Říkáte si – je to vážně možné, aby granule obsahovaly opravdu to, co uvádíme na obalu?

Netajíme se tím, že první vývoj receptur byl tak náročný, že jsme to občas chtěli „zabalit“. Šlo o to, dostat vyvážený B.A.R.F. do granulí tak, že ho „jen“ usušíme. Dnes se chlubíme tím, že jsme to pro naše i vaše psy dokázali a také říkáme, že uvedená % mas jsou všechna masa dohromady. A to před několikastupňovým pomalým sušením. To proto, abyste si vy, majitelé psů, dokázali představit, jak vypadá miska B.A.R.F.u (granulí Yoggies) před sušením, kde je 86 % masa v granulích Yoggies Active kachní maso & zvěřina.

Další důležitou věcí je fakt, že s ohledem na zdraví psů nepoužíváme masokostní moučku a proto rozepisujeme maso a kosti zvlášť. Ptáte se, proč do nich přidáváme zrovna kosti? Protože obsahují vápník, proteiny a další důležité složky. Do granulí „Yoggies Active“ dáváme kachnu Barbarie (což je, laicky řečeno, něco mezi kachnou a husou, někdo jí též nazývá „husokachna“), u níž je důležité najít maso, které je dostatečně tučné.

 Samozřejmostí pak je, že nepoužíváme ani žádnou chemii, náhražky masa a obilí.

Cesta od masa ke granuli

Po prvním stupni sušení se maso dostává do zásobníku (sila), kde je dosušováno, nejprve při krátkém skladování, a potom cestou do mísící komory. V ní se téměř všechny suroviny pomalu smíchají. Tento systém jsme zařadili do výroby proto, abychom při procesu nepřekračovali teplotu přes 40 ºC. Ta je důležitá ze dvou důvodů – aby nežlukly živočišné tuky v průběhu doby skladování a aby se neničily důležité vitaminy.

Smíchané suroviny následně putují do lisu. Jeho dokonalost spočívá v tom, že díky vysokému tlaku a speciálnímu tvaru jsme schopni vyrobit granule tvrdé, které prospívají i skusu psa. Jedna z patentovaných záležitostí, díky které nemusíme používat žádné chemické konzervanty, je několikastupňové dosušování, a to jak připravené směsi, tak i hotových granulí.

Z lisu tak vycházejí granule coby finální produkt – na rozdíl od extrudovaných granulí bez jakékoliv finální konzervace.

Pro zájemce o přesná čísla

Analytické složky (přísady/1 kg): Hrubý protein 28,6%
Hrubý tuk 12%
Hrubá vláknina 4,7%
Hrubé popeloviny 6,8%,
Vápník 1,24%
Fosfor 1,01%
Sodík 0.34%
Magnesium 0,07%

Stopové prvky: Mangan – 48,00 mg
Měď – 10,00 mg
Oxid zinečnatý – 120,00 mg
Železo – 200,00 mg

Vitamíny a stopové prvky (na 1 kg): Vitamín A – 10 000,00 IU
Vitamín D3 – 1000,00 IU
Vitamin E – 200,00 mg
Vitamin B1 – 3,50 mg
Vitamín B2 – 7,00 mg
Vitamin B6 – 4,20 mg
Vitamin B12 – 42,00 mcg
Biotin jako D – 210,00 mcg
Kyselina listová – 0,35 mg
Niacin – 21,00 mg
Vitamin C – 140,00 mg
Kyselina pantothenová – 8,00 mg
Cholinchlorid – 1500,00 mg

Složení: 
Sušené mleté maso kachny Barbarie, vločky hnědé celozrnné rýže, sušené mleté zvěřinové maso (jelen), sušené bramborové vločky. Najdete zde i sušené rybí maso, hrubomleté proso, rýžové sušené klíčky, želatinový prášek i sušenou červenou řepu. Zvěřinové kosti, směs mořských řas, sušených bylinek, za studena lisovaný řepkový olej, lněná semínka. A pro správné trávení je v granulích potravinová rašelina, lesní plody, mleté brusinky, maliny, ostružiny,
šípky, borůvky, fenykl, Yucca Schidigera  a pro čištění střev křemelina  organická.
Výtažek z masa mořské mušle (Perna Canalicula) pomáhá kloubům a speciální Yoggies směs laktobacilů podporuje imunitu psa. Proto jsou granule Yoggies takové Zdraví v misce®

Obsah sušených mas v tomto krmivu odpovídá 86 % obsahu masa v nesušené formě.
Dobré stravitelnosti a energetické využitelnosti 392 kcal/100 g je dosaženo i bez přidání cukru, umělých tuků a škrobů.

Tady si můžete pustit video, kde připravujeme B.A.R.F. pro našeho „šéfa ochranky“ Rexe a porovnáváme ho s granulemi Yoggies.

Nevíte si rady s krmením pro svého čtyřnohého parťáka? Podívejte se do naší on-line poradny!