Jaký vliv mají laktobacily a granule Yoggies na zdraví psa?

Zdravá obranyschopnost organismu není samozřejmostí. Je třeba ji pomáhat. Každý chovatel, kterému záleží na zdraví svého čtyřnohého mazlíčka jistě potvrdí, že není nic horšího, něž když pes, nebo kočka onemocní. Fakt, že mnoha nemocem psů i koček by se dalo předejít, pokud by potrava i suroviny k výrobě krmiv byly kvalitní nás v Yoggies při vývoji prvních receptur krmiv zavedl až do stádia, kdy se z “krmivářství” stala pro nás skoro věda.

Začali jsme se zajímat o to, jak pes potravu tráví, z čeho je složena a co obsahuje jeho přirozená kořist a také to, jak pes potravu v průběhu času tráví.

 Yoggies je stále jedinou firmou v ČR, která vyrábí krmiva, pamlsky, konzervy i doplňky pro psy a kočky ZCELA BEZ CHEMIE 

Zdraví začíná v misce® a hned pak v zažívacím traktu psa

V zažívacím traktu se vytváří budoucí imunita psa. A protože současná průmyslová krmiva probiotika z velké většiny neobsahují, vyvinuli jsme v Yoggies unikátní systém výroby i krmení psů, kdyLaktobacily a granule Yoggies na taliri jsou do jeho zažívacího traktu přirozenou cestou při krmení probiotika vpravena. Ta se pak postarají o udržování zdravého zažívacího traktu i lepší imunitu. Tu lze podpořit ještě více např. jogurtem pro psy Yoggies

Granule Yoggies jsou jako “funkční potraviny” pro lidi

Granule Yoggies jsou vyrobeny z přirozeně se vyskytujících syrových surovin pouhým sušením. Proto si zachovávají základní a přirozené výživné hodnoty i příznivý účinek na zdraví psa. 

I když zdravá potrava sama o sobě není lék, je důležité její pravidelné podávání. Z dlouhodobého hlediska totiž může mít významný vliv na kvalitu zdraví a života psa i jeho celkovou aktivitu. Bohužel i psi dnes trpí civilizačními chorobami, ale i těm se dá předcházet pravidelným používáním kvalitního krmiva. 

Co jsou laktobacily a jaké jsou jejich účinky na zdraví psa?

V těle psa se tyto bakterie vyskytují zejména v trávicím traktu, kde mají za úkol zničit škodlivé bakterie a podpořit tím imunitní systém. U lidí je prokázáno, že probiotika mohou působit preventivně například proti rakovině střev. Proč by tomu nemohlo být tak i u psů? Proto jsou probiotika také v granulích Yoggies lisovaných za studena. Proto s krmivy Yoggies může platit, že je to Zdraví v misce®.

Katastrofou pro střevní mikroflóru psa je však léčba antibiotiky. Ta ničí vše, co jim přijde do cesty a tím snižuje obranyschopnost organismu. Z tohoto důvodu jsme ke granulím vyvinuli také probiotický Yoggies jogurt pro psy. Proto veterináři doporučují jogurt pro psy užívat také spolu s antibiotiky (je důležité se poradit s veterinářem). Současným užíváním probiotik s antibiotiky se sníží negativní dopad léčby na střevní flóru psa a může se snížit riziko výskytu zažívacích potíží jako jsou průjem psa apod.

Výsledky mnoha vědeckých studií poukazují na pozitivní účinky probiotik na zdraví a to zejména při potížích trávicího traktu, ale i z dlouhodobějšího hlediska.

U lidí bylo prokázáno, že například Kazašští pastevci hojně užívající kysané mléko se dožívali neobvykle vysokého věku a například v Japonsku, zemi s nejdelší průměrnou délkou života, se probiotické výrobky hojně užívají. Některé vědecké práce také poukazují na spojitost mezi přítomností laktobacilů v organismu a rozvojem alergií. Zatímco Lactobacillus reuteri, jeden ze zástupců z řad laktobacilů, byl přítomen v těle 30-40 % světové populace, dnes je to jen 10-20 %. Tento pokles výskytu laktobacilů v těle obyvatel vyspělých zemí je přisuzován zejména nevhodnému stravování. Hlavním důvodem je nižší konzumace kvašených potravin (například kysaného zelí) a nadměrné využívání konzervantů, které bakterie v těle zabíjejí. A to může být i důvod, proč psi dnes trpí více nemoci, než dříve. 

Granule Yoggies chtějí tento trend zvrátit!