Brabantík Čestmír a příběh o malém/velkém přátelství

Mé přítelkyni ještě neoschly slzy ze ztráty věrného Brita, a než se nadála, tak jsem k ní přijel v tašce. Jsem Brabantík Čestmír, narodil jsem se 28. 10 2014, v dokladech mám rodokmen jako anglická královna, jméno Bazi – DOG LOME. Ihned jsem byl přejmenován na Čestmíra.

„MOTO“. Člověk je nejlepším přítelem psa…

  1. Usadil jsem se přítelkyni na klín… a bylo rozhodnuto (hned jsem poznal, kdo je stravovací referent). Nejdříve mi dávala granule z nejbližší prodejny…mno..nic moc, ale já jsem jí to hned předvedl…začal jsem se škrábat, lidově řečeno drbat…
  1. Nejhorší je, když ve vaší rodině jsou veterináři-profesionálové a ještě si nemusejí před mou přítelkyní dávat na pusu servítek. Nejdříve bádali, pak mi vzali krev a dopředu vynesli verdikt „Jakej pán, takovej krám“. Já prý jsem poznal, že má přítelkyně je neurotička, pořád mě obhlížela, kde a kdy  na mně něco vyrašilo, v noci vykřikovala, ať toho drbání ihned nechám, že půjdu na pelech za dveře (no to by neudělala ani náhodou, to by si dovolila moc)… a přítelkyně se opravdu neškrábala.
  1. Přišel rozbor krve, a nic, tak odborníci konstatovali: každý pes se drbe… no já o trochu víc než je průměr. Sem tam stroupek… sem tam červené uši… a dostal jsem na vyzkoušení vzorek žrádla… tedy to snad bylo BIO, protože můj exkrement byl zelený a má přítelkyně se lekla, že nakonec bude mít husu z Kapitolu.

    Nejdřív zoufalé hledání na internetu

  1. Má přítelkyně si zoufala, tak hledala na internetu, diskutovala s lidmi z půlky republiky, a nakonec našla firmu Yoggies, ti tam určitě mají psího výzkumníka, protože vyrábějí granule i pro malé psy, s příchutěmi kuře s hovězím, kachna a zvěřina, jehněčí a bílá ryba..a konzervy. Ihned jsem pochopil, že má přítelkyně mi vylepšila a zpestřila jídelníček, a já se za odměnu přestal drbat. Byla to úleva pro všechny… Takže Yoggies mi zachránilo život a mou přítelkyni i pána domu.
  1. Pochopil jsem, že se mohu posunout dál, takže: sednu si k misce a fascinuji očima, aby má přítelkyně pochopila: že mám hlad, že mám chuť a u ní si nic nevyloudím.  U pána domu – ano, ten na mé oči dá. Někdy přece jen něco dostanu… vím, že má přítelkyně donesla maso z obchodu a bude mlít maso na masovém mlýnku. To si sednu na strategické místo v panelákové kuchyni, tak je jasné, že nikdo už neprojde ani sem, ani tam. Přítelkyně když namele, tak já vím, že já budu mít hody (to mám možná svátek).
  1. Pelechy mám dva, jeden u přítelkyně v posteli a druhý na chodbě, když se jde přítelkyně sama venčit…tam trpím. Také vím, že přítelkyni nikdy nepozvou do pořadu TV „Prostřeno“, protože  já línám celý rok a jistě bych ty kritické hostitele obdařil snůškou černých chlupů, tak bychom od počátku pořadu byli předem odsouzeni k prohře.
  1. Dostávám i pamlsek, salámek s 90 % masa a vitamíny. Jeho cenu má přítelkyně pečlivě tají i před pánem domu, nevím, zda by chtěl tu dobrotu ochutnat, nebo jí pořádně vynadat.
  1. Na FB jsme skupina Grifonci a brabantíci, tak milujeme všechny děti, všechny lidi a jsme přesvědčeni, že všechno je tu pro nás.

PŘÁNÍ: Firmičko Yoggies nemohla bys vyrábět konzervy „Ty a Já“ . To bychom si navzájem nenakukovali do misek a talířů a navzájem bychom se ještě více milovali, moc by nám sedla i společná zubní pasta, nápadů mám spoustu…

Přejeme pěkný den, tlupa z Třince

Příběh Čestmíra napsala Danuše Kramolišová