Jídlo je prostě požitek, a to nejen pro nás lidi, ale i pro naše pejsky! Snad každý z nás chce svému pejskovi „přilepšovat“, ať už krmíme masem, nebo granulemi… Někdy ale zapomínáme na to, že i při podávání dobrot „navíc“ bychom se měli držet určitých pravidel, a hlavně dbát na kvalitu, stejně jako to děláme u hlavní krmné dávky. Připravili jsme proto pro vás 5 zásad, díky nimž bude náš pesan stále v kondici, i když mu dopřejeme něco navíc.

5 tipů, jak pejskům zdravě zpestřit každý den

1. Zdravá zmrzlina

léto už klepe na dveře a pejsci se rádi osvěží stejně jako my lidi. Udělejte mu jeho vlastní – zdravou variantu zmrzliny. Do interaktivní hračky, která se dá snadno udržovat (např. Kong Classic) dejte konzervu nebo jogurt, „zašpuntujte“ ji sušenkami a nechte zmrznout. Během pár hodin budete mít zmrzku, které neodolá žádný hafan.

2. Pivovarské kvasnice

se získávají při výrobě piva jako vedlejší produkt už od starověku. Mají blahodárný účinek pro lepší trávení a zlepšují chuť k jídlu. Díky vysokému obsahu vitaminů skupiny B, které prostupují na kůži, jsou skvělé i jako prostředek boje proti obtížnému hmyzu a klíšťatům. Těm totiž kůže pejsků, kteří konzumují kvasnice, smrdí, takže se radši přisají na jiného chlupatce. Jestli vám pivovarské kvasnice v naší nabídce chybí, rozhodně nás sledujte, chystáme je totiž jako jednu z dalších novinek!

3. Omáčky

pro pejsky vybíravce, nemocné chlupáče na dietě, i jen tak pro zpestření můžete přidat jednu z omáček Yoggies. A pozor, naše omáčky nejsou žádné UHO, které si s neblahou pověstí pamatujete ze školy. Obsahují to nejlepší hovězí maso, silný vývar z masa a kostí, zeleninu a bylinky. Můžete si tak být jistí, že tímhle přilepšením svému pejskovi rozhodně neuškodíte.

4. Olej

psům, kteří ohrnují čumák nad lecjakou dobrotou a čas od času zkouší, jestli byste jim přece jen místo granulí nebo masa nedali tu slaninku, co máte na rohlíku, můžeme krmení ozvláštnit i přidáním pár kapek kvalitního oleje. Například ostropestřecový olej navíc skvěle posiluje imunitu a má detoxikační účinky na celý organismus. 

5. Pamlsky

Bez práce nejsou koláče – pejsci milují kontakt se svými pány a většina z nich je nadšená za jakékoliv společné aktivity. Vyhněte se krmení od stolu, a radši zvolte kvalitní mlsky určené přímo pro pejsky. Z krmení pamlsků si udělejte chvíli pro vás a vašeho psa, procvičte nějaké povely, nebo ho zkuste naučit něco nového. Utuží to vás společný vztah a pes bude vědět, že bez práce nejsou koláče. Na trénink jsou ideální malé kousky kvalitního masa (např. s rybou nebo čistě hovězí).

Závěrem

Máte tendence nijak zvlášť nehlídat složení pamlsků, když přece nejsou tím hlavním, co pes žere? Velká chyba! I u pamlsků platí, že složení je jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou byste měli hledět.

Pamlsky a další doplňky klasické krmné dávky vždy nezapomeňte započítat do celkového objemu krmiva. Zvlášť, máte-li zvíře se sklony k nadváze nebo malého pejska, určitě krmnou dávku o všechny dobroty navíc snižujte.

A malé připomenutí na závěr – vždy myslete na to, že pamlsky a další doplňky stravy jsou opravdu pouze doplňkem a nenahrazují kompletní vyváženou krmnou dávku.

Prostě a jednoduše stále platí, že Zdraví začíná v misce.