Jak správně pečovat o psa v zimě 2.díl

Jak správně pečovat o psa v zimě 2.díl Next item Jak správně pečovat o psa...

Nenechte se zmást tím, že zima zatím pořádně nevytáhla svoje nejsilnější zbraně. Podle předpovědí se už brzy dočkáme mrazů i sněhu… Je tedy nejvyšší čas se na to pořádně připravit! Máme pro vás druhý díl našich rad a tipů, jak se starat o vašeho psa v období mrazů. Pokud jste nečetli první díl, najdete ho zde…

Sníh se nejí!

Také jste dosud nechávali psa klidně se ládovat sněhem v domnění, že je to jen taková „náhražka“ za pití? Tak pozor na to – veterináři z toho zrovna nadšeni nejsou! Z konzumace sněhu totiž mohou vznikat např. zánětlivá onemocnění hltanu a hrtanu (zejména, sníh polyká zvíře rozehřáté pohybem) a v neposlední řadě hrozí i záněty žaludku. Proto radši s sebou noste pití pro psa i v zimě (v létě je to snad i u vás samozřejmost!) – když jdete třeba na delší nebo na fyzicky náročnější procházku nebo akci.

TIP PRO VÁS:

Zkažený žaludek psa napravíte pomocí YOGGIES JOGURTU. Je to jediný čerstvý probiotický doplněk potravy pro psy a kočky. Díky obsahu vitamínů a živin umí také potlačovat krátkodobé i trvalejší průjmy a plynatost, a také podporovat imunitu apod. Neobsahuje laktózu (pro srovnání – jogurt  pro lidi jí obsahuje 3 a více %!).

Obleček pro psa není jen na okrasu

Krátkosrstí psi vhodný obleček ocení – vyberte takový, co psovi ochrání záda, břicho a hrudník. Oblékání štěňat (s ještě nevyvinutou srstí) a psích dědečků (kteří už tolik neholdují pohybu) rozhodně není žádná ostuda. U mladých zdravých psů je to zbytečné (až na extrémní mrazy), u těch vždycky myslete na to, aby měli venku dostatek pohybu.

Do boudy dejte slámu, nikdy ne deky!

Zdaleka ne všichni psi sdílí se svým páníčkem gauč a všechny vymoženosti moderního bytu. Jsou i tací, co celoročně žijí venku – a pro některá plemena je to i vhodnější než přetopený byt. Samozřejmě by takový pes měl mít dobře zateplenou boudu s předsíňkou (aby mu dovnitř nefoukalo) a dostatek kvalitní stravy. Při výběru boudy by určitě neměla rozhodovat jen „estetická stránka“, ale hlavně funkčnost příbytku pro vašeho čtyřnohého parťáka.

A pozor – na zimu určitě do boudy nedávejte deky nebo látkové (či molitanové aj.) pelechy! Ty totiž snadno zvlhnou, a pes může onemocnět. Nejlepším „pelíškem“ do psí boudy je sláma (pozor, nikoliv seno! To pro změnu způsobuje alergie). Že nevíte, kde ji pořídíte? Celkem snadno – zeptejte se v nejbližší koňské stáji, někde vám ji prodají za pár korun, jinde vám ji dokonce darují úplně zdarma.

Když ale uhodí opravdu silné mrazy, a je-li to jen trochu možné, umožněte prosím psovi vstup do domu – aspoň třeba do předsíně, garáže, nebo vytápěné (temperované) kůlny. Takové mrazy netrvají dlouho a je určitě lepší to řešit takhle, než si pak vyčítat, že váš pejsek trpí zdravotními problémy, nebo dokonce umrzl…

Pomozte pejskům v nouzi…

Útulkáčci potřebují v zimě vaši pomoc ještě víc než kdy jindy! Zajeďte do nejbližšího útulku a nechte si poradit, co tam nejvíc potřebují – ať jim zbytečně nenosíte věci, které nevyužijí, a přitom by nutně potřebovali něco jiného. A co je úplně nejlepší pomoc – vezměte si nějakého nešťastníka domů. Třeba aspoň na ty nejhorší mrazy… Zahřejete tak jeho i svoje srdce.

A jako vždy nezapomeňte, že Zdraví začíná v misce®.