Zdravá obranyschopnost organismu – psa, kočky i člověka – není samozřejmostí. Je třeba jí pomáhat. Každý chovatel, kterému záleží na zdraví svého čtyřnohého mazlíčka jistě potvrdí, že není nic horšího, něž když pes nebo kočka onemocní. Fakt, že mnoha nemocem psů i koček by se dalo předejít, pokud by potrava i suroviny k výrobě krmiv byly kvalitní, nás v Yoggies přivedlo k vývoji vlastních receptur jedinečného jogurtu pro psy a kočky a následně i celé palety krmiv – granulí lisovaných za studena pro psykočky, konzerv, pamlsků či doplňků potravy).

Jaký vliv mají probiotika a granule lisované za studena Yoggies na zdraví psa či kočky?

Zajímáme se o to, jak pes či kočka potravu tráví, z čeho je složena a co obsahuje jejich přirozená kořist. Zdraví začíná v misce® a hned poté v zažívacím traktu psa či kočky.

V zažívacím traktu se vytváří budoucí imunita psa i kočky. Vyvinuli jsme  proto v Yoggies unikátní systém výroby krmiv pro psy i kočky, díky kterému naše krmiva prokazatelně obsahují probiotika aLaktobacily a granule Yoggies na taliri pes či kočka je tak přirozeně v průběhu krmení dostává do svého zažívacího traktu. Probiotika se pak postarají o udržování zdravého zažívacího traktu, a tak i o lepší imunitu zvířete. Tu lze ještě podpořit např. jogurtem pro psy a kočky Yoggies či speciální probiotickou směsí vytvořenou na míru zažívání psů DogProbio® či koček CatProBio®.

Tip: V Yoggies vyrábíme všechny naše produkty 100% bez chemie, lepku, sóji a obilí. Nic z toho by zažívání Vašeho psa či kočky určitě neprospělo.

Granule lisované za studena Yoggies jsou jako „funkční potraviny“ pro lidi

Granule lisované za studena Yoggies jsou vyrobeny z přirozeně se vyskytujících syrových surovin pouhým sušením při nízkých teplotách. Proto si zachovávají základní a přirozené výživné hodnoty i příznivý účinek na zdraví psa i kočky.

I když zdravá potrava sama o sobě není lék, je důležité její pravidelné podávání. Z dlouhodobého hlediska totiž může mít významný vliv na kvalitu zdraví a života psa i kočky i jeho celkovou aktivitu. Bohužel i psi i kočky dnes trpí civilizačními chorobami, ale i těm se dá předcházet pravidelným používáním kvalitního krmiva.

Co jsou laktobacily a jaké jsou jejich účinky na zdraví psa a kočky?

V těle psa i kočky se tyto přátelské bakterie vyskytují zejména v trávicím traktu, kde mají za úkol zničit škodlivé bakterie a podpořit tím zdravý imunitní systém. U lidí je prokázáno, že probiotika mohou působit preventivně například proti rakovině střev. Proč by tomu nemohlo být tak i u psů a koček? Proto jsou probiotika také v granulích lisovaných za studena Yoggies.

Pro střevní mikroflóru psa i kočky je vždy zátěží léčba antibiotiky. Z tohoto důvodu jsme ke granulím lisovaný za studena vyvinuli také probiotický Yoggies jogurt pro psy a kočky. Proto veterináři doporučují jogurt pro psy a kočky užívat také spolu s antibiotiky (je důležité se poradit s veterinářem). Současným užíváním probiotik s antibiotiky se sníží negativní dopad léčby na střevní flóru psa a kočky a může se tím snížit riziko výskytu zažívacích potíží jako jsou průjem apod., které mohou nastat v průběhu či po léčbě antibiotiky. Doporučujeme v takovém případě sáhnout po speciální probiotických směsích vytvořených na míru zažívání psů DogProbio® či koček CatProBio®. Pomocí těchto směsí můžete pomoci zažívacímu traktu svého psa či kočky se zotavit po užívání antibiotik.

Tip: Výsledky mnoha vědeckých studií poukazují na pozitivní účinky probiotik na zdraví a to zejména při potížích trávicího traktu, ale i z dlouhodobějšího hlediska.

U lidí bylo prokázáno, že například Kazašští pastevci hojně užívající kysané mléko se dožívali neobvykle vysokého věku a například v Japonsku, zemi s nejdelší průměrnou délkou života, se probiotické výrobky hojně užívají. Některé vědecké práce také poukazují na spojitost mezi přítomností laktobacilů v organismu a rozvojem alergií. Zatímco Lactobacillus reuteri, jeden ze zástupců z řad laktobacilů, byl přítomen v těle 30-40 % světové populace, dnes je to jen 10-20 %. Tento pokles výskytu laktobacilů v těle obyvatel vyspělých zemí je přisuzován zejména nevhodnému stravování. Hlavním důvodem je nižší konzumace kvašených potravin (například kysaného zelí) a nadměrné užívání konzervantů obsažených ve stravě, které bakterie v těle zabíjejí. Stejně to platí i psů a koček. A to může být i důvod, proč psi a kočky dnes trpí více nemocemi, než dříve.

V Yoggies chceme tento trend zvrátit!