Jak a čím krmit svého nejlepšího přítele

Jak a čím krmit svého nejlepšího přítele Previous item Obezita domácích mazlíčků... Next item Jak poznat kvalitní...

Věčné téma, které inspiruje jak chovatele psů, tak  i výrobce krmiv pro psy. Ti první by rádi kupovali pro své miláčky co nejzdravější výživu, ti druzí by rádi prodávali co nejvíce svých produktů těm prvním.

Všichni se určitě shodneme na tom, že potrava psa by se měla svým složením co nejvíce blížit přirozené potravě z přírody, pro kterou je metabolismus psa i po tisíciletí domestikace stále nastaven nejlépe.

Drtivá většina majitelů psů dnes zařazuje pravidelně či příležitostně do jídelníčku psa krmiva granulovaná. Na webu Yoggies je můžete koupit v našem eshopu.

► Tipy jak správně a zdravě krmit psa se dozvíte také v nové kalkulačce krmných dávek Yoggies

I tady jsou mezi jednotlivými, na trhu dostupnými,  produkty  propastné rozdíly, jak v kvalitě výchozích surovin, tak v použitém technologickém procesu.

Méně kvalitní extrudované granule obsahují vysoký obsah konzervantů a chemických přísad, které  mohou ve stáří způsobit nádorová onemocnění zažívacího traktu (trochu jako by se pes pravidelně stravoval ve fast foodu). Použití výrobních postupů, kdy je krmivo během výroby semleto na jemný prášek, může mít za následek pozdější usazování sedimentu ve střevech psa.  V návaznosti na nevhodně zvolenou potravu se u psů, stejně jako u lidí,  mohou rozvíjet metabolická onemocnění zažívacího traktu a  poruchy imunity.  Jak se tedy přiblížit ideální přírodní potravě pro psy při výrobě granulovanéhom krmiva?

Zaměřili jsme se na výrobní technologii, která umožňuje, aby biologicky aktivní látky, obsažené ve vstupních surovinách, zůstaly skutečně aktivní i ve vyrobených granulích.

Touto technologií je lisování za studena, kdy teplota během výrobního procesu nepřesahuje 48°C.

Granule lisované za studena nejsou na trhu žádnou novinkou. V Německu, Španělsku, Holandsku či ve Francii, kde je pro chovatele zdraví jejich mazlíčků velké téma,  již kouzlo a přínos krmiv lisovaných za studena objevili a granule takto vyráběné se těší stále rostoucí popularitě. Stále více veterinářů v ČR objevuje kouzlo přírodní potravy pro psy bez chemie.

Čím jsou granule Yoggies unikátní ?

  • Granule Yoggies jsou jediné granule lisované za studena na světě, které obsahují laktobacily. Laktobacily jsou nezbytnou součástí potravy každého psa. Podporují zdravé zažívání, posilují  imunitní systém psa a společně s obsaženými prebiotiky působí jako prevence proti onemocnění trávicího traktu.
  • Lisování za studena zaručuje zachování všech nutričně významných látek obsažených v surovinách v aktivním stavu.
  • Granule Yoggies si díky šetrnému výrobnímu procesu zachovávají chuť i aroma čerstvých surovin a díky tomu jsou velmi dobře přijímány i těmi nejvybíravějšími psy.
  • Granule Yoggies neobsahují žádné konzervační látky, chemická aditiva, lepek ani soju.
  • Vysoký obsah syrového masa v granulích Yoggies (přes 85%) zajišťuje dostatek přirozených živočišných bílkovin. Granule obsahují syrové, sušené ovoce a zeleninu jako zdroj vitamínů a vlákniny, výtažek z mořských mušlí na podporu kloubů a šlach. Nutričním složením se granule blíží původní přirozené potravě psa.

Z ČESKA do SVĚTA s příběhem o štěněti

V Česku vzniklo mnoho kvalitních produktů, které si našly ve světě své místo. Zdravá krmiva a granule lisované za studena s laktobacily od české firmy Yoggies mají ambici zařadit se do této skupiny.

Pokud Vás zajímá příběh jednoho neposedného štěněte, kterým to všechno začalo a chcete se dozvědět o Yoggies více, podívejte se na naše webové stránky  a přečtěte si o nás na  Facebooku –  Yoggies – zdravá krmiva pro psy a kočky.

A jak to vypadá s krmením u vás ?

Pokud vás povídání o našich granulích a způsobu jejich výroby zaujalo a chcete se dozvědět ještě víc, pošlete nám své dotazy. Rádi Vám na ně odpovíme.

O vzorek krmiva zdarma si můžete po registraci a vložení své adresy napsat na www.yoggies.cz 

Zdraví začíná v misce