Jídlo je prostě požitek, a to nejen pro nás lidi, ale i pro naše pejsky! Snad každý z nás chce svému pejskovi „přilepšovat“, ať už krmíme masem, nebo granulemi… Někdy ale zapomínáme na to, že i při podávání dobrot „navíc“ bychom se měli držet určitých pravidel, a hlavně dbát na kvalitu, stejně jako to děláme u hlavní krmné dávky. Připravili jsme proto pro vás 5 zásad, díky nimž bude náš pesan stále v kondici, i když mu dopřejeme něco navíc.

1. Zdravá zmrzlina pro psy

Jogurt pro psy Yoggies -  2 buldoci olizují jogurt
Jogurt Yoggies

Ať už v létě nebo v zimě, mnoho pejsků si ráda dá něco studeného na zub. Udělejte pejskovi jeho vlastní, zdravou variantu „zmrzliny“. Do interaktivní hračky, která se dá snadno udržovat (např. Kong Classic) dejte konzervu nebo jogurt, „zašpuntujte“ ji sušenkami a nechte zmrznout. Během pár hodin budete mít zmrzku, které neodolá žádný hafan. Můžete se také podívat na další praktické hračky na našem e-shopu, které poslouží dobře v kombinaci s pamlsky.

2. Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice se získávají při výrobě piva jako vedlejší produkt už od starověku. Mají blahodárný účinek pro lepší trávení a zlepšují chuť k jídlu. Díky vysokému obsahu vitaminů skupiny B, které prostupují na kůži, jsou skvělé i jako zcela přírodní prostředek boje proti obtížnému hmyzu a klíšťatům. Těm totiž kůže pejsků, kteří konzumují kvasnice, moc nevoní, takže se raději přisají na jiného chlupatce. Pivovarské kvasnice ale pejskům také náramně chutnají, takže je můžete použít i jako pamlsek.

3. Omáčky pro psy

Pro pejsky vybíravce, nemocné chlupáče na dietě, i jen tak pro zpestření, můžete přidat jednu z omáček Yoggies. A pozor, naše omáčky nejsou žádné „UHO“, které si s neblahou pověstí pamatujeme ze školy. Obsahují to nejlepší hovězí maso, silný vývar z masa a kostí, zeleninu a bylinky. Můžete si tak být jistí, že tímto přilepšením svému pejskovi rozhodně neuškodíte.

4. Olej lisovaný za studena

Psům, kteří ohrnují čumák nad ledajakou dobrotou a čas od času zkouší, jestli byste jim přece jen místo granulí nebo masa nedali tu slaninku, co máte na rohlíku, můžeme krmení ozvláštnit i přidáním pár kapek kvalitního oleje. Takové oleje jsou kvalitním doplňkem potravy pro psy, ale samozřejmě mohou fungovat (v omezeném nožství) jako ozvláštnění potravy. Například ostropestřecový olej skvěle posiluje imunitu a má detoxikační účinky na celý organismus nebo lososový olej pomůže pejskovi při problémech se srstí či kůží.

5. Zdravé psí pamlsky

Pamlsky pro psy - sušené maso
Je libo sušené masíčko?

U psů asi nejoblíbenější varianta 🙂 Bez práce nejsou koláče – pejsci milují kontakt se svými pány a většina z nich je nadšená za jakékoliv společné aktivity. Vyhněte se krmení od stolu, lidským jídlem, které není pro pejsky vůbec vhodné. Raději zvolte kvalitní pamlsky určené přímo pro pejsky. Udělejte si chvíli pro vás a vašeho psa, procvičte povely, co již umí nebo ho zkuste naučit něco nového. Utuží to vás společný vztah a psí poslušnost.

Jaké pamlsky ale zvolit? Pro různé příležitosti, se hodí i různé pamlsky. Na trénink (např. lovecký, agility nebo i pracovní) jsou ideální malé kousky kvalitního masa (např. s rybou nebo čistě hovězí), které pejsek „slupne“ a můžete plynule pokračovat v tréninku. Pro běžné odměňování za psovo vhodné chování, např. doma či v kanceláři, oceníte naše ručně vyráběné, pečené pamlsky. Jsou výhradně z kalitních surovin – pouze čerstvé maso, zelenina, semínka, sádlo a vývar. Žádná chemie, sůl, cukr, sója, obilí nebo konzevanty. Naše pamlsky jsou samozřejmě i přirozeně bezlepkové.

Pár tipů na závěr

Hlídejte složení i množství pamlsků, které pejskovi dáváte.

Říkáte si proč, když přece nejsou tím hlavním, co pes žere? I u pamlsků platí, že složení je jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou byste měli hledět.

Pamlsky a další doplňky standardní denní krmné dávky vždy nezapomeňte započítat do celkového objemu krmiva, které pejskovi za den dáte. Zvlášť, máte-li zvíře se sklony k nadváze nebo malého pejska. Krmnou dávku pejskovi vždy snižte o tolik, kolik dobrot za den dostal.

A malé připomenutí na závěr – vždy myslete na to, že pamlsky a další doplňky stravy jsou opravdu pouze doplňkem a nenahrazují kompletní vyváženou krmnou dávku.

Prostě a jednoduše stále platí, že Zdraví začíná v misce.

poradna krmivo pro psy a kočky