Jak zatočit s alergiemi psů

Jak zatočit s alergiemi psů Previous item Jak správně pečovat o psa... Next item Pár rad od veterináře pro...

Mnoho chovatelů zná situaci, kdy se pejsek začne víc, než je obvyklé, drbat, vykousávat srst, jeho kůže je zarůžovělá a může i „nezdravě“ zapáchat. Jakmile se u psa objeví tyto potíže, nebo dokonce vyrážka mezi prsty, kolem čenichu nebo i záněty kůže, může být zaděláno na pořádný problém.

Málokdo z chovatelů si však v tu chvíli položí nejzákladnější otázku. Nemůže tyto problémy snad způsobovat špatně vybrané krmivo? Mnoho tipů alergií mohou u citlivějších psů způsobovat konzervanty, dochucovadla, lákadla, geneticky upravené obiloviny, lepek, masokostní moučky z neznámých zdrojů a pozor je třeba dávat také na sóju.

Pokud jste majiteli zvířete s takovými potížemi, máme pro vás několik základních rad, jak předejít vzniku, nebo již existujícím alergiím u psa. V prvopočátku by jste však měli poznat, o jaký typ alergie se jedná. V tom vám může pomoci zkušený veterinář, nejlépe specialista na kožní potíže psů.

► Víte, že jednou z nejčastějších alergií u psů je alergie na kuřecí maso? Ty však mohou být několikeré. Buďto máte psa alergického na hormony a chemii v nekvalitním kuřecím mase a masokostní moučce, nebo na kuřecí bílkovinu a nebo má pes jiný problém a vy se jen domníváte, že se jedná o alergii na kuřecí maso.

Pojďme si však říct o hlavní cestě, která může pomoci zatočit s alergiemi psů. Jak jsme již psali, může být hlavním „spouštěčem“ alergií výběr špatného krmiva. Proto je třeba nejdříve prověřit stávající krmivo a obsah výše uvedených složek. Pak by jste měli vybrat zdravé krmivo bez chemie, lepku i sóji.

► Víte, že sóju v krmivech neumí pes trávit a může vést i k onemocnění ledvin a štítné žlázy?

Sója v krmivech může snížit funkci štítné žlázy, což je u psů jedno z nejčastějších endokrinních onemocnění. Také může vyvolat:

– metabolické změny, letargie, infekce i přibývání na váze
– nervosvalové problémy, slabost, zatuhlost a visící oční víčka
– kožní onemocnění jako suchá, šupinatá kůže, zapáchající kůže, vypadávající srst
– srdeční abnormality jako srdeční arytmie, nebo kardiomyopatie
– gastrointestinální problémy a poruchy jater, zvracení, zácpy, průjmy, plynatost
– krevní onemocnění, krvácení až po onemocnění kostní dřeně
– poruchy zraku i chování jako úzkost, strach, či agrese

► Fakt o soje v krmivech pro psy. Z pohledu výrobců zlevňuje výrobu, protože zvyšuje obsah bílkovin i tuků, čímž zvyšuje prodejní cenu a zvyšuje jejich zisk. Z pohledu spotřebitele, míněno toho lidského, zvedá obsah bílkovin i tuků. Díky tomu je spotřebitel ochoten zaplatit za „kvalitní krmivo“ více. Z pohledu spotřebitele, míněno psa a nejlepšího přítele člověka, ho může pomalu zabíjet!

My v Yoggies vyvíjíme taková krmiva, která se vrací zpět k přírodě, aby se co nejvíce přiblížila přirozené potravě psa. Proto v žádném z krmiv Yoggies, ať to jsou granule, konzervy, či pamlsky pro psy nemá místo sója, chemie, ani masokostní moučky a geneticky upravené suroviny.

Pokud nastavíte svému psovi takovou životosprávu, která obsahuje kvalitní granule bez obsahu nebezpečných chemikálií, můžete si být jisti zjištěním, že jste objevili způsob, jak odstranit hlavní spouštěče alergií u svého psa.

► Tip na obohacení potravy i funkci štítné žlázy. Vyberete-li si pro psa granule, nebo konzervy Yoggies, můžete přidat (mírně „pokropit“) krmivo kvalitním 100% lososovým olejem, který podporuje trávení, zchutňuje potravu a podporuje funkci štítné žlázy. Jako prevence proti alergiím kůže i srsti, ale i při léčbě alergií pomáhá olej LupoDerm. Ten obsahuje Omega 3 a 6 mastné kyseliny a lecitin.

Zamyslíte-li se nad výběrem kvalitního krmiva pro svého psa, věřte, že je velmi pravděpodobné, že objevíte způsob, jak předejít, nebo zatočit s alergií psa.

Krmiva Yoggies jsou blíže k přirozené potravě psů,  lehce stravitelná, nebobtnají, obsahují pouze syrové a sušené syrové maso, bylinky, ovoce i vlákninu, žádnou chemii ani masokostní moučky.