Názor veterináře na krmiva Yoggies

Názor veterináře na krmiva Yoggies Next item Názor veterináře na...

Při vývoji a sestavování účinných a zdravých receptur spolupracujeme s nejlepšími nezávislými veterináři po celé ČR i v zahraničí. Proto Vám chceme zprostředkovat názor veterináře na krmiva Yoggies. Své zkušenosti nám sdělila pí. MVDr.Králová, majitelka veterinární kliniky Tři v Jednom, Praha. 

Kdo jsem?

Veterinární ordinace Tři v jednom MVDr. Daniely Králové byla založena v r. 2005.  Od té doby je jednou z mých činností a zájmů věnovat se prospěšnosti zdravých krmiv a sledovat jejich vliv na  zdraví psů. Je samozřejmé, že nehodnotím kvalitu krmiv jenom podle značky a ceny, ale zajímá mě dlouhodobá prospěšnost a vliv na celkové zdraví a vitalitu psů v průběhu celého jejich života. Jelikož mám v převážné většině „stálou klientelu“, mohu sledovat jednotlivé jedince od štěněčího věku, přes produktivní, až po seniorský věk včetně období rekonvalescence při různých nemocech či úrazech. Je to sice zdlouhavý proces, ale věřím, že  to poskytuje o to objektivnější pohled.

Zajímaly mne účinky za studena lisovaných granulí i pamlsků

U granulí Yoggies mne zaujalo jejich složení a především laktobacily, které obsahují a které potřebuje každý pes jako posilu svého imunitního systému. Prostudovala jsem si jejich složení i výrobní proces. Zjistila jsem, že granule lisované za studena neobsahují lepek ani žádnou chemii, což je velmi pozitivní. Naopak jsou v granulích díky unikátnímu výrobnímu procesu, kdy teplota při výrobě nepřesáhne 48°C, zachovány všechny důležité bílkoviny, enzymy i vitamíny. Rozhodla jsem se tyto granule otestovat nejdříve na vlastních psech a psech kamarádů a přátel a musím konstatovat, že ihned na první pokus velmi chutnaly a po relativně krátké době jsem vizuálně zjistila příznivý vliv na kůži, srsti i zažívání u těch psů, kteří byli krmeni do té doby klasickým  granulovaným krmivem. Tyto granule tedy mohu opravdu doporučit.

Navíc, tím že v žaludku psů nenabobtnají, je to dobrá  prevence pro velká plemena u kterých může hrozit torze žaludku. Menší a střední plemena zase ocení, že po takto zpracovaném krmivu se stěna zubů nezanáší tolik zubním plakem a tudíž je to i dobrá prevence v boji se zubním kamenem.

Tento typ granulí má skvělé složení i vyváženou výživovou hodnotu pohybující se okolo 367 kcal/100g. To jsou skvělé benefity jak pro zažívací systém psa, tak pro jeho zdraví. Nedílnou součástí přínosu tohoto krmiva jsou již zmiňované laktobacily. Tyto udržují zdravou střevní mikroflóru a imunitu pejsků. K tomuto typu krmiva doporučuji ještě využít jogurt pro psy jako doplněk potravy. S velkými úspěchy jsme ho vyzkoušeli jak u zdravých pejsků jako pamlsek, tak u pejsků se zažívacími potížemi, průjmy a plynatostí.

Jak říká názor veterináře na krmiva Yoggies, je velkým bonusem takto zpracovaného krmiva fakt, že nezanáší střevní výstelku tzv. kalem, který vzniká z extrudovaných krmiv tím, že jsou rozemlety na jemný prášek, který nepodporuje tak dobře peristaltiku střev jako za studena lisovaná krmiva.

Pokud bych měla poradit se značkou zdravých granulí lisovaných za studena, které jsou vyrobeny z kvalitních surovin a podpoří zdraví vašeho pejska, pak opravdu granule Yoggies mohu jenom doporučit. Navíc takto zpracované krmivo pejsci daleko lépe rozkousávají a nemají tendenci tolik hltat jako u klasických granulí. Stejně tak jako nám se jim navíc líbí chroupání a křupání, protože jde i o požitek z jídla.  Za mě tedy dávám granulím Yoggies palec nahoru!

Zaujaly mne také Yoggies jogurty pro psy a kočky

Na trhu je několik značek probiotik pro pejsky i kočičky. Pro mne bylo zajímavé vyzkoušet tuto čerstvou, přírodní a probiotickou novinku. Jogurt pro psy a kočky byl totiž speciálně vyvinut proto, aby podporoval celkové zdraví psů i koček. Osvědčil se nám také u velmi vybíravých a obezřetných jedinců, kteří odmítají tablety a kapsle. Tato forma je tedy daleko příjemnější i na podávání pro majitele těchto miláčků.

V jogurtu je významný především obsah bílkovin, vápníku, vitamínů A,B,D,E,H, nebo aminokyselin. Laktobacily zase ničí zárodky plísní i škodlivých virů v zažívacím traktu a zároveň posilují imunitu zvířete proti různým vnějším nákazám a infekcím.

Fit kostičky odměnily, zabavily a čistily i zuby

V nabídce firmy Yoggies jsem objevila také za studena lisované pamlsky pod názvem Fit kostička. Tento pamlsek mne zaujal stejně jako granule. Je to za studena lisovaný pamlsek, který zabavil a chutnal prakticky každému pejskovi. Zjistila jsem, že stejně jako u granulí je složení těchto granulí zcela přírodní bez obsahu chemie.

Závěrem

Jako veterinární lékařka mohu jen doporučit po předchozích osobních zkušenostech složit jídelníček pejska z granulí lisovaných za studena jako hlavního krmiva, jogurtů pro psy jako doplňku potravy i Fit kostiček jako pamlsků a odměny v jednom. Toto nastavení krmného řetězce bude mít pozitivní účinky na každodenní aktivitu i celkový vývoj vašich pejsků.

MNDr.Daniela Králová
Veterina Tři v jednom
Praha – Velká Chuchle
www.veterina3v1.cz