Poučení z minulosti: Kvalitní potrava je základ zdraví

Psal se rok 2015 a my si odváželi z chovné stanice štěně, fenku anglického kokršpaněla. Zlaté, krásné, milé a chytré stvoření. Bohužel ne zdravé stvoření. Od malička měla řadu problémů, veterinární ordinace byla naší pravidelnou zastávkou. Udělali bychom pro ni první poslední, neustále vymýšleli, jak nejlépe krmit, jak ji udržet v kondici, spokojenou a šťastnou. Příběh skončil v únoru 2018 – zvětšené srdce a játra, selhání oběhu. Nepomohla okamžitá hospitalizace, nepomohlo nic, Odry nám umřela. Přišla lítost, přišel vztek, obviňování sebe i okolí, kdo a kde udělal chybu a jakou, otázky proč se opakovaly do zbláznění.

Za vše mohlo krmení

Kdy pro nás začal příběh Yoggies? Právě v době ztráty milované Odry, fatální diagnózu jsem si spojila s krmením, játra se jen tak nezvětší. Při nočním bloudění po internetu jsem objevila stránky Yoggies, přečetla a uvěřila.

Uběhlo pár týdnů, a my dostali nabídku z veterinární kliniky: „Máme tady bezdomovce, černobílou fenku křížence loveckého plemene, nechcete jí pomoci?“ Nejdřív jsme řekli ne, truchlili jsme a přišlo nám nemyslitelné „vyměnit“ Odry za jiného psa.

Po pár dnech se nám vše v hlavičkách rozleželo a my se vyrazili na hafíka podívat. Co myslíte, podívat se na psa jen tak? Okamžitě jsme věděli, že jí pomůžeme. A taky jsme okamžitě věděli, čím ji budeme krmit. Společné dny jsou krásné, plné zážitků, Berta je plná života a umí si vychutnat zlobení i mazlení.

Dvě křižovatky vděčné za dobroty od Yoggies

V srpnu 2018 jsme si ze Slovenska přivezli další ztracenou duši, fenku našli vyhozenou, vyhublou v lese i se štěnětem, spolek je zachránil a my bílé Rayly dali domov. Máme tedy dvě křižovatky, dva skvělé společníky, vděčné za pohlazení i dobroty od Yoggies. Obě jsou důkazem, že pomáhat se vyplatí, víc daly ony nám, dělají radost a přinášejí pocity štěstí. Vždy, když se na ně podívám, vzpomenu si na Odry – cítím smutek, ale také velkou radost, že jsme nezůstali sami, domácnost bez chlupatých přátel si nedovedeme představit. Děkuji, že se naše cesty spojily a my můžeme tvořit velkou lidskou a psí rodinu.

Všichni potřebují zdravé krmení

Poučením z minulosti je, že kvalitní potrava je základ zdraví, naše holky nedostávají nic „lidského“, nikdy jim nic od stolu nedáme, mají granule a pamlsky od Yoggies a jsou spokojené a zdravé. Je úplně jedno, zda máme psy s rodokmenem nebo křížence, všichni potřebují zdravé krmení.

Děkuji vám za to, že jste uměli spojit podnikání se srdcem, že jste si dali práci a vytvořili produkty, které jsou chutné a zdravé zároveň. Děkuji, že pomáháte, je spousta zvířat, která nemají dobrý domov nebo domov ztratila, pomáhat má smysl.

Marie Turečková