. Jsme nadšeni! Myslím, že jsme konečně našli to pravé.

O své smečce  nám napsala Martina Beranová