Kardiak Archie: Krmení odmítal, ale Yoggies žere s chutí

Mám 10měsíčního francouzského buldočka jménem Archie. Když jsme si ho přivezli od chovatelky, postupně se u něj objevovala poměrně závažná onemocnění…

Hledali jsme ty nejlepší granule

Nejhorší byla diagnóza těžké srdeční vady a následující celoživotní omezení a braní léků. Rozhodli jsme se proto, že mu ten život co nejvíce zpříjemníme. Začala jsem pátrat po co nejlepších granulkách, pamlscích, kostičkách a všem, co by mu udělalo radost, ale samozřejmě všeho s mírou a ve vysoké kvalitě s ohledem na jeho zdraví. Nechtěli jsme mu přitížit vypěstovanou obezitou. Začaly se u něj však objevovat zažívací potíže. Na veterině jsme kvůli trvajícím průjmům nechali za těch pár měsíců majlant.

Vyřadili jsme z jídelníčku všechny alergeny, obilí, chemie… zkrátka všechno, co by mu mohlo dráždit zažívání. Nakonec pomohla jen vařená strava – mrkev, rýže, kuře a postupně jsme pod dohledem veterináře přešli na speciální granulky pro citlivé zažívání. Radovali jsme se, že máme konečně pokoj, ale bohužel se potíže vrátily. Navíc Archieho trápí nadýmání a prdíky, ale ne ledajaký, už od zimy musíme pravidelně a dlouze větrat.

Konečně má pevné bobky

Poslední kapkou, která přišla před nedávnem bylo, když přestal žrát, a tak jsme se rozhodli zkusit Yoggies. Granulky mu od začátku moc chutnají a přestože na ně přecházíme velmi zlehka, věřím, že u nich už zůstaneme. Dávám mu i pamlsky a kostičky a všechno žere s chutí. Navíc konečně má pevné bobky 😍.

Šárka Lachoutová