Granule pro kočky..

..lisované za studena bez chemie
 • Kočka je větší masožravec než pes…
 • proto vymýšlíme potravu plnou masa
 • .. bez chemie, obilí, sóji a „lákadel“
 • .. blízkou potravě z přírody
 • .. plnou přírodních chutí a vůní
 • suroviny jen sušíme, meleme a lisujeme
 • pro zdraví Vašich koček

Lisované za studena ze syrového masa

Představte si misku čerstvého, syrového a správně sestaveného krmiva pro kočku (tzv.BARF), kde je základem především kvalitní syrové maso, k tomu trocha ovoce, zeleniny, výživy pro klouby a vlákniny. Vše samozřejmě bez chemie, jen pomalu usušené, rozemleté a slisované do tvaru malých válečků. Takto budou vždy vyráběny granule Yoggies pro kočky. Zdravým krmením tak lze předcházet mnoha zdravotním komplikacím, které může způsobovat chemie v současných krmivech.

Šetrná výroba bez chemie pro kočky

Na rozdíl od průmyslových krmiv pro kočky jsme řekli NE hlavně chemickým lákadlům, konzervantům, obilí i sóje.  Granule lisované za studena pro kočky jsou maximálně zdravé. Proto však může být přechod na zdravé krmení Vaší kočky trochu problematické, jelikož kočky se rády nechají zlákat „chemií“ proto, aby si pochutnaly. Ovšem šetrné sušení kvalitních surovin do 38°C i výroba lisováním za studena zaručí nejen špičkovou kvalitu krmiva, ale i zdraví Vaší kočky.

Přechod na zdavé krmení kočky

Yoggies přináší zdravé krmivo neobohacené o chemická lákadla pro kočky. Je jen na Vašem rozhodnutí a pevné vůli zda přejít od chemicky dochucených krmiv na zdravá krmiva. Můžete přejít „najednou“, nebo lze začít postupně přidávat granule a krmiva Yoggies pro kočky ke stávajícím krmivům. V každém případě s krmivy Yoggies bez chemie můžete dát své kočce naději na méně zdravotních problému v dospělém i starším věku.

DOPRAVA ZDARMA V ESHOPU PŘI NÁKUPU NAD 690.-Kč

Již na podzim 2017

Granule pro kočky Yoggies, granule lisované za studena

Stejně jako pro psy je i pro kočky důležité syrové maso. A protože kočka je ještě větší masožravec než pes, vyvinuli jsme pro kočky malé granule lisované za studena, jejichž základem je syrové jehněčí maso i voňavé maso sledě, zvěřinové maso vč.jater. Přidali jsme i mořskou řasu pro podporu imunity a trávení. Součástí granulí je také rybí olej pro chuť i jako zdroj esenciálních mastných kyselin, elastickou a zdravou kůži a skvělou srst. Zdrojem energie jsou lehce stravitelné bramborové vločky a nedílnou součástí je také dostatečné množství aminokyseliny “taurin” pro podporu srdeční činnosti, zraku i dalších důležitých životních funkcí koček.

Jedním z nejdůležitějších faktů je, že granule lisované za studena pro kočky jsou vyrobeny výhradně ze sušených, syrových surovin metodou sušení a lisování za studena při teplotách do 38°C. Tento druh výroby a sušení pomalým způsobem zaručí uchování všech přírodních živin, bílkovin, vitamínů v nepoškozené a nezměněné výživové formě. Stejně jako granule pro psy, tak i granule pro kočky Yoggies neobsahují žádnou masokostní moučku, chemii, obiloviny, sóju apod.

Proces lisování granulí za studena přiblíží kočkám vůně i chutě syrových surovin. Granule lisované za studena Vám dají jistotu, že v žaludku kočky nebobtnají.

Přechod na krmiva pro kočky Yoggies

Doporučujeme navykat vaší kočku na krmiva Yoggies po dobu ca 7 dnů. Toho docílíte tak, že do původní (suché) potravy budete postupně přimíchávat stále větší množství krmiva Yoggies a ubírat na množství původní potravy.

Jak krmit kočku, krmné dávky, voda

Vaši dospělou kočku lze krmit 1-3x denně ze stále čisté misky, v pravidelných intervalech, stejnou dávkou krmiva a s dostatkem čerstvé vody v čisté misce. Nevíte-li si rady, zkušený veterinář bývá vždy zdrojem informací o zdraví a celkovém stavu vaší kočky. Dosažení a udržování ideální váhy díky správnému a zdravému krmivu pro vaší kočku přispívá nejen ke snížení určitých zdravotních problémů, ale může také přispět k delšímu a zdravějšímu životu bez zdravotních komplikací. Doporučujeme krmit vaší kočku metodou: KRMENÍ PO URČITOU DOBU. Tedy kočku navyknout na krmení v určitém denním čase za přísunu dostatku vody a klidu na krmení.

 • Krmné dávky pro koťata: Připravujeme nové granule
 • Krmné dávky pro dospělé nekastrované kočky: Doporučená krmná dávka pro dospělou kočku: 2-3kg=50-60g/den, 3-5kg=60-90g/den, 5-8kg=90-120g/den.
 • Krmné dávky pro dospělé kastrované kočky: Doporučená krmná dávka pro dospělou kočku: 2-3kg=45-55g/den, 3-5kg=55-80g/den, 5-8kg=80-100g/den.
 • Krmné dávky pro kočky “seniory” (nekastrované):Doporučená krmná dávka pro starší kočky: 2-3kg=40-50g/den, 3-5kg=50-80g/den, 5-8kg=80-100g/den.
 • Krmné dávky pro kočky “seniory”:Doporučená krmná dávka pro starší kočky: 2-3kg=37-47g/den, 3-5kg=47-75g/den, 5-8kg=75-95g/den

Doporučení pro starší kočky i koťata: Granule Yoggies pro kočky jsou vyvinuty tak, aby je kočka mohla chroupat jako kořist v přírodě. Nemá-li však kočka k dispozici dostatek funkčních a usazených zubů, je možno granule lisované za studena vlhčit, případně namáčet do vlažné vody (lze i do vlažného přírodního vývaru, nebo používat jogurt pro psy a kočky Yoggies)

Krmivo pro nekastrované i kastrované kočky

V Yoggies se snažíme vyvíjet taková krmiva, aby se co nejvíce podobala potravě z přírody. V přírodě však není “normální”, aby byly kočky kastrovány. Proto jsme se snažili vymyslet recepturu na granule lisované za studena tak, aby se mohly přizpůsobit potřebám především koček nekastrovaných. Nicméně chovatelé kastrovaných koček, kteří již testovali granule Yoggies naznali, že kočkám prospívají a chutnají.

U některých kastrovaných koček se může v organismu vlivem zásaditého ph docházet k hromadění vyššího obsahu minerálů a tím ke dráždění močového ústrojí i příp.k vyššímu riziku vzniku močových a ledvinových kamenů. Proto jsme se snažili u prvních granulí lisovaných za studena pro kočky vyvážit obsah minerálů a snížit množství tuků. Tím bychom preventivně zajistili prevenci jak kastrovaným, tak nekastrovaným kočkám proti rizikům spojeným s problémy ledvin a močového traktu. K tomu dobře stravitelná vláknina, vitamíny i další životně nezbytné látky podporují správné trávení i vylučování a tím snižují riziko ukládání škodlivin v těle koček.

Nesoutěžíme s průmyslově vyráběnými krmivy

Průmyslově vyráběná krmiva po tunách denně jsou přizpůsobena pro potřebu koček především tím, že základní suroviny jsou obohaceny lákadly, konzervanty i chemií. I proto jsou kočkami tato krmiva skvěle přijímána, protože se podaří kočkce vnuknout myšlenku, kterou vnímá především díky svému „čumáčku“, že toto krmivo je voňavé a dobré.

Krmiva pro kočky Yoggies taková nikdy nebudou. Vždy se budou držet zásady, že Zdraví začíná v misce®. To znamená, že vždy budou zdravá, vyráběná výhradně ze syrových a kvalitních surovin šetrným procesem výroby tak, aby dodala každé kočce maximální množství vyvážených přírodních živin jako potrava v přírodě.

Proto jsme si vědomi, že krmiva pro kočky Yoggies nemusí každé kočce chutnat, nicméně u těch koček, které budou krmeny krmivy Yoggies si můžete být jisti, že jim dáváte vysoce kvalitní krmivo bez zbytečné chemie, konzervantů, obilí i sóji.

Složení granulí pro kočky s jehněčím masem, sleděm, rybím olejem…

Kočky si sami řekly, že by kupovaly granule s jehněčím masem a sleďem (viz.více v článku “Jak vznikly Yoggies granule pro kočky”)  Proto, aby granule nejen skvěle chutnaly, ale byly pro kočky jejich každodenní “kořistí” vznikala receptura na syrovém jehněčím mase a rybě.

Co je základem v granulích pro kočky Yoggies:

 • Vyrobeny jsou zcela bez chemie a lákadel
 • Neobsahují žádný lepek, obilí, kukuřici apod.
 • Suroviny jsou sušeny “pomalu” pro zachování neporušených základních živin
 • Suroviny jsou mlety „nahrubo“ pro podporu peristaltiky žaludku a střev
 • Granule jsou lisovány za studena do formy minigranulí
 • Granule v žaludku nebobtnají. Rozpouštějí se a tím jsou připraveny na další trávení ve střevech
 • Obsahují až 93% kvalitního syrového masa (před sušením)

Stále vyvíjíme další granule, konzervy i pamlsky, které se budou blížit přirozené potravě našich psích i kočičích přátel.