Co jsou granule lisované za studena s laktobacily?

Co jsou granule lisované za studena s laktobacily? Previous item Proč krmit granulemi... Next item Náš příběh

(snažili jsme se, aby jste pod následujícími tématy našli také svou odpověď)

Určitě si přejete, aby dostal Váš čtyřnohý přítel tu nejlepší péči a provázel Vámi mnoho šťastných let. Protože jsme sami chovatelé, rozumíme přáním chovatelů a dnes i chutím pejsků. A když byl jeden z našich psů nemocný, rozhodli jsme se vymyslet opravdu zdravou recepturu krmiv. Pokud chcete, zde je náš příběh. Proto jsme se rozhodli vymyslet takové granule, o kterých i veterináři tvrdí, že jsou druhou nejzdravější potravou pro psa (po potravě z přírody, nebo vyváženém BARFu). Granule lisované za studena totiž neprochází tepelným zpracováním a nejsou chemicky konzervovány, dochucovány a v žaludku psa nebobtnají.

Rozhodli jsme se, přiblížit Vám několik faktů o složení a výrobě Yoggies granulí lisovaných za studena.

► Potrava v přírodě nám byla vzorem ◄

► „Pečlivý výběr surovin, žádná chemie ani lepek“

Přírodní potrava se stala naší inspirací při sestavování receptur granulí lisovaných za studena. Všechny druhy granulí Yoggies jsou kombinací prvotřídních živočišných bílkovin, pečlivě vybraných rostlinných složek a těch nejlepších sacharidů. Pro výrobu granulích jsou vybírány suroviny v potravinářské kvalitě (žádné masokostní moučky, odpad ani chemie). Jejich kvalita je pravidelně testována v nezávislých laboratořích v ČR i zahraničí proto, aby splňovaly požadavky na vysoký standard krmiv značky Yoggies. Všechny typy krmiv Yoggies vyvíjíme tak, aby se svou kvalitou podobaly potravě v přírodě a byly vhodné pro štěňata, dospělé psy i seniory.

► „Lisování za studena – garance přírodních živin a vitamínů“

Pečlivý výběr surovin, pomalé sušení i následné mletí „nahrubo“ jsou zárukou skvělé stravitelnosti všech typů granulí Yoggies. Nejenom bohatý obsah živin, ale i prebiotický efekt na zdravé trávení i čistý trávicí trakt pak mají čerstvé bylinky i nahrubo mleté suroviny.

► „Bílkoviny z hovězího, kuřecího, jehněčího masa a sleďů.“

Vysoce kvalitní a snadno stravitelné zdroje bílkovin podporují zdravý růst a posilují organismus. Maso z ryb poskytuje esenciální mastné kyseliny stimulující látkovou výměnu. Je nezbytné pro růst a zachování buněčných stěn.“

► „Sacharidy a vláknina“

Tyto rostlinné složky regulují přísun energie, zlepšují peristaltiku i celkovou funkci střev, podporují trávení a tím mohou posilovat imunitní systém psa.“

► „Křemenitá půda a výtažek z masa mušlí“

U mladých psů podporují rozvoj kostí, kloubů i zdravou kůži. Celkově prospívají celému pohybovému aparátu, srsti i kůži dospělých i starších psů.“

► „Bylinky, semínka i různé druhy kořínků“

Tato směs rostlinných výtažků poskytuje fytoživiny pro správnou funkci očí, nervů, játer a imunitního systému.“

► „Tuky a oleje“

Poskytují krom vitamínů rozpustných v tucích a esenciálních mastných kyselin také energii pro aktivní život psa a správný „apetit“

► „Sušená rašelina“

Obsahuje látky podporující imunitní systém, tvorbu krve, správnou funkci jater a regulující činnost střev.

► „Laktobacily, probiotika i prebiotický efekt“

Vyvinuli jsme i složení speciálních kultur laktobacilů blízké těm, které mají naši čtyřnozí přátelé ve střevech. Ty jsou základem pro podporu zdravého trávicího systému i podporu imunity.

► „Od štěněte“

Granule Yoggies lisované za studena je kompletním krmivem pro psy podporujícím přirozený vývoj i mentální rozvoj již od štěněte. I díky výtažku z masa mušlí Perna Canaliculus mají granule pozitivní vliv na vývoj kostí a kloubů.

► „Pro dospělé i starší psy“

Granule Yoggies budou doprovázet Vašeho psa v těch nejlepších letech jeho života. Mimo ostatní živiny jsme dbali na výběr směsí bylin i vyvážený poměru mastných kyselin, aby byl zlepšen metabolismus psa, posílena jeho obranyschopnost a imunitní systém. Podívejte se na názory veterinářů jak a s jakými výsledky vyzkoušeli zdravou výživou psů.

► „Unikátní proces výroby uchová přírodní enzymy, vitamíny, chuť i vůni“

Jistě víte, že vařením, či pečením se v potravinách ničí důležité živiny a vitamíny. Proto jsme se vydali přírodní cestou výroby bez použití tlaku a teploty. Unikátní proces výroby tak zaručí uchování důležitých přírodních bílkovin, enzymů i vitamínů důležitých pro zdravý vývoj i fit život psa. Teplota při výrobě nepřesáhne 38°C. Tento .

– „Obsah masa v granulích je 87%“

Nezapomínejte na fakt, že Váš pes je od přírody masožravec. Proto je třeba hlídat obsah živočišných bílkovin v jeho potravě. Obsah čerstvého masa (od 85% – jehněčí granule…) dodává čerstvé syrové a sušené maso. Tím je garantován dostatečný obsah čistých živočišných bílkovin. K tomu ještě přidáváme výtažek masa z masa mušlí, který posiluje šlachy i klouby. Granule Yoggies neobsahují žádnou masokostní moučku a podobné „šmakulády“.

► ƒ“Jde to i bez chemie, sóji a lepku“

To jsme si řekli, když jsme sestavovali receptury pro výrobu granulí.

► „Granule pomáhají čistit střevní stěnu od usazenin“

Věděli jste, že se ve střevech Vašeho psa mohou usazovat zbytky potravy, které zahnívají a mohou být ve stáří také potenciálním zdrojem nádorových onemocnění? Granule Yoggies mají prebiotický efekt, který čistí střevní stěnu od těchto usazenin.

► „Receptury Yoggies napodobují chuť i vůni potravy v přírodě – stejná potrava pro štěně i dospělého psa“

Jistě tušíte, jak se krmí v přírodě štěně i dospělý pes. Ano – oba žerou stejnou potravu! Při sestavování receptur jsme na to mysleli a vyrobili jednu potravu pro štěně i dospělé psy. Stačí jen upravit krmnou dávku! Granule Yoggies jsou „All Life Stages“, tedy vhodné pro všechny věkové skupiny psů od štěňat až po starší psy.

► „Rozdíl ve výrobě běžných granulí a granulí Yoggies“

Běžné značky granulí jsou vyráběny procesem extrudace. Extrudace je proces, při kterém se suroviny namelou na jemný prášek, z toho se vytvoří těsto podobné paštice a to pak prochází procesem extrudace (výroba pod vysokým tlakem a teplotou – až 200°C). Při tomto procesu se ničí velké množství přírodních živin, vitamínů a enzymů. Proto se běžné granule musí dochucovat chemicky a obohacována vitamíny, stabilizátory i lákadly. Zřejmě již tušíte, že se granule Yoggies vyrábějí jinak – lisováním za studena z čerstvých potravin. Detailní složení granulí Yoggies najdete na www stránce o granulích. Nákup granulí lze provést v našem eshopu.

► „Granule Yoggies nebobtnají“

Trávení granulí lisovaných za studena je pro psa snazší. Nebobtnají, ale rovnou se rozpouštějí. U velkých plemen nehrozí tzv.torze žaludku.

► „Mohou být zdravou alternativou k B.A.R.F.“

Metoda krmení BARF je mezi chovateli stále oblíbenější. Je však náročná na vyvážení všech surovin, čas a někdy i finance.Podívejte se také na skvělý pamlsek – Fit kostičky .

► „Jak nejlépe krmit psa granulemi lisovanými za studena“

Není třeba rozlišovat mezi krmením mladého, dospělého, nebo staršího psa. Energetická hodnota je cca 367kcal/100g krmiva. Nejnižší doporučená krmná dávka je zhruba 1,2 % tělesné hmotnosti (orientační hodnota). Např.váží-li pes 10 kg, dostane zhruba 120 g granulí denně, Váží-li 20kg, dostane 240g granulí Yoggies denně.

► „Jaká je ideální krmná dávka“

U psa s běžnou aktivitou (k dispozici má zahradu, nebo procházky) je zhruba 1,8%/den tělesné hmotnosti psa (ideálně ve dvou dávkách). Např.váží-li pes 10 kg, dostane zhruba 180 g granulí denně, Váží-li 20kg, dostane 360g granulí Yoggies denně. Doporučujeme rozdělit denní krmnou dávku alespoň na dvě části. Například ranní a podvečerní. Nastavte si pro svého pejska ideální krmnou dávku podle následujících doporučení.

► „Jak psa navyknout na nové granule lisované za studena“

Jednou z variant může být přidání nových granulí do stávajících a zvyšování dávky nových granulí za současného snižování dávky stávajících. Toto lze rozložit do 3 až 7 dnů. Pak již První 3 dny podávejte mírně menší, než denní množství. Pracovním a chovným psům může být denní dávka podle potřeby zvýšena. Do granulí zásadně nepřidávejte žádné příměsy, aromatické látky ani lákadla. Váš pes si musí na nové krmivo zvyknout, buďte důslední! Každý pes je jiný a má i jiné chutě. Vybírat můžete z různých příchutí granulí.

► „Tip:“ Pokud psovi ráno předložíte potřebné množství krmiva a příští ráno něco v misce má, je to v pořádku. Jestliže má misku prázdnou, zvyšte mírně krmnou dávku. Neučte psa, že má vše v misce spořádat naráz. Vychováte si tak nadměrného a hltavého žravce se strachem o svou dávku žrádla. Doporučujeme psovi misku nebrat, když nesežere celou dávku. Nechte ji ho dojíst někdy v průběhu dne. V přírodě pes také žere vícekrát denně a netrpí nadváhou. Je to zdravější. Velcí psi, kteří spořádají celou denní porci najednou, nedokáží často stravu plně využít a hrozí torze žaludku i díky malému množství trávicích šťáv.

► „Z vlastních zkušeností“

Yoggies – Granule lisované za studena doporučujeme kombinovat s Yoggies – Jogurtem pro psy. Tato kombinace dodá psům dostatečné množství živin pro zdravý vývoj, střevní mikroflóru a imunitu organismu. Jednou z našich vlastních zkušeností je, že pokud váš pes trpí plynatostí a nadýmáním (pes prdí), pak touto kombinací problém spolehlivě odstraníte.

► „Kde lze koupit Yoggies granule lisované za studena“

Nakoupit můžete přímo od výrobce v ESHOPu YOGGIES. Stále rozšiřujeme síť prodejen a veterinárních klinik, kde lze koupit granule, jogurty i doplňky Yoggies. Pokud bydlíte v Praze, můžete využít naši dopravu, nebo koupit také v obchodech Rohlik.cz.