Jak granule Yoggies pomáhají zažívání psa

Jak granule Yoggies pomáhají zažívání psa Next item Jak správně krmit psa o...

Granule Yoggies jsou zcela přírodním produktem vyvíjeným na základě receptur BARFu. Všechny základní suroviny, jako maso a uhlohydráty, jsou mlety „nahrubo“. Granule také obsahují ovoce, zeleninu, stopově mletou křemelinu i zažívací rašelinu. Od všech těchto složek chceme, aby byly pro psa nejen výživné jako nejpřirozenější syrová potrava, ale aby měly pro psa ještě další benefit oproti jiným krmivům, ať BARF, nebo vařená či extrudovaná potrava. Tím benefitem je, aby pomáhaly čistit celý zažívací trakt, podporovaly peristaltiku střev a správnou funkci zdravého trávicího traktu.

A proč nám jde zrovna o zdravý a také čistý trávicí trakt psa? Jednou z nejčastějších příčin úhynu psů jsou onemocnění až rakoviny zažívacího traktu. Ty mohou vznikat z mnoha příčin od genetických až po to, kdy je pes krmen potravou obsahující mnoho chemie, lepku apod. To vše se usazuje ve střevech, může se „lepit“ na střevní stěnu a v těchto usazeninách mohou vznikat choroboplodné zárodky i živná půda pro drobné parazity apod. Je dokázáno, že stejně jak člověk, tak i pes má ve svých střevech zbytky nestrávené potravy. Čím menší tyto zbytky budou, tím menší bude riziko onemocnění z výše uvedených příčin.

Proto jsme vyvinuli krmivo, které je nejen výživné, ale podporuje i peristaltiku celého zažívacího traktu. „Nahrubo“ mleté maso, ovoce i zelenina podporují rychlejší a zdravější „rozhýbání“ žaludku a posun potravy do střev. Ve střevech se pak tyto suroviny tráví a při trávení přechází, přes střevní stěnu, živiny do krve. Nestrávená vláknina, např.z ovoce a zeleniny, pak prochází střevem, podporuje pohyb střeva a posun zbytků potravy ven z těla. Křemelina, nebo zažívací rašelina mají také svou funkci. Křemelina (jemně mletý křemen) je dobrá i pro lidi. Pomáhá totiž mechanicky čistit střevo a funguje uvnitř střeva jako „kartáč“, který odstraňuje drobné usazeniny, ale i parazity ze stěn střev.

Toto vše dohromady v granulích Yoggies, spolu s chutí a vůní syrového sušeného masa by mělo dodat Vašemu psovi nejen požitek z potravy, ale podpořit i jeho zdraví „zevnitř“.

► Buďme rádi, když na začátku pes „kadí“ větší množství odpadu

Důsledkem přechodu z jakékoliv potravy na granule lisované za studena Yoggies je v začátcích krmení zcela přírodní proces vyčištění zažívacího traktu od usazenin. Proto je třeba u některých psů počítat s faktem, že se může objevit větší množství odpadu, než bylo doposud zvykem. Důvodem je to, že se zažívací trakt psa začíná čistit a nestrávené zbytky potravy z granulí Yoggies odchází i se zbytky usazenin z minulých krmiv. Není třeba si však dělat starosti, protože se jedná o zcela přirozený jev a množství stolice se upraví do pár dní, nebo týdnů. Důležité je, aby stolice měla po krmivech Yoggies běžnou barvu, tvar i konzistenci.

► Buďme rádi, když si pejsek za den při procházkách dojde raději vícekrát „na velkou“. Máte totiž jistotu, že peristaltika skvěle funguje a jeho střeva jsou čistá

Pokud krmíte například BARFem a občas vložíte do potravy granule Yoggies, buďte i Vy rádi, že má pejsek více „hovínek“ než obvykle. I zde granule Yoggies pomohou občas zcela přirozenou cestou vyčistit pejskův zažívací trakt a Vy můžete mít jistotu, že děláte dobře pro pejska i jeho zdraví.