Fenka tervuerena Alexis: Už zase jsem zdravá a mám chuť baštit

Jsem fenka – belgický ovčák tervueren. Narodila jsem se 21. 2. 2009 v CHS Z JBonda. Ze začátku se zdálo být vše super a dokonalé. To trvalo do doby, než mě moje paníčka opustila a odstěhovala se do kamsi pryč. A tím začalo moje peklo.

Zůstala jsem na krku jednomu zlému pánovi, tedy tatínkovi mojí páníčky, která mě zradila. Jemu jsem doma překážela a začal si na mě vylívat svoji zlost. Prostě jsem byla týraná a bitá vším, co zrovna bylo po ruce. Vyrazil mi jeden zub a ulomil jeden špičák. Ale to by ještě nebylo to nejhorší. Nejenže se nepokusili kontaktovat moji odchovatelku, ale navíc se mě pokusili otrávit! Co na to napsat – jsem pes a lidem jsem důvěřovala natolik, že jsem si nedokázala připustit, že by se mohlo něco takového stát…

No, sice jsem byla zaléčená, ale vyhozená. Nejdříve se mně ujali v jednom útulku, ve kterém se ztráceli psi. Prostě někam a beze stopy. Naštěstí se mě ujali z azylu Dej pac, kde se o mě starali velmi vzorně. Měla jsem odpor k mužům a bála jsem se být zavřená v kotci a osamocená. Jako jediná z azylu jsem mohla bydlet v zimě u nich doma a přes teplejší dny na dvorku s jejich psy.

Konečně milující domov a dobré krmení

Pak se na mě po roce v azylu přijel podívat jeden pán. A toho jsem si zamilovala na první svůj kukuč. A i já jsem se mu evidentně zalíbila, protože si mě nakonec vzal k sobě. I když jsem měla strach, byla jsem nakonec ráda, že už budu mít milující domov. Dřív, než jsem ale odjela domu, můj páníček se ptal, co ráda baštím. Musím se přiznat, že jsem nechtěla vůbec jíst. Tak mi v azylu vařili kuřata a jenom pro mě kupovali Yoggiesky granulky. Doma na mě čekaly právě Yoggies granulky a konzervy.

Ani doma jsem moc ze začátku nejedla, ale můj nový páníček měl trpělivost a zkoušel to přes konzervy. Moc jsem se pořád bála, abych nebyla znova otrávená, bolest to byla hrozná. Zjistila jsem, že mě má opravdu rád a kupuje mně jenom granulky Yoggies. Baštím nejraději ty s tou rybou. Ale pochutnávám si i na ostatních příchutích. Dostávám i jogurty, které zbožňuji. Dostávám jeden až dva týdně a ty moje trávení napravily.

Po Yoggies granulích se cítím zdravě

Po yoggieskách se cítím velmi zdravě, na pohodu. Mám znova chuť baštit a už mě nemusí dvakrát denně přemlouvat k jídlu. Páníček mi kupuje granulky v Liberci v Bone Apetit. Občas tam zajdu s ním a jsem tam jako dítě v hračkářství 🙂

Zatím pac, vaše Alexis Ann z JBonda.

Martin Antal