Yoggies Cat „Basic“

..granule pro kočky krmené masem
 • Kočka je větší masožravec než pes…
 • proto jsou Yoggies Cat Basic:
 • vyrobeny lisováním za studena
 • výhradně z nejkvalitnějších surovin
 • ze syrového masa, vitamínů i vlákniny
 • bez jakékoliv chemie, lákadel, obilí a sóji…
 • procesem lisování za studena pro zdraví Vašich koček

Lisované za studena ze syrového masa

Yoggies Cat „Basic“ jsou lisovány za studena při teplotě do 38°C. Byly vyvíjeny pro, a spolu s kočkami krmenými masem. Představte si misku syrového masa se špetkou vitamínů, výživou pro klouby a vlákninou (tzv.vyvážený BARF). Tak jsou sestaveny a lisovány za studena granule pro kočky Yoggies Cat „Basic“. Zdravým krmením lze předcházet zdravotním komplikacím, jenž může způsobovat chemie v současných krmivech.

Šetrná výroba bez chemie a obilí

Na rozdíl od průmyslových krmiv říkáme NE především jakékoliv chemii a lákadlům, obilí i sóje. Stejně jako v syrovém mase najde Vaše kočka i v Yoggies Cat „Basic“ chuť i vůni masa v sušené formě. Proto se Yoggies Cat „Basic“ osvědčili především u koček krmených syrovým masem, které netrpí chuťovou závislostí na extrudovaných krmivech s přemírou dochucovadel.

Přechod na zdravé krmení kočky

Yoggies Cat „Basic“ skvěle a plnohodnotně doplní jídelníček Vaší masem krmené kočky. Je jen na Vašem rozhodnutí a pevné vůli, zda přejít od chemicky dochucených krmiv na zdravé krmení masem spolu s Yoggies Cat „Basic“. U koček se závislostí na extrudovaných krmivech doporučujeme postupný a trpělivý přechod na maso a Yoggies Cat „Basic“.

DOPRAVA ZDARMA V ESHOPU PŘI NÁKUPU NAD 690.-Kč

Granule lisované za studena Yoggies Cat „Basic“ pro kočky krmené masem

Stejně jako pro psy, je i pro kočky důležité syrové maso. Naše první granule lisované za studena pro kočky s názvem Yoggies Cat „Basic“ jsou vyvinuty a testovány převážně kočkami krmenými masem bez zbytečné závislosti na extrudovaných, průmyslových a chemicky obohacovaných krmivech. Tato receptura obsahuje především syrové, sušené jehněčí a rybí maso.

» Kočky jsou výhradními masožravci, proto by měly být krmeny syrovým masem. Vyžadují menší porce kořisti několikrát za den. Co ale dělat, když jsme například po celý den mimo domov? Kde pak vzít jistotu, že námi připravená porce krmiva pro naši „šelmu“ je dokonale vyvážená, že v ní nic z důležitých potravinových složek nechybí? Granule lisované za studena Yoggies Cat „Basic“ nabízí výbornou možnost, jak vašemu pokojovému tygříkovi zajistit vyvážený a pestrý jídelníček třeba s doplněním o syrové maso.

Právě proto granule doporučujeme kočkám, které netrpí chuťovou závislostí na průmyslově vyráběných extrudovaných krmivech s přemírou dochucovadel a lákavých chemických vůní. Věříme, že na granulích Yoggies Cat „Basic“ si vaše kočky pochutnají stejně dobře, jako na syrovém mase. Yoggies Cat „Basic“ jsou vyráběny pouze ze syrových a sušených surovin, bez přidání jakékoliv chemie, dochucovadel, obilí nebo sóji. Proces lisování za studena probíhá při teplotách do 38°C, proto, aby se důležité přírodní živiny při výrobě neničily.

Při krmení granulemi nezapomínejte své kočce nabídnout dostatek čerstvé pitné vody!

Tři tipy jak krmit Vaší kočku zdravě granulemi lisovanými za studena:

 • Tip 1: Granule lisované za studena Yoggies Cat „Basic“ mohou být používány jako plnohodnotné krmivo pro vaší kočku. Protože vaše kočka je stále od přírody predátor zvyklý na syrové maso (granule Yoggies Cat „Basic“ ho obsahují v nesušené formě ca 87%), doporučujeme občas vynechat granulky a zpestřit její jídelníček syrovým masem. Skvělá mohou být syrová krůtí prsa, nebo vnitřnosti jako např. kuřecí srdíčka, která obsahující vysoké % taurinu.
 • Tip 2: Krmte svou kočku 1-2x denně trochou syrového masa. Vedle do čisté misky můžete dávat pro „celodenní dojídání se“ Yoggies Cat „Basic“ tak, aby měla stále „něco“ v misce.
 • Tip 3: K Yoggies Cat „Basic“ přimíchejte na drobno nakrájená, syrová kuřecí srdíčka. Spojíte tak chutě a vůně v neodolatelnou a zdravou pochoutku na které si vaše kočka skvěle pochutná a dostane od vás vyvážené krmivo s dostatkem potřebného Taurinu i vyváženým obsahem všech důležitých živin.

U granulí Yoggies Cat „Basic“ stejně jako ve varienatě „pro psy“ je základem syrové jehněčí maso, maso sledě, zvěřinové maso vč.jater. Ve složení najdete také sušené mořské řasy pro podporu imunity a trávení. Součástí granulí je i rybí olej pro chuť i jako zdroj esenciálních mastných kyselin, zdravou kůži i skvělou srst. Zdrojem energie jsou lehce stravitelné bramborové vločky.

» Stejně jako granule pro psy, tak i granule pro kočky Yoggies neobsahují žádnou masokostní moučku, chemii, obiloviny, sóju a v žaludku kočky nebobtnají.

Jak přejít na krmiva pro kočky Yoggies Cat „Basic“

Doporučujeme navykat kočku na granule Yoggies po dobu ca 14 dnů? Toho docílíte tak, že do původní (suché) potravy budete postupně přimíchávat stále větší množství granulí Yoggies a ubírat na množství původní potravy.

Jak krmit kočku, krmné dávky, voda

Vaši dospělou kočku lze krmit 1-3x denně ze stále čisté misky, v pravidelných intervalech, stejnou dávkou krmiva a s dostatkem čerstvé vody v čisté misce. Nevíte-li si rady, zkušený veterinář bývá vždy zdrojem informací o zdraví a celkovém stavu Vaší kočky. Doporučujeme krmit kočku pravidelně v denních intervalech. Někteří chovatelé však dávají jejich kočkám krmivo po celý den. U koček je i toto metoda, se kterou nemají kočky problém.

» Granule lisované za studena Yoggies Cat „Basic“ jsou určeny pro dospělé kočky především krmené masem.

 • Krmné dávky pro koťata: Připravujeme nové granule
 • Krmné dávky pro dospělé nekastrované kočky: Doporučená krmná dávka pro dospělou kočku: 2-3kg=50-60g/den, 3-5kg=60-90g/den, 5-8kg=90-120g/den.
 • Krmné dávky pro dospělé kastrované kočky: Doporučená krmná dávka pro dospělou kočku: 2-3kg=45-55g/den, 3-5kg=55-80g/den, 5-8kg=80-100g/den.
 • Krmné dávky pro kočky “seniory” (nekastrované):Doporučená krmná dávka pro starší kočky: 2-3kg=40-50g/den, 3-5kg=50-80g/den, 5-8kg=80-100g/den.
 • Krmné dávky pro kočky “seniory”:Doporučená krmná dávka pro starší kočky: 2-3kg=37-47g/den, 3-5kg=47-75g/den, 5-8kg=75-95g/den

Doporučení pro starší kočky: Granule Yoggies Cat „basic“ pro kočky jsou vyvinuty tak, aby je kočka mohla chroupat jako kořist v přírodě. Nemá-li však kočka k dispozici dostatek funkčních a usazených zubů, je možno granule vlhčit, případně namáčet do vlažné vody (lze i do vlažného přírodního vývaru, nebo používat jogurt pro psy a kočky Yoggies)

Krmivo pro nekastrované i kastrované kočky

V Yoggies se snažíme vyvíjet taková krmiva, aby se co nejvíce podobala potravě z přírody. Při testování granulí lisovaných za studena vyhovovaly naše receptury kastrovaným stejně jako nekastrovaným kočkám.

» Tip: U některých kastrovaných koček může v organismu vlivem zásaditého PH docházet k hromadění vyššího obsahu minerálů a tím ke dráždění močového ústrojí. Díky tomu může být zvýšeno i riziko vzniku močových a ledvinových kamenů. Proto jsme se snažili u Yoggies Cat „Basic“ vyvážit obsah minerálů a snížit množství tuků. Tím jsme chtěli u kastrovaných i nekastrovaných koček pečovat a bojovat s riziky spojenými s problémy ledvin a močového traktu.

Nesoutěžíme s průmyslově vyráběnými krmivy

Průmyslově vyráběná krmiva po tunách denně opouštějí brány továren. Základní suroviny jsou po výrobě formou extrudace obohacovány lákadly, konzervanty i chemií. I proto jsou kočkami tato krmiva skvěle přijímána, protože kočce vnuknout myšlenku a někdy i návyk na voňavé „chemické“ pochoutky.

To je cesta, kterou se Yoggies krmiva nevydávají. Proto nechceme soutěžit s velkými výrobci a nadnárodními značkami. Chceme přinést kočkám zdravou potravu a Vám, chovatelům, tak dát naději na to, že zdravé krmivo zajistí Vaší kočce kvalitnější zdraví i menší náklady na případnou veterinární péči spojenou s nemocí z nekvalitních, nebo chemických krmiv… přesně podle motta Yoggies, že Zdraví začíná v misce®.

Složení prvních granulí pro kočky Yoggies Cat „Basic“ s jehněčím masem, sleděm, rybím olejem…

 • Vyrobeny jsou zcela bez chemie a lákadel
 • Neobsahují žádný lepek, obilí, kukuřici, sóju apod.
 • Suroviny jsou sušeny “pomalu” pro zachování neporušených základních živin
 • Suroviny jsou mlety „nahrubo“ pro podporu peristaltiky žaludku a střev
 • Granule jsou lisovány za studena do formy minigranulí
 • Granule v žaludku nebobtnají. Rozpouštějí se a tím jsou připraveny na další trávení ve střevech

Analytické a stopové prvky :
Hrubý protein 29,0 %, Hrubý tuk 9,9 %, Hrubá vláknina 5,0 %, Hrubý popel 5,5 %, Calcium 1,42 %, Fosfor 1,1 %, Hořčík – 0,08%, Mangan – 48 mg, Měď – 10 mg,  Zinek – 65 mg, Jod – 1,6 mg

Vitamíny a stopové prvky na 100g:
Vitamín A – 11.100 iE, Vitamín D3 – 1.150 iE, Vitamín E – 190 mg, Vitamín B1 – 3,9 mg, Vitamín B2 – 7,6 mg, Vitamin B6 – 4,6 mg, Vitamín B12 – 47 µg, Biotin (vit.D) – 249 µg, Kyselina listová – 0,4 mg, Taurin – 0,19 g, Niacin – 24,0 mg, Vitamín C – 135 mg, Kyselina pantothenová – 7,6 mg, Cholinchlorid – 1.590 mg

Stopové prvky:
Mangan – 48 mg, Měď – 10 mg, Zinek – 63 mg, Jod – 1,5 mg

Složení:
Jehněčí maso sušené mleté 16%, Maso a vnitřnosti zvěřiny 15%, Bramborové vločky 15 %, Sleď sušený 9 %, Rybí olej, Želatina, Sušené mořské řasy, Směs zeleniny (čekanka, pastiňák, kořen petržele…) 4,5 %, Bylinky (fenykl, pampeliška, heřmánek, tymián, malina, hořec) 3%, Sušené borůvky, Řepné řízky, sušené, mleté, Sušená rašelina 2%, Yucca Schidigera, sušená, mletá, směs laktobacilů pro podporu imunity

Skladujte především v suchu na chladnějším místě. Neuzavírat dlouhodobě do vzduchotěsných nádob.

Stále vyvíjíme další granule, konzervy i pamlsky, které se budou blížit přirozené potravě našich psích i kočičích přátel.